Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУ Миколаївській області розпочато лікування 750 пацієнтів, які живуть з ВІЛ та гепатитом С. Лікування проходитиме у рамках реалізації проекту з Міжнародною організацією «Лікарі без кордонів» до якого увійде 1000 людей.

Пацієнти для проекту обрані через обласний центр паліативної допомоги та інтегрованих послуг та обласний наркологічний диспансер. Завдяки спільним зусиллям організації Médecins Sans Frontières (MSF)/«Лікарі без кордонів» з Міністерством охорони здоров'я України та Миколаївським обласним центром паліативної допомоги та інтегрованих послуг 750 людей, які живуть з ВІЛ та гепатитом С, та перебувають на антиретровірусній терапії, пройдуть безкоштовне ефективне лікування хронічного гепатиту С. У лікуванні MSF використовуватиме препарати софосбувір і даклатасвір. Решту 250 людей, які отримуватимуть лікування, складатимуть люди, які в минулому вживали наркотики ін’єкційним шляхом, та зараз перебувають на опіоїдній замісній терапії, або медичні працівники, заражені вірусом.

Фото УОЗ ОДА

Курс лікування, яке надає MSF може бути пройдений впродовж приблизно трьох місяців, шляхом приймання ліків пероральним шляхом, тоді як впродовж більше десяти років можливості лікування гепатиту С були обмежені й курс тривав 48 тижнів, або й більше. Ці попередні схеми були відомі своїми ін'єкціями з високою токсичністю, значною побічною дією та недостатньою ефективністю. Труднощі антиретровірусної терапії зупиняли людей, які живуть з ВІЛ, проходити таке лікування. Нова схема з препаратів софосбувіру та даклатасвіру, які приймаються пероральним шляхом, характеризується невеликою кількістю побічних ефектів, а рівень одужання для більшості пацієнтів складає понад 95% після 12 тижнів лікування.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Пацієнтам, залученим у програму MSF, надаватимуть підтримку під час консультацій та занять з підвищення обізнаності у плані охорони здоров`я. Мета такої підтримки - покращення прихильності до лікування і допомога впоратись з соціальними проблемами, викликаними діагнозом. MSF сподівається, що за допомогою забезпечення інформації про гепатит С та розповідаючи пацієнтам, як отримати медичні послуги, можна подолати стигму і працювати над  належним забезпеченням потреб пацієнтів».

Без лікування гепатит С може призвести до печінкової недостатності та раку печінки - ускладнень, які вбивають понад 700 000 людей щороку в усьому світі. При цьому, симптоми вірусу можуть не проявлятися, поки хвороба не перейде у хронічну стадію. Хвороба прогресує у людей, які живуть з ВІЛ, значно швидше. Тому вчасно діагностувати хворобу  – питання життя й смерті.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

MSF також передала високотехнологічне діагностичне обладнання Центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг в Миколаєві. В листопаді там уже розпочали проводити діагностику. В обласному центрі паліативної допомоги та інтегрованих послуг з 1940 осіб з ознаками ко-інфекції ВІЛ/ВГС, лише 52 випадки було підтверджено. Всього в центрі зареєстровано 8 819 людей, які живуть з ВІЛ. 

Нагадаємо, у квітні 2017 року Міжнародна медична гуманітарна організація  Médecins Sans Frontières (MSF)/«Лікарі без кордонів» підписала Меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров'я України з метою покращення лікування та  зменшення рівнів захворювання та смертності від вірусу гепатиту С у групі із 1000 пацієнтів. Вона складатиметься із людей, які живуть з ВІЛ та гепатитом С, людей, які живуть з гепатитом С та в минулому споживали наркотики, та близько 100 медичних працівників, які заразились вірусом. В червні 2017 року MSF підписала Меморандум про співпрацю з Миколаївською обласною державною адміністрацією.

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 698 осіб

Надано допомогу 659 особам

Госпіталізовано 189 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку