Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА15 жовтня 2017 року в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози.
Це ще одна можливість поінформувати громадськістьщодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже лікарі нагадують, легше попередити недугу, аніж її лікувати!

Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози виліковується приблизно у 95% випадків.
Кожні 35-37 хвилин одній жінці в Україні ставлять цей діагноз, а щогодини одна з них помирає. Від 1995 року пухлини грудей посідають перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жінок України, а кількість хворих, як в країні, так і в Миколаївській області, в останні роки продовжує зростати.
Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п'ята українка, а кількість хворих на рак молочної залози за останнє десятиріччя зросла майже вдвічі.
В Україні в цілому в 2016 році вперше виявлено 14461 особу з діагнозом рак молочної залози, з них в Миколаївській області 465 випадків (462 жінки та 3 чоловіків). З усіх вперше виявлених хворих рак виявлено в занедбаній формі у 16% хворих.
Вчені називають близько 80 факторів, що можуть викликати рак молочної залози. Серед них найвагоміші: вік 40-60 років, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак молочної залози у сестри або матері, дисгормональні доброякісні захворювання молочних залоз, відсутність або короткий період годування грудьми, сексуальні розлади, гінекологічна патологія, гіпотиреоз.
На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак молочної залози, стала значно молодшою. Нині рак діагностується у віці 25-28 років. Як зазначають онкологи, рак молочної залози має піки свого максимального "злету" - це: 45-50 років та 60-65 років. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань молочної залози необхідне щомісячне самообстеження молочних залоз та обов'язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін - негайно звернутися до лікаря.

Нагадуємо, що 17 жовтня, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози», в обласному онкологічному диспансері буде проведено «День відкритих дверей» з метою ранньої діагностики  раку молочної залози. Консультативний прийом громадян лікарями хірургами-онкологами  мамологами проводитиметься в поліклінічному відділенні облонкодиспансеру, в кабінетах №13 та №15 з  9.00 до 15.00.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 647 осіб

Надано допомогу 595 особам

Госпіталізовано 154 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Грудень 2018

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

  • Увага! Технічні роботи

    З 12 по 18 листопада на офіційному веб-сайті управління охорони здоров’я облдержадміністрації проводяться технічні роботи. Просимо вибачення за...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку