Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото  УОЗ ОДАЗараз лікар первинної ланки може призначити тест на коронавірус пацієнту не лише з симптомами COVID-19 та пневмонії, а й з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Також до пакету первинної медичної допомоги додано тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2.
Національна служба здоров’я України зазначає, в яких випадках який саме тест потрібно робити:
- Будь-який аналіз, швидкий тест, ПЛР-тест пацієнту призначає сімейний лікар, терапевт або педіатр. Дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря.
- Медичні працівники можуть виїжджати додому до тих пацієнтів, які самостійно не в змозі дістатися до амбулаторії чи іншого пункту тестування.
- Вдома чи за місцем надання послуги, пацієнту, який має направлення, зроблять відбір зразків матеріалів для швидкого тестування на антиген SARS-CoV-2 або для ПЛР. Це - незалежно від наявності декларації про вибір лікаря, який надає ПМД.
- Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять пацієнтам: з підозрою на COVID-19; з ознаками тяжкого гострого респіраторого синдрому, ознаками пневмонії; пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації; які були у тісному контакті з хворим на COVID-19; особам, що повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19.
Є випадки, коли результат експрес-тесту потребує підтвердження ПЛР і коли - не потребує. Зокрема:
- позитивний результат швидкого тесту не має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар бачить, що пацієнт відповідає визначенню підозрілого або ймовірного випадка захворювання на COVID-19;
- позитивний результат швидкого тесту має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар не діагностує підозру або ймовірний COVID-19 у пацієнта за симптомами;
- якщо швидкий тест показав негативний результат, то лікар призначить ПЛР-тест у випадку, коли пацієнт має симптоми підозрілого або ймовірного випадків на COVID-19.
Кому обов’язково робити ПЛР-тест:
- пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії, яким не проводився скринінговий швидкий тест та/або тест методом ІФА;
- пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
- контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.
Якщо центр надання первинної медичної допомоги має можливість, то пацієнту зі встановленим діагнозом ГРВІ чи негоспітальною пневмонією зроблять швидкий тест безпосередньо в амбулаторії. Його результати можна отримати через 15 хвилин після тестування. При відсутності такої можливості лікар скерує пацієнта на ПЛР-тест.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Screenshot 4ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ! 

ПОДОЛАЄМО ПАНДЕМІЮ COVID-19 РАЗОМ!

Переходьте за посиланням, реєструйтеся та

долучайтеся до команди небайдужих громадян.

Будемо здорові!

 

sars

Фото  УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 705 осіб

Надано допомогу 642 особам

Госпіталізовано 223 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини