Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Станом на 16 жовтня 2014 р. за офіційною інформацією ВООЗ загальна кількість осіб, постраждалих від спалаху хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ) в Західній Африці, становить 8997 осіб, у тому числі 4493 летальних випадків:
- Гвінея - 1472 випадки, в т.ч. 843 летальні;
- Ліберія - 4249 випадків, у т.ч. 2458 летальних;
- С’єра-Леоне  - 3252 випадки, у т.ч 1183 летальні;
- Нігерія - 20 випадків, в т.ч. 8 летальних;
- Сенегал - 1 випадок;
- США - 2 випадки, у т.ч. 1 летальний;
- Іспанія - 1 випадок.
Випадки хвороби продовжують реєструватися і серед медичного персоналу. Загальна кількість медичних працівника, що постраждали від ХВВЕ, складає 427 осіб, 236 з яких померли.
У Гвінеї, Ліберії та С’єра-Леоне спостерігається інтенсифікація епідемічного процесу у порівнянні з минулим тижнем. Однак, за аналогічний період відзначається і незначне зниження інтенсивності епідпроцесу у столиці Гвінеї Конакрі.
Спалах хвороби, викликаної вірусом Ебола в Сенегалі і Нігерії, за оцінками фахівців ВООЗ, вважатиметься завершеною, якщо до 17 і 20 жовтня відповідно, не буде зареєстровано нових випадків. Даний факт в черговий раз підтверджує важливість таких першочергових протиепідемічних заходів як встановлення кола контактних, ізоляція та медичний нагляд за особами, що мають епідеміологічні ризики.
15 жовтня у Гані пройшло засідання місії Ради безпеки ООН по боротьбі з гарячкою Ебола, де в черговий раз наголошено на недостатність міжнародної допомоги регіону (медикаменти, засоби індивідуального захисту, дезінфектанти, засоби лабораторної діагностики тощо) для боротьби з цією хворобою та важливості ролі психологічного фактору. Відмічено, що невірні уявлення про хворобу та місцеві забобони, значно знижують ефективність протиепідемічних заходів в уражених регіонах. На засіданні затверджено цільові показники на найближчу і довгострокову перспективу.
Випадок захворювання в Іспанії.
6 жовтня 2014 ВООЗ отримала інформацію про перший підтверджений випадок хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ), за межами Африки. Хвороба була виявлена в Іспанії у медсестри, яка не відвідувала Західну Африку, але брала участь у медичному обслуговуванні громадянина Іспанії, інфікованого в Сьєрра-Леоне. Хворий на ХВВЕ був евакуйований в Мадрид (Іспанія) 22 вересня і помер 25 вересня 2014. Жінка контактувала з пацієнтом 24 і 25 вересня 2014 року. Повідомляється, що в обох випадках вона користувалася належними засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).
Медсестра припускає, що можливо заразилася в той момент, коли знімала костюм, прибираючи кімнату після смерті місіонера. За словами лікаря пацієнтки, вона зізналася, що доторкнулася до обличчя рукавичкою, коли знімала захисний костюм.
29 вересня 2014 у жінки розвинулася лихоманка і 6 жовтня 2014 вона була поміщена в ізолятор лікарні Мадриду, де на даний час отримує лікування в ізольованих умовах.
6 жовтня 2014 у хворої були відібрані клінічні зразки та направлені для тестування в Національну референс-лабораторію. В той же день отримані позитивні результати на вірус Ебола.
Органи громадської охорони здоров'я Іспанії проводять розслідування для встановлення шляху передачі інфекції. Проводиться виявлення осіб, що мали близькі контакти з жінкою, продовжується виявлення контактів громадянина Іспанії, який перебував на лікуванні в Іспанії.
Випадок захворювання у США.
Медпрацівник техаського госпіталю заразився вірусом Ебола в результаті порушення вимог протиепідемічного режиму у стаціонарі. Захворювання було виявлено при обстеженні співробітника госпіталю, що контактував з інфікованим Ебола пацієнтом з Ліберії Томасом Еріком Дунканом, який помер 8 жовтня. Це вже другий випадок інфікування Ебола на території США.
Заражений медпрацівник поскаржився на погане самопочуття 10 жовтня. Факт зараження було підтверджено результатами попереднього тесту. Співробітник лікарні використовував повний комплект захисного одягу: костюм, рукавички, маску, окуляри.
Зараженого медпрацівника було ізольовано. На даний час проводиться виявлення і перевірка всіх, з ким він контактував в останні дні.
Це другий випадок зараження медпрацівника гарячкою Ебола за межами Африканського континенту у зв'язку з недотриманням належним чином заходів інфекційного контролю в ЛПУ, зокрема, пов'язаного з використанням засобів індивідуального захисту.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 576 осіб

Надано допомогу 527 особам

Госпіталізовано 173 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку