Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУ ході колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації за підсумками роботи (9 місяців 2017 року) присутні заслухали змістовну доповідь начальника управління Павла Георгієва, який проаналізував діяльність медичної галузі області за вказаний період та окреслив напрямки подальшої роботи.
В роботі колегії взяли участь головні та обласні фахівці управління, керівники обласних і районних закладів охорони здоров’я, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму Микола Лучний, начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай, голова обласної Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Рубік Симонян та інші спеціалісти.

Проводячи аналітичний огляд основних показників роботи галузі охорони здоров’я Миколаївської області за 9 місяців 2017 року, Павло Васильович поінформував присутніх, що сьогодні план створення центрів первинної медико-санітарної допомоги виконано на 100%: первинну медичну допомогу надають 29 центрів первинної медико-санітарної допомоги (в тому числі Куцурубський центр ПМСД Очаківського району та в м. Миколаєві 7 центрів ПМСД) до складу яких, як структурні підрозділи, увійшли 221 амбулаторія ЗПСМ та 380 ФАПів.

Фото УОЗ ОДА

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації окреслив кадрове питання. У галузі  охорони здоров’я працюють майже 22 тисячі працівників, з них 3395 лікарів та 8451 середніх медпрацівників. Забезпеченість  лікарями  в розрахунку  на 10 тисяч населення становить 29,5, середніми медичними працівниками – 73,5. Проблемним питанням сьогодні залишається призначення керівників закладів охорони здоров'я, а відсутність профільних заступників начальника управління створює додаткове навантаження в роботі управління.
Приділив увагу Павло Георгієв і питанням оптимізації ліжкового фонду, фінансування медичної галузі в Миколаївській області, показникам захворюваності на артеріальну гіпертензію, інфаркти та інсульти, онкологічні хвороби, туберкульоз, ВІЛ/СНІД.

Фото УОЗ ОДА

«За 9 місяців 2017 року на диспансерному обліку в психіатричних закладах знаходиться 23707 осіб (9 місяців 2016 року – 23886 осіб). З них дорослих – 20168 осіб, діти – 3539 осіб. Стаціонарна психіатрична допомога надається на 615 ліжках в обласній психіатричній лікарні №1, №2 та обласному наркологічному диспансері. Стаціонарна наркологічна допомога надається на 155 ліжках в обласному наркологічному диспансері та нарко-психіатричному диспансерному відділені Первомайської ЦМБЛ», - поінформував начальник управління.
Серед значних подій Павло Васильович нагадав учасникам колегії про введення в дію з 20 квітня поточного року по всій території області оперативно-диспетчерської служби за єдиним номером «103». За  9 місяців 2017 року виконано 208 196 виїздів за викликами.

Фото УОЗ ОДА

У своїй доповіді Павло Георгієв розкрив виконання державної політики в галузі охорони здоров’я. Це реалізація Урядової програми «Доступні ліки», створення госпітальних округів і модель системи громадського здоров’я на регіональному рівні.
Облдержадміністрацією надано до Міністерства охорони здоров'я України остаточний варіант щодо переліку та складу госпітальних округів в Миколаївській області.
В остаточному варіанті йдеться про чотири госпітальних округи: Баштансько-Новобузький, Вознесенський, Миколаївський та Первомайський.
«Окремим питання хочу винести медичну допомогу бійцям АТО, ветеранам війни, переселенцям і постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції», - підкреслив Павло Васильович, звертаючись до аудиторії. – «Кількість учасників АТО, яким надано медичну допомогу в закладах охорони здоров’я Миколаївської області, станом на 29.09.2017  становить 24174 особи. Та станом на 01.10.2017 року на обліку в закладах охорони здоров’я знаходиться 5707 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС».
Присутній на колегії голова обласної Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Рубік Симонян, у свою чергу, висловив подяку медикам Миколаївщини за надану чорнобильцям спеціалізовану медичну допомогу та підтримку і тісну співпрацю, готовність йти на зустріч потребам цієї категорії населення.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Серед напрямків подальшої роботи Павло Георгієв визначив роботу управління з реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я (реалізація програми «Доступні ліки», впровадження проекту «Телемедицина» у сільських закладах охорони здоров’я, розбудова системи громадського здоров’я, розвиток первинної мережі, запровадження системи eHealth, створення електронного реєстру пацієнтів і сприяння створенню госпітальних рад), боротьбу з корупцією, удосконалення системи надання медичної допомоги учасникам АТО та роботу управління на обласному рівні. Це оптимізація ліжкового фонду, подальше удосконалення роботи денних стаціонарів, запровадження  інноваційних технологій в закладах охорони здоров’я області та вирішення кадрового питання.
Він подякував усім за якісно виконану роботу та побажав нових успіхів і досягнень у майбутньому.

Фото УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 698 осіб

Надано допомогу 659 особам

Госпіталізовано 189 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку