Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАНаявні дані свідчать, що за останні п’ять років, починаючи з 2012-го, в пологовому відділенні Доманівської центральної районної лікарні спостерігається тенденція до суттєвого збільшення кількості пологів. Якщо в 2012 році йдеться про 286 пологів, то вже в 2016-му – це 431, і за 9 місяців поточного року – 335 пологів.
Демонструючи умови перебування породіль з дітьми, кімнату грудного вигодовування, де проводять відповідні лекції для молодих матусь, неонатолог Світлана Шумій зі щирою радістю ділиться: «Приємно, що пацієнти довіряють нам таку важливу для них подію як народження дитини. І ми робимо все від нас залежне, щоб так було й надалі. Кількість пологів значно зросла, адже народжувати до нас приїздять з Одеської, Київської, Кіровоградської областей. Багато породіль у нас і з Первомайського, Врадіївського, Веселинівського, Кривоозерського районів Миколаївської області».

Виявляється, секрет такої популярності пологового відділення Доманівської ЦРЛ доволі простий, як і все геніальне.
«Я приїхала сюди народжувати другу дитинку, тому що була задоволена тим, як все пройшло під час перших пологів. Людяні, ввічливі та турботливі лікарі й медсестри, чудові умови перебування – зручно і комфортно, жодних внесків і проявів корупції. Тут мені спокійно і надійно народжувати. Цим людям я можу довірити життя і здоров’я моєї дитинки», - розповідає мати двох дітей, заколисуючи малюка, який нещодавно з’явився на світ саме в пологовому відділенні Доманівської ЦРЛ.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Цього року (за 9 місяців) народилося дві двійні, минулого року – сім. Збільшився відсоток партнерських пологів з 48,2% у 2012 році до 68,1% - у поточному.
Досягненню таких результатів сприяє не тільки професіоналізм медиків, постійне підвищення їхньої кваліфікації, а і обладнання. Варто відзначити, що за останні два роки матеріально-технічну базу закладу значно оновлено та поліпшено завдяки спільним зусиллям керівництва лікарні, районної ради та залучених небайдужих представників соціально відповідального бізнесу.
Медики Доманівщини вболівають за свою справу, головною метою якої є надання своєчасної якісної медичної допомоги населенню району, і тому роблять все можливе для покращення матеріально-технічної бази, умов перебування пацієнтів у лікарні.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

У 2015 році в пологове відділення закуплено повітряний стерилізатор ГП-80 і шприцевий насос, а в 2016 році придбано фетальний монітор для спостереження за станом плоду під час пологів тощо.
Працюють сіпап-системи (Auto CPAP - з автоматичним настроюванням тиску повітря, що нагнітається, визначаючи рівень необхідного тиску, що подає повітряний потік тільки в момент зупинки дихання, поступово збільшуючи його до тих пір, поки не відбудеться вдих), електровідсмоктувачі, шприцеві дозатори та інше сучасне обладнання, застосовуються периферичні венозні катетери; лікарями завбачливо сформовано реанімаційні укладки для новонароджених згідно з відповідними протоколами та наказами.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

«В більшості випадків існуючий багаторічний досвід дозволяє нам проводити реанімаційні дії, отримуючи консультації обласних спеціалістів, коли рахунок іде на хвилини, та рятувати маленьких діточок, не направляючи їх на третинний рівень», - розповідає Світлана Володимирівна.
Пацієнти звертаються до неї по допомоги в будь-який час, і вона ніколи нікому не відмовляє, навіть вночі, у вихідні або знаходячись вдома після напруженого робочого дня.
У відділенні розташовано 2 індивідуальні пологові зали, 2 сімейні пологові палати, 5 палат сумісного перебування матері та дитини, палату інтенсивної терапії новонароджених і 3 три палати для вагітних (патології вагітних). У сімейних палатах кілька років тому проведений капітальний ремонт, встановлено металопластикові вікна, нові двері, є санвузол та душова кабіна з гарячою водою, нові меблі, матраци та постільна білизна, телевізор. Відділення розраховано на 13 ліжок.
Ще одним важливим показником проведеної роботи є грудне вигодовування. У пологовому та дитячому відділеннях функціонують кімнати грудного вигодовування, в яких для майбутніх матусь та породіль спеціалісти проводять заняття, лекції і тренінги щодо користі грудного вигодовування, його ролі у розвитку та здоров’ї дитини. І якщо у 2012 році виписалися виключно на грудному вигодовуванні 96,5%, то в цьому році ми вже говоримо 97,6%.

Фото УОЗ ОДА

У жіночій консультації також розміщено буклети і пам’ятки, розроблені медиками Доманівської ЦРЛ, щодо продуктів харчування в пологовому будинку, профілактики гестозів (токсикози), аспірації їжею у дітей тощо.

Фото УОЗ ОДА

Значну роль відіграє особисте ставлення медперсоналу до роботи, освідомлення соціальної значущості їх щоденної праці, приділення уваги кожному пацієнтові, адже довіра пацієнта до лікаря – важливий крок на шляху до одужання.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 764 особи

Надано допомогу 706 особам

Госпіталізовано 199 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Січень 2019

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку