Щорічно 3 грудня Всесвітній день інвалідів нагадує суспільству про проблеми дітей з особливими потребами, привертає увагу до численної верстви населення, яка має вроджену чи набуту інвалідність і потребує постійної турботи та допомоги оточуючих.
Таких малюків в обласному будинку дитини сьогодні чимало: 33 дитини-інваліда (це 29% від кількості усіх вихованців) мають найрізноманітніші вади розвитку:
- аномалії розвитку головного мозку - 8 дітей;
- дитячий церебральний параліч - 7 малюків;
- синдром Дауна - 2 дитини;
- епісиндром має 1 малюк;
- вроджений алкогольний синдром - 2 дитини;
- кардіопатології - 2 вихованця;
- розумову відсталість - 3 дитини;
- аутизм - 5 малюків;
- ВІЧ мають 2 дитини;
- патологію зору - 1.
Щоденно дбають про цих малюків усі працівники установи.
З року в рік зростає кількість і якість медичних та освітніх послуг, які надаються дітям-інвалідам. Вже неодноразово розповідалося про впровадження нових методик, застосування нового обладнання, підвищення кваліфікації персоналу, про певні заходи для дітей оздоровчого, корекційного, розважального та пізнавального спектру.
За статистикою комплексний медико-педагогічний вплив дає позитивні результати майже у 70% випадків. Але, на жаль, у деяких дітей, не зважаючи на різноманіття та велику кількість спрямованих на них зусиль, результати розвитку вкрай обмежені чи навіть відсутні. Основна причина - важкість вроджених патологій та поєднання декількох вад розвитку.
Це розуміють не тільки працівники будинку дитини, але й батьки дітей-інвалідів з реабілітаційних груп, кількість бажаючих влаштувати своїх дітей до закладу не меншає.
І якщо для дорослих День інвалідів - це привід ще раз зосередитися на проблемах та шляхах подолання дитячих вад, то для малечі цей день був цікавим та розважальним. До них завітали учні школи №16, гімназій №2 та №4, представники Ротарі-клубу, працівники Миколаївського морського порту. Студенти МГУ ім. Сухомлинського показали дітям казку «Колобок» на новий лад та влаштували ігри, хороводи, конкурси.
Діти запам’ятають свято, а дорослі надовго збережуть свої враження від ознайомлення з установою, від спілкування з малечею.
ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ!
ПОДОЛАЄМО ПАНДЕМІЮ COVID-19 РАЗОМ!
Переходьте за посиланням, реєструйтеся та
долучайтеся до команди небайдужих громадян.
Будемо здорові!
До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!
Оперативна інформація
За минулу добу по лінії «103»:
Звернулись за допомогою 760 осіб
Надано допомогу 671 особі
Госпіталізовано 258 осіб
Телефон Урядової «гарячої лінії»
1545
Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я
*Брендбук України