Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА Якісна та своєчасна всебічна медична допомога дитячому населенню – один з найважливіших напрямків роботи медичної галузі.
За минулий тиждень (період з 11.03 по 17.03) у закладах/підприємствах системи охорони здоров’я Миколаївської області народилось 68 дітей.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА Про це йшлося під час моніторингового візиту Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу до Миколаївської області. Учасники також обговорили результати моніторингу основних показників протидії туберкульозу на обласному рівні та сфокусувалися на точках посилення регіональних політик.

Наразі Україна входить до країн високого пріоритету ВООЗ як країна з високим тягарем лікарсько-стійкого туберкульозу і посідає 4 місце за темпами поширення цього захворювання у Європейському регіоні ВООЗ. За даними Центру громадського здоров’я, у 2023 році в нашій країні зареєстрували 19 851 випадок активного туберкульозу, з яких 639 — серед дітей до 14 років, 196 — серед підлітків віком 15-17 років.

«Система ранньої діагностики та виявлення туберкульозу залишається пріоритетним напрямом державної політики у сфері охорони здоров’я. Особливо це стосується доступу пацієнтів до медпослуг на деокупованих територіях та у прифронтових містах і селах. На Миколаївщині протягом 2023 року було зареєстровано 710 пацієнтів з активною формою захворювання, тоді як у 2022 році — 531 пацієнт. Тому на міжсекторальному рівні Міністерство охорони здоров’я спільно з міжнародними партнерами та громадськими організаціями розширює доступ пацієнтів до послуг спрямованих на раннє виявлення та безперервне забезпечення препаратами в незалежності від зміни місця проживання. Робота на рівні країни для подолання туберкульозу як захворювання, що становить загрозу громадському здоровʼю та водночас піддається ефективному лікуванню триває безперервно», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час робочої поїздки до Миколаївської області на засіданні щодо протидії ВІЛ та туберкульозу.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА Кажуть, обличчя, як і очі — дзеркало душі. Проте чи вірно це? Особливо коли йдеться про людину, яка отримала травму.

Перебуваючи в громадських місцях, ми можемо зустрічати людей з травмами обличчя або ж ампутаціями кінцівок. І відчуття страху, сорому, а потім провини та жалю, які іноді виникають всередині нас при цьому, є природними. Аби не фокусуватися на травмі, ми можемо відводити очі чи взагалі уникати контакту. Та це ображає людину, адже така реакція змушує її відчувати себе іншою, ба навіть негідною уваги та спілкування. Це ранить і геть не сприяє адаптації в суспільстві після отримання травми.

Як впоратись із власними емоціями? Як не образити словами, мімікою чи поглядом під час спілкування? Нумо розбиратись.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА Навʼязливі думки про щось погане чи обтяжливі спогади — теж привід звернутися до спеціаліста або сімейного лікаря, який пройшов навчання за програмою ВООЗ mhGAP. Особливо, якщо вони виснажують уже тривалий час.

Разом ви зможете з'ясувати, чому тривожні думки виникають, чому не йдуть і як їх позбутися. А за необхідності лікар знайде у базі вузького фахівця.

Також ділимося простою технікою «Сейф», яка може допомогти переключитися. Знайдіть тихе місце, закрийте очі та скористайтеся найнадійнішим сховищем у світі.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА Потреби ветеранів окремо. Можливості неурядового сектору окремо.

Так було ще вчора. А сьогодні вже Координаційний центр КМУ / Mental Health UA прокладає маршрут від надавачів послуг з ментального здоров’я до потенційних отримувачів серед колишніх військовослужбовців.

В усіх областях країни відбувся День спільнодії, що мав на меті «познайомити» місцеві ветеранські спільноти із сервісами психосоціальної підтримки, що надаються громадськими організаціями.

Заходи в регіонах були організовані командами відповідальними за впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» - ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА У середу, 13 березня, з метою координації дій щодо впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» між неурядовими громадськими організаціями (НГО) області під головуванням заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрія Гранатурова та регіонального координатора Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Миколаївській області Руслани Омелянчук відбулася стратегічна сесія з представниками 20-ти НГО.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА Моніторинговий візит тривав 2 дні та відбувся з метою аналізу стану впровадження програм та заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, які реалізуються за кошти державного/місцевого бюджетів та за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, а також - аналізу діяльності Миколаївської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА У Миколаївському обласному клінічному госпіталі запрацювало сучасне відділення урології та загальної хірургії. Приміщення оснащене найсучаснішим обладнанням для проведення малоінвазийних оперативних втручань, що значно покращить та скоротить терміни реабілітації в післяопераційний період пацієнта.

У середу, 13 березня, заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрій Гранатуров, очільник Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, народний депутат України Олександр Пасічний та в.о начальника управління охорони здоровʼя ОВА Ірина Ткаченко відвідали лікарню та оглянули отримане приладдя.

Про це повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02unGBQJrGMY2jcep2hcq8R2JeZghxPtubPiyEuL7BURvGAghUx4LWKog6bVfLzFqhl&id=100064554675894&paipv=0&eav=AfY71QXK9TciOcWdcxAxNpPbqBiCYcYPnJqCs5PN2KV4yppEnLpzjGbuysBWngPgtjU&_rdr

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДА Шановні мешканці міста Миколаєва, Миколаївської області та інших регіонів нашої країни!

З нагоди Дня боротьби з глаукомою та Тижня глаукоми в КНП «Обласна офтальмологічна лікарня» Миколаївської обласної ради 14 березня о 12.00 в кабінеті 115 відбудеться скринінг на виявлення глаукоми.

Обстеження буде проводитися на сучасному обладнанні «iCare ILLUME» - це унікальне поєднання спеціалізованого програмного забезпечення для скринінгу зі штучним інтелектом.

Дбайте про своє здоров’я, приходьте на СКРИНІНГ.

Телефон для довідок:(0512) 64-75-15

 

За інформацією КНП «Обласна офтальмологічна лікарня» Миколаївської обласної ради.

Фото УОЗ ОДА Хто може захворіти на туберкульоз?

На туберкульоз може захворіти кожен, проте деякі групи людей мають вищий ризик виникнення захворювання, а саме:
- люди, які перебувають у постійному контакті з людиною, хворою на туберкульоз;
- люди, які живуть з ВІЛ;
- люди, які вживають наркотики, алкоголь та тютюн;
- люди з ослабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя або хронічних хвороб;
- діти, оскільки їхня імунна система не сформована;
- літні люди через послаблення їхньої імунної системи.

Детальніше...  

Фото  УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Screenshot 2

Фото

 

До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!

Переглянути

 

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 760 осіб

Надано допомогу 671 особі

Госпіталізовано 258 осіб

За минулу добу детальніше

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини