Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАПротитуберкульозну медичну допомогу в області здійснюють: єдиний спеціалізований заклад в регіоні - КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Миколаївської обласної ради (КНП «МРФПМЦ» МОР, центр) та заклади первинної медичної допомоги – центри первинної медико-санітарної допомоги. При цьому роль сімейних лікарів у профілактиці туберкульозу, ранньому виявленні та організації амбулаторного лікування пацієнтів суттєво зростає, особливо під час війни.
З перших днів повномасштабного вторгнення росії Миколаївський регіон відчув катастрофічний вплив тимчасової окупації частини територіальних громад, щоденних обстрілів мирного населення та цивільних об’єктів, відсутність водопостачання і транспортного сполучення, дефіцит медичних кадрів, неконтрольованої міграції населення. Незважаючи на складну ситуацію, більшість медичних працівників залишились відданими обраній професії, продовжують працювати та виконувати свою роботу, забезпечуючи надання медичної допомоги пацієнтам.
Війни завжди супроводжуються підвищенням рівня захворюваності на інфекційні хвороби, у тому числі туберкульозу, у зв`язку зі зростанням ризиків, у тому числі зниженням рівня життя людей, стресовою ситуацією, імунодефіцитами, погіршенням побутових умов, підвищенням рівня міграційних процесів внаслідок виїзду громадян на більш безпечні території тощо.
Протягом останніх півроку в області спостерігається тенденція до поступового збільшення кількості виявлених випадків туберкульозу, у тому числі таких, що потребують госпіталізації. Кількість пацієнтів з туберкульозом, які лікуються у стаціонарі центру, зросла.
Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості випадків захворювання серед дітей.
На цей час на лікуванні перебуває більше 400 хворих на туберкульоз. Всім пацієнтам, у межах програми державних гарантій медичного обслуговування населення, забезпечуються безкоштовне лікування протитуберкульозними лікарськими засобами, необхідні консультації лікарів – фтизіатрів, сімейних лікарів, інструментальні та лабораторні обстеження в діагностичних кабінетах закладів охорони здоров`я міста Миколаєва та області, у разі потреби – у КНП «МРФПМЦ» МОР.
Під час війни важливо зберегти доступність діагностики туберкульозу для людей, особливо для груп підвищеного ризику, з метою раннього виявлення захворілих, якнайшвидшого залучення їх до лікування та недопущення інфікування членів сімей та близького оточення.
Систематичне скринінгове опитування на туберкульоз та флюорографічне обстеження рекомендовано проходити, в першу чергу, представникам ключових груп населення (особи, які мали тривалий побутовий контакт з пацієнтом з туберкульозом; люди, які живуть з ВІЛ, з цукровим діабетом; курці; хворі на хронічні респіраторні захворювання; внутрішньо переміщені особи; люди, які хворіють на хвороби, що супроводжуються імунодефіцитом; споживачі психоактивних речовин; особи, старше 60 років тощо).
Також негайно слід звернутись до сімейного лікаря у разі, якщо виникли характерні для туберкульозу симптоми:
- кашель більше 2х тижнів;
- кровохаркання та біль у грудній клітці;
- підвищена втомлюваність та слабкість;
- підвищена пітливість, особливо вночі;
- зменшення маси тіла з невизначених причин;
- підвищення температури тіла, навіть незначне, протягом тривалого часу.
Закликаємо мешканців області не нехтувати своїм здоров`ям та піклуватись про нього, де б ви не були. Своєчасно звертайтесь для огляду до сімейного лікаря або до лікаря будь-якого територіально доступного центру первинної медико-санітарної допомоги.
А якщо раптом когось торкнеться проблема туберкульозу – пам`ятайте: в Україні лікування цього захворювання доступне там, де ви є і туберкульоз виліковний.

Заступник директора по мережі КНП «МРФПМЦ» МОР Оксана Черненко

Фото УОЗ ОДА

Screenshot 2

Фото

 

До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!

Переглянути

 

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 760 осіб

Надано допомогу 671 особі

Госпіталізовано 258 осіб

За минулу добу детальніше

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини