oblzdrav@mk.gov.ua
    +38(0512)37-04-58

oblzdrav

VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

Фото УОЗ ОДАПро реформу системи громадського здоров’я говорили під час наради з керівниками структурних підрозділів охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, що відбулась минулого тижня в Києві.
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун презентувала реформу системи громадського здоров’я на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Дізнатися про розподіл повноважень між різними рівнями, модель фінансування, пріоритетні питання розбудови системи, в т.ч. на законодавчому рівні можна з презентації доктора Супрун (завантажити тут).
Радник Міністра охорони здоров’я Володимир Курпіта представив типове положення та функції регіональних центрів громадського здоров’я (далі – ЦГЗ). Згідно з Концепцією розвитку системи громадського здоров’я на регіональному рівні ЦГЗ є неприбутковими організаціями, заснованими на комунальній власності, які є власністю органів місцевого управління. До основних функцій регіональних ЦГЗ входять:
Епіднагляд за хворобами та оцінка стану здоров’я населення
Виявлення пріоритетних проблем охорони здоров’я та загроз для здоров’я
Забезпечення готовності та планування на випадок надзвичайних подій
Профілактика захворювань
Зміцнення здоров’я
Планування кадрових ресурсів
Стратегічне керівництво
Комунікація в інтересах громадського здоров’я
Регіональні ЦГЗ можуть утворюватися двома способами: об’єднання існуючих комунальних установ та створення нової установи. Детальніше про регіональні ЦГЗ у презентації (завантажити тут).
У рамках наради також представлені плани з реформування системи фінансування системи громадського здоров’я. Максим Дуда, радник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії», член робочої групи МОЗ з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я України, презентував останні зміни у законодавстві та схему фінансування громадського здоров’я. Про субвенцію на громадське здоров’я та інші нововведення читайте у презентації пана Дуди (завантажити тут).
Одна з принципових ролей у запуску системи громадського здоров’я належить саме підрозділам охорони здоров’я на місцевому рівні. Тому учасники наради активно прийняли участь в роботі груп щодо розробки законодавства, реформи лабораторної мережі в рамках госпітальних округів та конкретних кроках зі створення регіональних центрів громадського здоров’я. Про наступні кроки зі створення регіональної системи громадського здоров’я - найближчим часом на сайті МОЗ України.

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 678 осіб

Надано допомогу 638 особам

Госпіталізовано 179 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку