Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото  УОЗ ОДАПро це на своїй сторінці у фейсбук повідомив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім.
Сьогодні Миколаївська область отримала 8440 доз вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, які пройшли лабораторний контроль в Міністерстві охорони здоров’я України.
Передусім вакциною CoronaVac щепитимуть
- маломобільні групи населення, людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядають;
- освітян, які будуть задіяні у ЗНО у 2021 році;
- олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році;
- співробітників патрульної поліції.
Термін придатності вакцини CoronaVac становить 24 місяці. Перевозити та зберігати препарат можна при температурі 2−8°C, захищаючи від потрапляння сонячного світла.
Дізнатися більше про вакцинацію від COVID-19 можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.

Фото  УОЗ ОДАСклад вакцин проти COVID-19 залежить від технології, що використовувалася для їх розробки.
В Україні вже використовують вакцину Covieshield/AstraZeneca та очікують на вакцину AstraZeneca південнокорейського виробника SK Bioscience, CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
Вакцини AstraZenecа різних виробників мають однаковий склад.
Важливо знати склад, щоб уникнути можливої алергічної реакції після щеплення. Якщо ви маєте підозру, що у вас можете бути алергічна реакція, обов’язково зверніться до вашого сімейного лікаря чи терапевта найближчої лікарні.

Детальніше...  

Фото  УОЗ ОДАВідсьогодні в Україні розпочинається щеплення вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech проти COVID-19. Для цього Міністерство охорони здоров’я завершило всі необхідні перевірки й тести препарату. Про це очільник МОЗ Максим Степанов повідомив під час брифінгу.
«CoronaVac є розробкою відомої у світі компанії Sinovac Biotech, яка виготовляє сотні мільйонів доз вакцин на рік та поставляє їх у більше ніж 35 країн. Україна отримала першу партію в обсязі 215 тис. доз цієї вакцини. Всього законтрактували 1,9 мільйона доз. Решта 1,7 мільйона надійдуть найближчим часом. Ми розраховуємо на постачання протягом квітня-травня цього року», – зазначив Степанов.
Перша партія вакцин CoronaVac буде розподілена передусім серед маломобільних груп населення та їх доглядальників, соціальних працівників. Також щеплення буде організовано для освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО, для українських олімпійських та паралімпійських спортсменів, які готуються до Токійської олімпіади, представників Національної поліції та Збройних сил України.

Фото  УОЗ ОДА

Управлінням охорони здоров’я було відправлено лист-погодження щодо отримання вакцини CoronaVac для Миколаївщини. Так, найближчим часом область отримає 8440 доз цієї вакцини.
Про це під час онлайн-брифінгу зазначив Олег Бабін - заступник начальника управління - начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
В свою чергу, медична директорка ЦПМСД № 4 м. Миколаєва, експертка управління охорони здоров`я Миколаївської облдержадміністрації за напрямом сімейна медицина Ольга Присяжнюк повідомила, що щеплення вакциною CoronaVac проводитимуть мобільні бригади, які вже сформовані на території Миколаївської області.
«Попередньо вже проводилися організаційні роботи, складалися списки людей, які потребують вакцинації. Згідно цих списків і поданої інформації формується план мобільної бригади для виїзду, оскільки дана вакцина орієнтована на маломобільні групи населення та осіб, які за ними доглядають», - розповіла Ольга Присяжнюк.

Детальніше...  

Фото  УОЗ ОДАВакцина проти коронавірусної інфекції не може спричинити відповідне захворювання. Про це під час пресконференції повідомила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.
«Вакцина однозначно не може спричинити захворювання, бо там немає живого вірусу», - наголосила вона.
Чумаченко пояснила, що, потрапляючи в організм, вакцини викликають каскад імунних реакцій, які займають певний час і в результаті яких організм виробляє імунітет проти інфекції. Вона зазначила, що випадки захворювання коронавірусною інфекцією невдовзі після щеплення пов'язані з тим, що імунітет проти COVID-19 ще не встиг сформуватися або пацієнт пройшов вакцинацію, вже будучи зараженим і перебуваючи в інкубаційному періоді.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Фото  УОЗ ОДАМОЗ створює в Україні дієву систему реабілітації пацієнтів, які перехворіли на коронавірусну хворобу. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу.
«В Україні запроваджують сучасну систему надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми із залученням повного складу фахівців із реабілітації», – зазначила Микичак.
Заступниця міністра проінформувала, що робоча група МОЗ за участю національних експертів із відповідних спеціальностей, представників НАМН України, медичних університетів, медичних закладів та фахівців фізичної та реабілітаційної медицини напрацювала відповідні рекомендації щодо ведення пацієнтів із коронавірусною хворобою.
Зокрема, розробили Стандарти медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) та реконвалесцентів». Цей Стандарт вже надіслали в регіональні департаменти охорони здоров’я для обговорення і найближчим часом затвердять у відповідних підрозділах і відомствах.

Детальніше...  

Фото УОЗ ОДАЯкісна та своєчасна всебічна медична допомога дитячому населенню – один з найважливіших напрямків роботи медичної галузі.
За минулий тиждень (період з 05.04 по 11.04) у закладах/підприємствах системи охорони здоров’я Миколаївської області прийнято 117 пологів, народилося 117 дітей.
Серед немовлят, які побачили світ минулого тижня, 64 дівчинки та 53 хлопчика.
З найменшою вагою 1200 г народилася дитина в КНП Миколаївської міської ради «Пологовий будинок №1». Дані щотижня актуалізуються та оновлюються.

Фото  УОЗ ОДАПід час проведення в Україні вакцинації від COVID-19 громадяни активно запитують про можливі реакції організму на щеплення.
Як зазначає Національна служба здоров’я України, можливими є такі реакції як почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м'язах, суглобах чи у животі, збільшення лімфатичних вузлів, нудота, запаморочення, втомлюваність, безсоння.
Всі ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Але якщо людина відчуває дискомфорт, то має звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.
Негайно звернутись до лікаря або медичного закладу потрібно у разі виникнення наступних симптомів: судоми, втрата свідомості, блювання, висип на тілі, сильний біль, температура понад 38°C, сплутаність мови.
Важливо не пропустити розвиток іншого захворювання, яке співпало в часі з вакцинацією і потребує своєчасного надання допомоги.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Фото  УОЗ ОДАНайважливіший напрям, який стосується життя і здоров'я жителів кожного регіону, так можна схарактеризувати реалізацію проєкту «Emergency» в рамках Програми Президента України «Велике будівництво». Капітальна реконструкція, а в окремих випадках будівництво, приймальних відділень в опорних медичних закладах сприяє створенню належних й комфортних умов для медиків і пацієнтів, насиченню установ сучасним устаткуванням.
На території КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради продовжують ремонт приміщення приймального відділення.
Тут вже виконали земельні роботи й влаштували фундамент приймального боксу. Адже у підсумку передбачено відокремлений в’їзд та виїзд санітарного автотранспорту з території закладу, зовнішнє освітлення на шляхах під’їзду та підходу, приймальний бокс для автомобілів екстреної допомоги на один автомобіль з наскрізним проїздом.

Детальніше...  

Screenshot 4ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ! 

ПОДОЛАЄМО ПАНДЕМІЮ COVID-19 РАЗОМ!

Переходьте за посиланням, реєструйтеся та

долучайтеся до команди небайдужих громадян.

Будемо здорові!

 

sars

Фото  УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 705 осіб

Надано допомогу 642 особам

Госпіталізовано 223 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини