Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок.
Як зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я, приблизно в половині випадків рак молочної залози вражає жінок, у яких немає будь-якого фактора ризику розвитку раку молочної залози, що піддається визначенню, за винятком статевої приналежності (жінки) і віку (старше 40 років). Деякі фактори збільшують ризик розвитку раку молочної залози, наприклад, до таких факторів відноситься збільшення віку, ожиріння, шкідливе вживання алкоголю, сімейна історія раку молочної залози, в минулому вплив радіації, репродуктивна історія (наприклад, вік початку менструацій і вік першої вагітності), вживання тютюну та гормональна терапія в період постменопаузи.
Серед симптомів раку молочної залози виділяють такі:
- утворення «кульки» або ущільнення у грудях;
- зміна розміру, форми та виду молочної залози;
- втягнення, почервоніння, поява виразок та інших змін на шкірі молочної залози;
- зміна форми та виду соска або шкіри навколо соска (ареоли);
- аномальні виділення із соска.
Для профілактики раку молочної залози насамперед необхідно дотримуватися здорового способу життя, а крім того - не рідше одного разу на 1–2 роки проходити огляди у лікаря-мамолога. Рекомендується щомісяця проводити самостійне обстеження молочних залоз. У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно звертайтеся до медиків!
До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!
Оперативна інформація
За минулу добу по лінії «103»:
Звернулись за допомогою 760 осіб
Надано допомогу 671 особі
Госпіталізовано 258 осіб
Телефон Урядової «гарячої лінії»
1545
Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я
*Брендбук України