Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЗ 20-річчям існування закладу колектив обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом 2 вересня привітали керівники управління охорони здоров’я облдержадміністрації, неурядових організацій, партнери, головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я, ветерани праці.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

У ході урочистих зборів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста звернулась до колективу СНІД-центру з привітанням. Вона відзначила значущість благородної щоденної справи, яку роблять медпрацівники закладу, побажала подальшого розвитку та вдосконалення матеріально-технічної бази, професійного рівня персоналу.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Цього ж дня посадкою дерева на території СНІД-центру завершено акцію «Зелений острів».

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Під час святкової конференції з доповідями за підсумками роботи впродовж 20 років виступили головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Оксана Черненко. Представники благодійних фондів – партнери закладу – за допомогою презентацій розглянули бачення пацієнта «ВІЛ-інфекція – кероване захворювання», та роль медичних фахівців. Продемонстровано і відеоролик - невеличкий святковий фільм, підготований прес-центром обласного центру здоров’я, про досягнення СНІД-центру протягом останніх років.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Спогадами про роки роботи закладу поділився і перший головний лікар Олександр Хаустов.

Фото УОЗ ОДА

Як організаційно-методичний центр обласний Центр профілактики та лікування хворих на СНІД створений у 1996 році, як самостійний обласний лікувальний заклад функціонує з 2004 року. Рішенням сесії Миколаївської обласної ради «Про затвердження Статуту Миколаївського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом - закладу комунальної власності області» змінено назву закладу комунальної власності області «Миколаївський обласний центр профілактики та лікування хворих на СНІД» на «Миколаївський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Фото УОЗ ОДА

Сьогодні в центрі створено всі умови для забезпечення доступу ВІЛ-інфікованих до діагностики, лікування та профілактики опортуністичних інфекцій, а також отримання антиретровірусної терапії. Станом на 1 червня поточного року до антиретровірусної терапії залучено 4921 пацієнта (дорослих – 4733, дітей – 188). По джерелах фінансування отримують терапію: 1140 хворих за кошти Глобального фонду та 3781 – за кошти Державного бюджету.
У закладі працюють 101 особа, у тому числі 17 лікарів та 29 молодших медичних працівників з медичною освітою.
До складу обласного центру СНІДу входять: стаціонарне відділення на 30 ліжок, у тому числі 10 хоспісних (з 01.08.2015), амбулаторно-поліклінічне відділення, яке розраховане на 140 відвідувань за зміну, денний стаціонар на 15 ліжок, відділ профілактичної роботи та епідеміологічного моніторингу і оцінки та централізована лабораторія з діагностики ВІЛ-інфекції, опортуністичних інфекцій та інших захворювань. В амбулаторно-поліклінічному відділенні лікарі-інфекціоністи та педіатри проводять прийом у дві зміни. Крім того, хворі можуть отримати консультації хірурга, акушер-гінеколога, фтизіатра, терапевта, психологів та лікаря кабінету до та післятестового консультування.
Послуги, які надаються центром:
- Дотестове та після тестове консультування з тестуванням на ВІЛ;
- Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини;
- Постконтактна профілактика;
- Профілактика, діагностика та лікування опортуністичних інфекцій;
- Антиретровірусна терапія (АРВ-терапія);
- Лабораторний моніторинг перебігу ВІЛ-інфекції, ефективності антиретровірусної терапії та побічної дії антиретровірусних препаратів;
- Профілактика та діагностика туберкульозу;
- Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів;
- Моніторинг ефективності лікування вірусних гепатитів;
- Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом;
- Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом;
- Збереження репродуктивного здоров’я, консультування з планування сім’ї;
Категорія отримувачів послуг:
- ВІЛ-інфіковані;
- Члени родин ВІЛ-інфікованих;
- Представники груп ризику;
- Загальне населення.
Фахівці: лікарі-інфекціоністи, педіатр, акушер-гінеколог, фтизіатр, терапевт, хірург, ендоскопіст, лікар функціональної діагностики, лікар-лаборант, епідеміолог.
З метою поліпшення умов перебування пацієнтів у 2005-2006 роках проведено ремонт, придбано обладнання для хоспісних палат в рамках проекту, який фінансувався Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та на конкурсній основі був отриманий адміністрацією Центру.
Протягом 2007-2008 років за кошти обласного бюджету та відділу оборонного співробітництва Посольства Сполучених Штатів Америки в рамках реалізації проектів, які фінансуються Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» проведено капітальну реконструкцію всього лікувального корпусу.
В рамках Проекту Агентства США з міжнародного розвитку RESPOND  створено тренінговий центр на базі Миколаївського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, метою якого є підвищення рівня знань з питань ВІЛ/СНІД та вдосконалення набутих навичок, що сприятиме зниженню стигми та дискримінації ГНР серед спеціалістів закладів охорони здоров’я, соціального захисту, інших організацій, представників влади та ін.
Впродовж 2014-2015 років проведено ремонт ІІ поверху амбулаторно-поліклінічного відділення, кабінету дитячого інфекціоніста, приміщення денного стаціонару, складське приміщення, кімнати для зберігання наркотичних засобів та прекурсорів.
Зараз ведуться ремонтні роботи приміщення, в якому заплановано відкрити центр з надання інтегрованих послуг (кабінет консультування і тестування, кабінет діагностики опортуністичних інфекцій, кабінет замісної підтримувальної терапії).
Через електронну закупівлю товарів, робіт, послуг системи «ProZorro» придбано дезінфекційну камеру вартістю 100 тисяч (за кошти залишків медичної субвенції).
Фахівці Миколаївського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом тісно співпрацюють з закладами охорони здоров’я області, департаментом освіти, науки та молоді облдержадміністрації, обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головним управління Національної поліції в Миколаївській області, Державною пенітенціарною службою України в Миколаївській області, громадськими ВІЛ-сервісними організаціями та релігійними конфесіями, національними (ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги», благодійний фонд «Фундація антиСНІД-Україна» (AHF)) та міжнародними  (Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за проектом Делойт «Реформа ВІЛ послуг у дії» та Респонд «Покращення якості) організаціями.

Довідка:
За оцінками ЮНЕЙДС, з початку епідемії ВІЛ-інфекції у світі інфікувалися ВІЛ 78 млн. осіб та 35 млн. осіб померли від захворювань, зумовлених СНІДом. На кінець 2015 року на планеті проживало 36,7 млн. людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ).
ВІЛ-інфекція залишається головною проблемою громадської охорони здоров’я в Європейському регіоні ВООЗ, а в східній його частині епідемія розвивається найбільш стрімкими темпами в світі.
Сучасна епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні поки що не дає підстав стверджувати про суттєве зниження тягаря епідемії ВІЛ-інфекції в країні – масштаби епідемії ВІЛ-інфекції в Україні продовжують поширюватися серед загального населення за рахунок збільшення епідемічної значимості статевого шляху передачі ВІЛ та зростанням ролі у поширенні збудника представників груп підвищеного ризику, зокрема людей, які споживають ін’єкційні наркотики, осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду, чоловіків, які практикують секс із чоловіками, та їх партнери.
За період 1987 - 2015 рр. в Україні отримано 479 358 ВІЛ-позитивних результатів за даними лабораторних досліджень, офіційно зареєстровано 280 358 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 84 045 випадків захворювання на СНІД та 38 457 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.
Станом на 01.01.2016 р. на обліку у закладах охорони здоров’я перебувало 126 604 ВІЛ– інфікованих громадян України (показник 297,2 на 100 тис. нас.), у тому числі  34 016 хворих на СНІД (показник 79,8 на 100 тис. нас.).
ВІЛ-інфекція продовжує негативно впливати на рівні народжуваності і смертності, вікову та статеву структуру населення області. СНІД залишається однією з провідних причин смерті серед населення репродуктивного віку.
Перший випадок ВІЛ-інфекції у Миколаївській області був зареєстрований у 1987 році.  У період з 1987 по 1993 роки було зареєстровано лише 2 нових  випадки ВІЛ-інфекції: по одному в 1987 та 1992 роках, які були зумовлені гетеросексуальним шляхом передачі інфекції. Наприкінці 1994 року в Миколаївській області зареєстровано 2 випадки ВІЛ-інфекції, які були першими в Україні випадками ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків. В 1995 році кількість вперше виявлених випадків ВІЛ-інфекції в області становила 706, з яких 95,6% (675осіб) складали споживачі ін’єкційних наркотиків. Цього ж року поширення хвороби набуло епідемічного характеру, кількість ВІЛ-інфікованих осіб з року в рік почала стрімко зростати, особливо за рахунок споживачів ін’єкційних наркотиків.
За період 1987 - 2015 рр. в Миколаївській області зареєстровано 17 076 ВІЛ-інфікованих хворих. Із них 3 566 хворих на СНІД.
Станом на 01.07.2016 року на диспансерному обліку в закладах охорони здоров’я області знаходиться – 8078 ВІЛ–інфікованих, у тому числі – 1363 випадків захворювань на СНІД (2015 рік відповідно 7646 та 1133).
Показник поширеності ВІЛ-інфекції та СНІД становили – 697,5 вип. та 117,7 вип. на 100 тис. населення проти – 657,1 та 97,8 випадків у 2015 році, відповідно. Рівень поширеності ВІЛ - інфекції зріс на - 6,1%.
На обліку у педіатра перебуває 455 дітей віком до 18 років. ВІЛ-інфекція підтверджена у 197 дітей (43,3%), в тому числі СНІД у 21 (10,6%). Підлітків 40.

Фото УОЗ ОДА

Screenshot 2

Фото

 

До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!

Переглянути

 

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 760 осіб

Надано допомогу 671 особі

Госпіталізовано 258 осіб

За минулу добу детальніше

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини