Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

MAINСьогодні на заході з нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитом 2017, міжнародна медична гуманітарна організація Médecins Sans Frontières -MSF /«Лікарі без кордонів» оголосила про свій план лікування 1000 людей в Миколаївській області, які живуть з інфекцією гепатиту С.
Гепатит С - захворювання печінки, яке викликає вірус гепатиту С (ВГС). Вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію, і яка за рівнем важкості може варіюватися від помірного захворювання, що триває кілька тижнів, до серйозної хвороби на все життя.


MSF працює у більш ніж 70 країнах, надаючи невідкладну медичну допомогу людям, які постраждали від конфліктів, епідемій, стихійних або техногенних катастроф. Зараз організація знаходиться в процесі імпорту необхідних ліків та медичного обладнання для лікування групи колишніх споживачів наркотиків, які живуть з ВГС, людей з ко-інфекцією ВІЛ і медичних працівників, які заразилися хворобою.

DSC 1360
Глава місії Марк Волш звернувся до аудиторії, серед якої були представники місцевої влади, неурядових організацій, головні лікарі медичних закладів і люди, які живуть з гепатитом С, зі словами:
«Мета проекту - знизити рівень поширення вірусу, забезпечуючи ефективне лікування і психологічну підтримку пацієнтам, які живуть з гепатитом С, що також позитивно вплине на широкий загал населення і знизить рівень поширення гепатиту С в області.

DSC 1362
Ці пацієнти будуть обрані для лікування за допомогою Центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг і Наркологічного диспансеру, a MSF надасть безкоштовні медикаменти, буде проводити консультації і надавати підтримку цим пацієнтам.
Люди, які стануть учасниками проекту, особливо вразливі до зараження вірусом, і вимагають як медичної допомоги, так і психологічної підтримки, для того що б вилікуватись від гепатиту С і уникнути реінфекції.

DSC 1363
За словами пана Волша, високий рівень поширеності ВІЛ в Миколаївській області був вирішальним фактором почати таку програму саме тут:
«Згідно з офіційними даними державної статистики, кількість людей, які живуть з ВІЛ, в Миколаївській області в два рази перевищує середній показник по всій Україні, і близько від шести до дев'яти відсотків населення області живуть з гепатитом С» - сказав глава місії.
«Ми також побачили готовність обласної влади, а також мережі активних і досвідчених НГО підтримати нас у вирішенні цієї проблеми». MSF у співпраці з Миколаївським обласним центром паліативної допомоги та інтегрованих послуг

DSC 1365
Миколаївської обласної ради та Миколаївським обласним наркологічним диспансером Миколаївської обласної ради буде проводити діагностику пацієнтів і надавати безкоштовні ліки.
Андрій, 47-річний житель Миколаєва, розповів аудиторії свою історію життя з ВІЛ та гепатитом С, яка триває уже впродовж, майже, 25 років:
«Впродовж всіх цих років я жив з думкою, чи зможу, чи встигну дожити до того часу, коли з’явиться лікування від гепатиту С. І сьогодні ми (всі тут присутні), стаємо очевидцями важливої події - зародження сервісу якісного лікування і надання комплексних послуг людям, яких торкнулась проблема гепатиту С.
Коли справа стосується сотень тисяч людських життів, нам залишається лише об’єднати зусилля всіх тут присутніх і не бути лише сторонніми спостерігачами. Адже ця проблема стосується не окремих прошарків населення, а абсолютно кожного.

DSC 1370
Лариса Коломієць з Миколаївського обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг сказала: Сьогодні рівень доступу до обстеження та лікування ВГС, особливо у людей, які живуть з ВІЛ, надзвичайно низький, зважаючи на високу вартість високоспеціалізованих методів лабораторного дослідження і лікування.
«На обліку в центрі перебуває 1792 пацієнта з ко-інфекцією ВІЛ/ВГС, повністю обстежено лише 48 осіб.»
«Миколаївська область входить до 5-ки областей України, населення яких найбільше вражене ВІЛ-інфекцією та наркотичною залежністю» - додав виконуючий обов’язки головного лікаря Миколаївського обласного наркологічного диспансеру, д-р П.І. Римар.

DSC 1372
«Відповідно до цих викликів Миколаївський обласний наркологічний диспансер постійно проводить інтенсивну і важливу роботу щодо надання якісної та доступної медичної допомоги наркозалежним»
Впродовж 10-ти останніх років впроваджуються та постійно розширюються сучасні методи лікування наркозалежних - замісна підтримуюча терапія. На сьогоднішній день отримують таке лікування майже 800 осіб. З них фактично половина є інфікованими вірусним гепатитом С.
Впровадження проекту лікування вірусного гепатиту С на 1000 пацієнтів дозволить надавати сучасну, якісну, інтегровану та безкоштовну медичну допомогу, а робота згаданих вразливих груп дасть змогу покращити стан громадського здоров'я жителів Миколаївської області, зруйнувати ланцюжок передачі цієї інфекції, знизити захворюваність та розповсюдженість вірусного гепатиту С, покращити стан здоров'я пацієнтів.

DSC 1377
Для забезпечення ефективності лікування, MSF використовуватиме препарати Даклатасвір та Софосбувір, які рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, поєднання яких дозволяє подолати вірус і запобігти резистентності. Це поєднання можна використовувати у коротких схемах, розрахованих на 12 тижнів. Раніше лікування тривало 48 тижнів, і було менш ефективним.
З метою знизити рівень передачі гепатиту С в Миколаєві, зосереджуючи увагу на шляхах передачі, ми передамо у якості гуманітарної допомоги місцевим органам охорони здоров’я апарат для діагностики фіброзу печінки. Цей апарат - один із п'яти, наявних в Україні. Він допоможе медичним працівникам швидко визначати людей, які потребують термінової допомоги. Організація також передасть високотехнологічне обладнання, яке визначає кількість вірусу в крові пацієнтів.

Screenshot 4ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ! 

ПОДОЛАЄМО ПАНДЕМІЮ COVID-19 РАЗОМ!

Переходьте за посиланням, реєструйтеся та

долучайтеся до команди небайдужих громадян.

Будемо здорові!

 

Screenshot 2

sars

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 702 особи

Надано допомогу 652 особам

Госпіталізовано 287 осіб

За минулу добу детальніше

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини