Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА Якісна та своєчасна всебічна медична допомога дитячому населенню – один з найважливіших напрямків роботи медичної галузі.
За минулий тиждень (період з 20.03 по 26.03) у закладах/підприємствах системи охорони здоров’я Миколаївської області народилось 84 дитини. З них 2 двійні.
Серед немовлят, які побачили світ минулого тижня, 50 дівчаток та 34 хлопчики.
З найменшою вагою 1060 г. народилася дитина в КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради.
Дані щотижня актуалізуються та оновлюються.

Фото УОЗ ОДАПротитуберкульозну медичну допомогу в області здійснюють: єдиний спеціалізований заклад в регіоні - КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Миколаївської обласної ради (КНП «МРФПМЦ» МОР, центр) та заклади первинної медичної допомоги – центри первинної медико-санітарної допомоги. При цьому роль сімейних лікарів у профілактиці туберкульозу, ранньому виявленні та організації амбулаторного лікування пацієнтів суттєво зростає, особливо під час війни.
З перших днів повномасштабного вторгнення росії Миколаївський регіон відчув катастрофічний вплив тимчасової окупації частини територіальних громад, щоденних обстрілів мирного населення та цивільних об’єктів, відсутність водопостачання і транспортного сполучення, дефіцит медичних кадрів, неконтрольованої міграції населення. Незважаючи на складну ситуацію, більшість медичних працівників залишились відданими обраній професії, продовжують працювати та виконувати свою роботу, забезпечуючи надання медичної допомоги пацієнтам.
Війни завжди супроводжуються підвищенням рівня захворюваності на інфекційні хвороби, у тому числі туберкульозу, у зв`язку зі зростанням ризиків, у тому числі зниженням рівня життя людей, стресовою ситуацією, імунодефіцитами, погіршенням побутових умов, підвищенням рівня міграційних процесів внаслідок виїзду громадян на більш безпечні території тощо.
Протягом останніх півроку в області спостерігається тенденція до поступового збільшення кількості виявлених випадків туберкульозу, у тому числі таких, що потребують госпіталізації. Кількість пацієнтів з туберкульозом, які лікуються у стаціонарі центру, зросла.
Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості випадків захворювання серед дітей.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДАЗгідно з даними Центру громадського здоровʼя, майже 64% українців помилково вважають, що від гострих вірусних інфекційних захворювань та застуди можна вилікуватися антибіотиками, та купують їх без призначення лікаря. Такі хибні міркування призводять до того, що бактерії набувають стійкості до лікування, відповідно процес лікування від них стає довше та складніше.

Чи дійсно ви впевнені в тому, який антибіотик вам потрібен? Чи ефективно купувати антибіотики після онлайн-консультації? Відповіді на ці та інші питання – шукайте у розʼясненні МОЗ України.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДАРецепт, що виписує лікар, чітко регламентує схему приймання ліків. Він враховує індивідуальні особливості організму пацієнта. Чого ж робити категорично не можна:

1. Не можна самовільно зменшувати або змінювати дозування препаратів, що призначив вам лікар, навіть якщо самопочуття покращилося. Особливо небезпечно це робити у разі приймання антибіотиків. Це загрожує антибіотикорезистентністю: бактерії пристосовуються, і наступного разу цей антибіотик вам не допоможе.

2. Категорично не можна вживати алкоголь одночасно з прийманням ліків. Практика показує, що за такого поєднання виникають найбільші ускладнення.

3. Не вживайте ліки, в яких вийшов термін придатності. Найменше «зло» від цього – неефективне лікування, у гіршому ж випадку ви причините непоправну шкоду власному здоров’ю.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДАМова йтиме не про швидке лікування від застуди чи грипу, а про лікування як філософію - процес свідомий і відповідальний.
Погодьтеся, що ефективне лікування можливе за умов взаємної відповідальності - лікаря і пацієнта.
Зона вашої відповідальності - звернутися до лікаря вчасно, щоб зберегти здоров’я і не завдати йому шкоди.
Саме тому при погіршенні самопочуття важливо звертатись до лікаря та дотримуватись його рекомендацій.

Детальніше...  


Фото УОЗ ОДАСкладно знайти людей, які люблять ходити до стоматологів, правда ж?

Але тим не менш, самі собі лікують зуби хіба що аборигени амазонії, і то від безвиході. Чому? Тому що результат самолікування зубів ви відчуваєте одразу і бачите наочно. Ризикувати зубами ніхто не хоче.

А чим лікування зубів відрізняється від лікування шлунку чи, скажімо, печінки? Правильно, нічим… Окрім, звісно, процедур та тим, що ви не бачите ефект неправильного лікування одразу. Але ж хоч би і відкладений у часі негативний результат такого “лікування” нікуди не зникне…

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА1. Е-рецепт буде впроваджуватися поступово: так для своєї зручності ви зможете самостійно обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

2. До того ж за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, також випише вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.

3. Електронний рецепт можна буде отримати в будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

Детальніше...  

Маршрут пацієнта1. Щоб отримати рецепт на рецептурний препарат необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.

2. Задля своєї зручності ви можете обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

3. Під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА

Якісна та своєчасна всебічна медична допомога дитячому населенню – один з найважливіших напрямків роботи медичної галузі.
За минулий тиждень (період з 13.03 по19.03) у закладах/підприємствах системи охорони здоров’я Миколаївської області народилось 84 дитини.
Серед немовлят, які побачили світ минулого тижня, 50 дівчаток та 34 хлопчики.
З найменшою вагою 1930 г. народилася дитина в КНП Миколаївської міської ради «Пологовий будинок №2».
Дані щотижня актуалізуються та оновлюються.

Фото УОЗ ОДАЗ впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше, що цілком природньо, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці.

Отже, Міністерство охорони здоровʼя відповідає на найпоширеніші з них.

Детальніше...  

Фото

Screenshot 2

 

До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!

Переглянути

 

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 760 осіб

Надано допомогу 671 особі

Госпіталізовано 258 осіб

За минулу добу детальніше

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини