Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

З метою зменшення захворюваності, смертності населення, підвищення якості та доступності медичної допомоги населенню та з метою виконання Указу Президента України «Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та на виконання рішення Ради регіонів від 15 вересня 2011 року щодо виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів і реалізації Програми економічних реформ Президента України про завершення формування мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу в області розпорядженням облдержадміністрації від 04.04.2012 року №96-р були затверджені заходи з реформування галузі охорони здоров'я.
Протягом 2012 року проводились заходи з формування мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу в області.
За 2012 рік виконано план щодо оптимізації мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги.
З початку року перепрофільовані 9 дільничних лікарень та 3 міські лікарні в сільській місцевості: Інгульська та Лоцкинська Баштанського району, Новопавлівська Врадіївського району, Олександрівська МЛ Вознесенського району, Пересадівська, Шевченківська та Первомайська МЛ Жовтневого району, Володимирівська Казанківського району, Степівська та Ольшанська МЛ Миколаївського району, Парутинська та Кам'янська Очаківського району в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.
25 ФАПів, які обслуговували більше 1000 населення реорганізовані в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини: Краснянський та Кімівський Березанського району, Новосвітлівський, ФАП с. Пещаний Брід та ФАП с.Ставки Веселинівського району,  Новомиколаївський, Зеленогайський, Михайло-Ларинський, Котляревський, Український, ФАП с. Луч та ФАП с. Лупарево Жовтневого району, Луканівський, Секретарський та Бурилівський Кривоозерського району, Петрівський Миколаївського району, Троїцький Новоодеського району, Іванівський, Дмитрівський Очаківського району, Грушівський, Камяномостівський, Романово- балківський та ФАП с. Чаусове-1 Первомайського району, Новопетрівський, Олександрівський та Павлівський Снігурівського район.
8 ФАПів, які обслуговували менше 100 осіб населення реорганізовано шляхом приєднання до більш потужних: ФАП с.Пещаний Брід Веселинівського району,  ФАП с. Веселий Роздол Вознесенського району, Новоселівський та Корчинський Миколаївського району, Михайлівський, ФАП с. Гуляй Городок та ФАП с. Безіменне Снігурівського району, Лащівський Первомайського району.
12   сільських   амбулаторій   реорганізовано   в   амбулаторії   амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.
Міськими та районними державними адміністраціями прийняті рішення щодо створення та організації роботи 21 центру первинної медико-санітарної допомоги як юридичної особи до кінця 2012 року та з 01 січня 201 3 року.
По м. Миколаєву. Миколаївською міською радою прийнято рішення від 12.10.2012 №21/4 про реформування галузі охорони здоров'я м. Миколаєва, яким передбачене створення 1 центру з 01.01.2013 та 6 центрів з 01.03.2013 року. На сьогодні амбулаторна медична допомога мешканцям м. Миколаєва надається 4 дитячими поліклініками, 5 поліклініками для дорослих та поліклінічним відділення міської лікарні № 4. Після проведення реформування медична допомоги мешканцям Миколаєва надаватиметься 7 центрами ПМСД, до складу яких увійдуть 35 сімейних амбулаторій. Додатково до кінця 2013 року у м. Миколаєві буде відкрито 21 сімейну амбулаторію.
З метою кадрового забезпечення закладів охорони здоров'я планом на 2012   рік   передбачалось   підготувати   та   перепідготувати 50 лікарів за спеціальністю  «Загальна  практика-сімейна медицина»,  фактично пройшли підготовку 63 сімейних лікаря.
На 2013 рік заплановано підготовку 100 лікарів загальної практики сімейної медицини. З метою поліпшення кадрового забезпечення медичної галузі в районах області у 2012 році укладено 16 тристоронніх угод на рівні райдержадміністрації для навчання молоді у вищих навчальних закладах.
Відповідно до рішення обласної ради від 6 серпня 2010 року №12, третій рік поспіль з обласного бюджету виділено 150 тисяч гривень на преміювання 50 кращих працівників галузі.
Одним із вирішальних моментів є забезпечення медиків житлом. У 2011 році житлом забезпечено 33 медичних працівника та 27 у 2012 році.
Вирішено  питання  щодо доплати  з  обласного  бюджету соціальної надбавки у розмірі 25% до посадового окладу працівникам протитуберкульозних закладів; за 2 останні роки (2011, 2012 роки) придбано 2 службові квартири для працівників протитуберкульозного диспансеру.
На виконання Закону України від 05 липня 2012 року № 5081-VI «Про екстрену медичну допомогу» в області у період з 19 по 28 грудня 2012 року відбулися сесії місцевих рад та отримана позитивна згода на передачу майнових комплексів, нерухомого та окремо визначеного майна, медичного обладнання, виробів медичного призначення, засобів зв'язку, транспортних засобів та інших матеріальних цінностей відділень (пунктів) швидкої медичної допомоги 19 центральних районних лікарень та станцій швидкої медичної допомоги м. Миколаєва та м. Первомайська у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділена сума 9 млн. 660 тис. грн. на закупівлю 64 автомобілів швидкої медичної допомоги типу УАЗ, За серпень - жовтень 2012 року лікувальними закладами області отримано 64 автомобілі та реанімобіль «Форд-транзит», укомплектований відповідним обладнанням загальною вартістю 800 тис. грн. для обласного центру екстреної медичної допомоги. У Братському районі за кошти місцевого бюджету придбано автомобіль швидкої медичної допомоги типу УАЗ.
Рішенням XIII сесії шостого скликання Миколаївської обласної ради від 21 грудня 2012 року № 24 створено Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації відпрацьовано структуру Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В області система екстреної медичної допомоги та медицини катастроф представлена центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до складу якого входять 4 станції швидкої медичної допомоги: м. Миколаєва, м. Первомайська, м. Вознесенська, м. Новий Буг.
Розпорядженням   облдержадміністрації   від   28.12.2012   року №463-р затверджений регіональний план заходів щодо формування та розвитку системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Миколаївської області.
Головою облдержадміністрації надано доручення від 02.03.2012 №724/0/05-53/312 про посилення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань реформування галузі охорони здоров’я серед населення, відповідно до якого головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам доручено забезпечити систематичне розміщення матеріалів щодо позитивного досвіду реформування, покращення якості надання медичної допомоги населенню у місцевих ЗМІ (телебачення, електронні ЗМІ, радіо, друковані ЗМІ). Згідно з дорученням у 2012 році проведено: виступів па телебаченні - 52, виступів на радіо - 150; розміщено статей у друкованих ЗМІ- 380, розміщено статей у електронних ЗМІ - 25.
Разом з тим залишається ряд проблемних питань, що потребують вирішення в ході реформування галузі охорони здоров'я області:
1. В області гостро стоїть проблема кадрового забезпечення лікарями, в тому числі сімейними.
2. Підготовка сімейних лікарів на курсах зі спеціалізації за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина» для укомплектування закладів загальної практики-сімейної медицини.
На сьогодні по області не вистачає 116 лікарів загальної практики-сімейної медицини та потребують перепідготовки майже 200 лікарів терапевтів та педіатрів.
Згідно плану до 2015 року, у 2012 році за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» пройшли підготовку 63 сімейних лікаря.
На 2013 рік заплановано підготовку 60 лікарів загальної практики-сімейної медицини.
3. Оснащення сімейних амбулаторій відповідно до табелю оснащення.
4. Проблемним є питання недостатності коштів виділених з державного бюджету на фінансування єдиної системи екстреної медичної допомоги, та відсутності коштів на відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби, оснащення її GPS-навігацією, оргтехнікою (орієнтовно 500 тис. грн.), які доцільно виділити при уточнені бюджету у 2013 році.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 683 особи

Надано допомогу 621 особі

Госпіталізовано 193 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Липень 2019

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку