Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАПривітати колектив закладу з цією важливою датою завітали начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста та заступник начальника Наталя Кравцова.
Під час урочистих зборів відбулось вручення відзнак кращим з кращих працівників закладу.
З яскравою та змістовною доповіддю щодо історії створення та функціонування закладу виступила завідувач науково-просвітницьким відділом обласного краєзнавчого музею Інна Гаврилова.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Велична споруда, зведена 115 років тому як власний гідропатичний заклад лікаря невропатолога Михайла Кенігсберга, й сьогодні служить благородній меті полегшення страждань та зцілення людей від багатьох хвороб.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

За свою історію стіни цього лікувального закладу бачили і розкіш капіталізму початку минулого сторіччя, і лихоманку громадянської війни, і тяжкі часи другої світової, і ентузіазм відновлення, і відносне «застійне» благополуччя, але завжди – і це залишалося незмінним - тут працювали досвідчені фахівці.

Фото УОЗ ОДА

Великі втрати водолікарня понесла під час першої світової війни та інтервенції: у 1918 році вона була зайнята німецькими військами, а на початку 1920 року відведена під гуртожиток біженців. В грудні 1920 року «Водолікарню Кенігсберга» у Миколаєві було націоналізовано та передано до Губздраввідділу.
У 1928 році лікарня оновлюється новою апаратурою, значно розширюється територія фізіотерапевтичної лікарні, а у 1934 році вона займає площу майже на півкварталу. Збоку вулиці Нікольської, 7 розпочинає свою діяльність стаціонарне відділення санаторного типу на 100 ліжок «Нервово-фізіотерапевтичного комбінату» - так з того часу було перейменовано лікарню.
З відкриттям у 1928 році стаціонару пов’язувалися великі плани: передбачалося перетворити лікарню у справжню здравницю та створити інститут фізичних методів лікування. Але цьому перешкодила війна.
З перших днів Другої світової війни у стаціонарі розташовано неврологічне відділення Миколаївської міської лікарні. За період окупації здравниці нанесено відчутних втрат: фашисти пристосували її під військовий шпиталь та конюшню, гідропатичне відділення – під склад для фуражу. Уся цінна художня ліпнина цього відділення була втрачена. Грязелікарню було зовсім зруйновано, басейни для зберігання грязі були перетворені у сміттєві ями, відступаючі фашисти знищіли технічне обладнання, апаратуру та меблі лікарні. Тож, у перші післявоєнні роки потрібно було прикласти багато зусиль для відродження лікарні.
У квітні 1944 року неврофізіотерапевтичний комбінат прийняв перших хворих, а з 1951 року комбінат перейменовано у «Миколаївську бальнеологічну лікарню». Згодом відкрито відділення та кабінети: світлолікування; відділення родонових, сірководневих, кисневих та вуглекислих ванн; парафінолікування, рефлексотерапії, інгаляторій, рентгенкабінет.
З 1978 року лікарня носила почесне звання «Установа високої медичної культури».
В 2004 році лікувальний заклад одержав статус обласної лікарні відновного лікування - лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я області, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) консультативної, стаціонарної і амбулаторної медичної допомоги з відновного (реабілітаційного) лікування населенню міста Миколаєва та Миколаївської області.
Увесь медичний персонал закладу – це фахівці високого рівня, які прекрасно знають свою роботу і віддані їй. Багато хто пережив разом з лікарнею складні часи, коли вкінці минулого століття доводилось працювати в майже зруйнованих часом кабінетах та відділеннях.
Завдяки підтримці управління охорони здоров’я, зацікавленого у розвитку лікарні, збережено цей унікальний для області медичний заклад.
Розвиток служби відновної медицини направлений на вирішення пріоритетних проблем відродження медичної профілактики і поліпшення демографічної ситуації. Визначення реабілітаційного прогнозу – передбачуваність вірогідності реалізації відновного потенціалу в результаті проведення лікування.
Управління охорони здоров’я облдержадміністрації від усієї медичної громади Миколаївщини вітає колектив обласної лікарні відновного лікування з ювілеєм – важливою датою не лише для медпрацівників закладу, а й для всієї громади нашої області.

Фото УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 620 осіб

Надано допомогу 558 особам

Госпіталізовано 162 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку