Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото  УОЗ ОДАВід 30 жовтня 2020 року КНП «Доманівська центральна районна лікарня» почала приймати хворих на коронавірусну інфекцію. Тут у боротьбі з COVID-19 задіяно 4 медичні команди, в які входять 55 медичних працівників. І вже майже три місяці вони кожного дня роблять все можливе, аби зберегти життя пацієнтів.
За свою віддану роботу медпрацівники, які працюють з хворими на COVID-19, в повному обсязі отримують доплату в розмірі до 300 % посадового окладу. За словами головної лікарки опорного закладу Лілії Гузенко за листопад і грудень 2020 року було виплачено більш ніж 1,5 млн грн.
Не зважаючи на те, що працівники лікарні повністю забезпечені засобами індивідуального захисту ще на три місяці вперед, працюючи з людьми з підтвердженим COVID-19 завжди є ризик також захворіти. Тому всі 55 медпрацівників застраховані на суму понад 28 тис. грн.
В закладі розгорнуто 95 ліжко-місць. Пацієнтами з підтвердженим COVID-19 та з підозрою на нього зайнято близько 16 % ліжок від загальної кількості. Станом на 20.01.2021 тут перебуває 12 людей з коронавірусною інфекцією та 3 – з підозрою на неї. З цього приводу Лілія Гузенко висловила свої сподівання на те, що така динаміка збережеться і з кожним днем ставатиме все менше хворих.
Доманівська ЦРЛ забезпечена киснем в достатній кількості, в ній обладнано 39 кисневих точок та придбано 29 кисневих концентраторів.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДАУ відповідь на пандемію COVID-19 Міністерством охорони здоров'я розроблено і затверджено дорожню карту застосування вакцинації у боротьбі з коронавірусною хворобою та масову імунізацію населення.
На цьому наголосила начальниця КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров'я» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська в ході онлайн брифінгу у вівторок, 19 січня.
«Це стратегічний документ. Він готувався за участі спеціалістів, експертів з України та закордоння. Серед іншого у цьому документі міститься теза про виключну добровільність вакцинації проти COVID-19. І на цьому я хочу зробити особливий акцент», - підкреслила Оксана Баланська.
З огляду на обмежену доступність вакцин і необхідність спланувати імунізацію населення у спосіб, який не перевантажував би медичну мережу, кампанію з вакцинації рекомендовано здійснити у 5 етапів. Наразі фахівці в очікуванні першого. В цей період очікується вакцинація громадян з критичним ризиком на інфікування і важкий перебіг коронавірусної хвороби. До них буде додано спеціалістів, які виконують критичні функції у відповідь на COVID-19.Серед них медики й персонал закладів охорони здоров'я, залучених до надання стаціонарної допомоги хворим на COVID-19. Перш за все, йде мова про колективи 18 спеціалізованих шпиталів в нашій області.
Під цю категорію, додала Оксана Баланська, підпадають працівники інтернатних закладів, будинків для людей похилого віку і всі, хто перебуває в даних установах. Торкнеться вакцинація військовослужбовців Збройних Сил України, Національно Гвардії, які беруть участь в Операції Об'єднаних Сил на Сході України.
В першу хвилю передбачається вакцинація 367 тис. осіб. Реалізацією завдань займатимуться мобільні бригади. В Миколаївській області таких визначено 7.
«Визначення проведене конкретно. Навіть з визначенням прізвищ медичних працівників»,- наголосила Оксана Баланська.
В процесі організації імунопрофілактики велику увагу приділено зберіганню вакцин на місцях після їх централізованого доставляння. Відповідну інформацію щодо матеріальної забезпеченості лікарень холодильним устаткуванням вже проаналізовано. Вживаються заходи.

Фото  УОЗ ОДАДо пакета первинної медичної допомоги додано так званий скринінг-тест. Його здійснюють в усіх медичних закладах на первинній ланці. При їх розподілі фахівці керувалися територіальним принципом. Перевагу надано віддаленим районам області. Загалом на Миколаївщину надійшло 43 тис. скринінг-тестів. Ними забезпечені всі заклади галузі. Протягом минулого тижня вже використано 760 штук.
Про це сьогодні, 19 січня, доповів заступник начальника управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Олег Бабін в ході онлайн брифінгу.
«У чому перевага таких тестів? Протягом 15 хвилин лікар отримує первинний діагноз. Якщо це коронавірусна інфекція, людині роблять додатково ПЛР-тест. Варто відзначити, що є громадяни з підозрою на коронавірусну хворобу, з тяжким перебігом вірусних інфекцій і пневмоній. Використання скринінг-тесту дозволяє здійснювати диференційований підхід і ставити вчасно діагноз»,- підкреслив Олег Бабін.
Таким чином, додав заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації, суттєво зменшується навантаження стаціонарів, своєчасно і швидко призначається необхідний пацієнтові курс лікування.
В цілому сьогодні в області діють 18 стаціонарних шпиталів, залучених до надання допомоги хворим та громадянам з підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19. В них розгорнуто 2252 ліжка для пацієнтів. Це більше ніж 53% від загального ліжкового фонду.
При цьому завантаженість стаціонарів складає 42,7%. Усі заклади охорони здоров'я, залучені до боротьби з COVID-19, обладнані кисневими точками і концентраторами. Забезпеченість таким конче необхідним обладнанням на рівні 86%-87%. До речі, рекомендація МОЗ України, щоб ця цифра не була меншою за 80%. Втім, наголосив заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації, найкращим засобом запобігання розповсюдженню цієї інфекції все ж таки є дотримання всіма громадянами карантинних заходів: маскового режиму і правил особистої гігієни.
«Я прошу всіх дотримуватися карантинних заходів. А це й обов'язкове носіння масок, використання для обробітку рук дезінфікційних засобів, дотримання соціальної дистанції»,- звернувся до глядачів і слухачів Олег Бабін.

Фото  УОЗ ОДАЯкісна та своєчасна всебічна медична допомога дитячому населенню – один з найважливіших напрямків роботи медичної галузі.
За минулий тиждень (період з 11 по 17 січня) у закладах/підприємствах системи охорони здоров’я Миколаївської області прийнято 142 пологи, народилося 144 дитини. З них 2 двійні.
Серед немовлят, які побачили світ минулого тижня, 65 дівчаток та 79 хлопчиків.
З найменшою вагою 1950 г народилася дитина в КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради. Дані щотижня актуалізуються та оновлюються.

Фото УОЗ ОДА18 січня відбулася оперативна нарада управління, в ході якої обговорено поточні питання роботи галузі охорони здоров’я області в умовах пандемії COVID-19.
Зокрема, проаналізовано показник завантаженості ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Станом на 18.01.2021 він складає 42,7 %. Розглянуто питання забезпеченості доступом до кисню, яка у спеціалізованих шпиталях, з урахуванням всіх наявних точок доступу до кисню та кисневих концентраторів, становить 86,67 %.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Фото  УОЗ ОДАУ період пандемії маска є важливим засобом захисту. Це - бар'єр між людиною, яка може мати або має коронавірусну інфекцію, та здоровою людиною. Однак маска захищає лише якщо її правильно носити, зазначає World Health Organization Ukraine.
Не носіть маску під носом та на підборідді. Також пам’ятайте, що маска має прилягати до обличчя.
Разом із цим дотримуйтеся й інших простих та дієвих правил, що допомагають уберегтися від вірусу: тримайтеся на безпечній відстані від інших, дотримуйтеся гігієни рук та респіраторної гігієни.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Фото  УОЗ ОДАЯк зазначає Міністерство охорони здоров’я України, обов’язковою умовою перед зануренням є енергійна розминка. Не варто застрибувати у воду одразу: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не пірнайте з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму.
Безпечне перебування у крижаній воді - 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5 – 2 хвилин.
Після купання одразу зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться у теплі речі. Одяг має бути просторим, з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, а взуття - зручним і бажано без шнурівок. Якщо у вас оніміли пальці рук, потримайте їх на шиї або животі декілька секунд, зігрійте подихом і продовжуйте одягатися.
Зверніть увагу, що «зігріватися» перед чи після купання в ополонці алкоголем - надзвичайно небезпечно! Алкоголь розширює периферійні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Тобто попри ефимерне відчуття тепла, яке дає алкоголь, ви втрачатимете тепло значно швидше, а це - великий ризик для здоров’я.
Так само не куріть до чи після купання, якщо маєте таку звичку. Куріння істотно порушує кровообіг, збільшуючи охолодження. Викурювання лише однієї сигарети знижує температуру шкіри пальців ніг на 1°С.
Не пірнайте в ополонку, якщо у вас:
- запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити),
- захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії),
- хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит),
- захворювання периферичної нервової системи (неврити та поліневрити),
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз),
- хвороби органів зору (глаукома, кон'юнктивіт),

Детальніше...  

Фото  УОЗ ОДАСтаном на 16.01.2021 з усіх 36456 (+328) виявлених підтверджених випадків за місцем проживання:
- м. Миколаїв – 24559 (+183);
- м. Первомайськ – 1227 (+21);
- м. Южноукраїнськ – 1267 (+21);
- м. Вознесенськ – 911 (+8);
- м. Очаків – 598 (+11);
- Арбузинський район – 379 (+7);
- Баштанський район – 533 (+2);
- Березанський район – 462;
- Братський район – 329 (+19);
- Березнегуватський район – 222;
- Веселинівський район – 346 (+6);
- Вітовський район – 1320 (+4);
- Вознесенський район – 312 (+7);
- Врадіївський район – 265 (+7);
- Єланецький район – 175 (+3);
- Доманівський район – 295 (+2);
- Казанківський район – 394 (+5);
- Кривоозерський район – 259 (+2);
- Миколаївський район – 479 (+2);
- Новобузький район – 286;
- Новоодеський район – 677;
- Очаківський район – 287 (+8);
- Первомайський район – 465 (+3);
- Снігурівський район – 409 (+7).
Захворювання на COVID-19 встановлено у 1529 (+5) працівників закладів охорони здоров’я.
Одужало хворих за добу – 303, всього одужало – 16963.
Померло всього від наслідків COVID-19 – 591, за добу – 5.
За останню добу методом ПЛР обстежено – 817 осіб, методом ІФА – 397.

Детальніше...  

Screenshot 4ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ! 

ПОДОЛАЄМО ПАНДЕМІЮ COVID-19 РАЗОМ!

Переходьте за посиланням, реєструйтеся та

долучайтеся до команди небайдужих громадян.

Будемо здорові!

 

sars

Фото  УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 543 особи

Надано допомогу 513 особам

Госпіталізовано 172 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини