Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУ 2018 році пацієнти зможуть змінювати сімейних лікарів у будь-який момент за власним бажанням. Для цього необхідно просто підписати декларацію (договір) з іншим лікарем первинної практики. Лікар може відмовити у підписанні декларації тільки, якщо вже має приписаними максимум в 2 тисячі пацієнтів.
Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України (центральний орган виконавчої влади) про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основі цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, де приписаний пацієнт.

У 2018 році попередньо планується подвійна ставка за пацієнтів до 5 років та для людей старших за 65 років. Також за пацієнтів 6-17 років та 40-65 років планується підвищувальний коефіцієнт 1,2.
У трирічній бюджетній резолюції закладена сума в 370 гривень в середньому за пацієнта на 2018 рік і 450 гривень на 2019 рік. Ця сума може зростати і далі зі зміною кількості послуг, які надає сімейний лікар.
Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки працюватиме так само, як вона працює зараз.
Звернення до спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися НСЗУ (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Якщо ж пацієнт звертатиметься до вузьких спеціалістів за власним бажанням без направлення, цей візит не буде покриватися Національною службою здоров’я.
Як тільки пацієнт уклав з лікарем декларацію, він потрапляє з червоного реєстру в зелений. Після цього профілактика та рання діагностика відбувається на загальних засадах.
Пацієнт може укласти декларацію з будь-яким обраним лікарем, незалежно від місця реєстрації чи проживання.

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 678 осіб

Надано допомогу 638 особам

Госпіталізовано 179 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку