Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАВ обласному протитуберкульозному диспансері відтепер проводитимуть квантіфероновий тест на виявлення латентної форми туберкульозу у контактних осіб (людей, які контактують, знаходяться в осередку хворих на туберкульоз). У Миколаївській області такий тест можна пройти лише в даному закладі, а значущість результатів важко переоцінити – цей тест масового виявлення інфекції з успіхом використовується в 17 країнах світу, він дозволяє виявити в організмі людини латентну (приховану) або активну фазу туберкульозу.

Обладнання, необхідне для проведення тесту та придбане за позабюджетні кошти, установлене в клініко-діагностичній лабораторії обласного протитуберкульозного диспансеру в серпні поточного року. Всі спеціалісти, які працюватимуть з цим обладнанням, пройшли відповідне навчання.

Фото УОЗ ОДА

Біологічний матеріал, що використовується для проведення обстеження, - венозна кров. Вже сьогодні налагоджено співпрацю з районними закладами охорони здоров’я, які передаватимуть матеріал для дослідження або направлятимуть/супроводжуватимуть безпосередньо людину, яка потребує проходження цього тесту.

Фото УОЗ ОДА

Однією з важливих переваг цього методу дослідження є швидкість отримання результатів – тест займає близько двох діб з моменту забору крові. Таке тестування дозволить значно підвищити рівень раннього виявлення туберкульозу, а отже більш ефективного лікування. В першу чергу, йдеться про обстеження найбільш уразливих верств населення – це діти та дорослі, які контактували з хворими на туберкульоз, ВІЛ-інфіковані тощо.
Як розповідає біолог лабораторії Альона Циганова, демонструючи обладнання, тест проводиться в кілька етапів за допомогою автоматичного промивача для мікропланшетів та стрибів, імунопланшетного термошейкера та імуноферментного аналізатора.

Фото УОЗ ОДА

Ще однією приємною новиною є придбання для клініко-діагностичної лабораторії закладу другого модулю до системи GeneXpert, що виявляє мікобактерії туберкульозу та резистентність до рифампіцину (протитуберкульозний засіб).

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Таким чином,  можливості діагностування та вибір методів лікування хворих став набагато продуктивнішим, а сама процедура – швидкою і безпечною.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 764 особи

Надано допомогу 706 особам

Госпіталізовано 199 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Січень 2019

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку