Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЗа плечима Валентини Федорівни чималий шлях, життєвий і професійний. 23 лютого їй виповняється 90 років, і свій ювілейний день народження вона відзначатиме в компанії люблячого чоловіка, з яким пліч о пліч вони пройшли по життю 70 років.
Майбутня старша медична сестра обласної офтальмологічної лікарні народилася та зростала у великій родині, де кожний з дітей був оточений любов’ю і піклуванням батьків. У непрості післявоєнні роки ще юна Валентина закінчила медичний коледж (тоді – фельдшерсько-акушерську школу) та опинилася на порозі дорослого життя. Йшов 1948 рік.

Вчилася дівчина на відмінно та отримувала підвищену стипендію, не лише з ретельністю і завзяттям поглинаючи знання, а і приділяючи увагу суспільній роботі – активна студентка брала участь у заходах, співала в хорі. За час навчання, у 1947 році, вийшла заміж, і народила хлопчика через п’ять днів після того, як були здані останні іспити.
Фортуна розпорядилася її знаннями, влаштувавши доленосну випадкову зустріч. І от уже Валентина працює дієтсестрою в трохаматозному дитячому будинку. Виїзди в райони, жвава робота, нові знайомства і безцінний досвід.

Фото УОЗ ОДА

«Мені поталанило працювати з чудовим колективом, - згадує Валентина Шитко. – Я вдосконалювала отримані під час навчання навички поряд з досвідченими колегами, які допомагали порадами. І цей досвід безцінний».
Коли заклад об’єднали з лікарнею, Валентина Федорівна стала операційною медичною сестрою, проводила амбулаторні операції, асистувала. Так пролетіли 25 років. А згодом ще 35 років, 25 з яких вона працювала старшою операційною медсестрою, вже передаючи власний досвід молодим спеціалістам – інтернам.
У грудні 1976 року офтальмологічна лікарня переїхала в нову будівлю, де і розміщується нині. Молоді, завзяті, сповнені ентузіазму та жаги до роботи, спеціалісти поступово покращували умови в лікарні, подекуди разом з сім’ями: відмивали чотирьохповерховий корпус лікарні після будівельних робіт, вносили ліжка і меблі, обладнання. Знову закипіла робота, та тепер Валентина вже працювала і діловодом, і дієтсестрою, і операційною медсестрою.
«Ми зібрали тоді чудовий штат. Я і досі пам’ятаю кожну людину, кожне обличчя. І дуже вдячна за стільки років роботи пліч о пліч, коли колеги розуміють тебе майже без слів, і ми разом робимо одну справу – допомагаємо людям одужати, побороти недуги», - розповідає Валентина Федорівна, змахуючи сльозу, викликану щасливими спогадами.

Фото УОЗ ОДА

У 1967 році отримала відзнаку «Відмінник охорони здоров’я».

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Протягом 25 років Валентина очолювала профспілковий комітет лікарні. Окрім того, балувала колег смачними стравами, бо дуже полюбляє готувати. І це хобі залишилось із нею до сих пір.

Фото УОЗ ОДА

Лише у 82 роки (2010 рік) Валентина Шитко наважилася лишити роботу, щоб навчитися жити наново, з безліччю вільного часу, без рідного колективу. Та ні вона, ні колектив обласної офтальмологічної лікарні ніколи не забували один про одного.
«Час від часу зустрічаю просто на вулиці людей, яких колись лікувала. Це неймовірне відчуття – насолоджуватись тим, що зміг допомогти людині зберегти найцінніше – здоров’я».

Фото УОЗ ОДА

У день народження людини, яка все своє життя присвятила медицині, вся медична галузь Миколаївщини на чолі з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та колективом обласної офтальмологічної лікарні, вітають Валентину Федорівну Шитко з ювілеєм і бажають миру та злагоди, надійного янгола-охоронця, безмежного щастя та умиротворення, здоров’я та довгих літ життя! Нехай сяє над її головою тепле і лагідне сонце, своїми промінцями даруючи радість і щасливу посмішку, щоб збувалися мрії, а близькі і рідні люди могли розділити з нею цю просту, але безцінну радість життя!

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 618 осіб

Надано допомогу 592 особам

Госпіталізовано 159 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Грудень 2018

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

  • Увага! Технічні роботи

    З 12 по 18 листопада на офіційному веб-сайті управління охорони здоров’я облдержадміністрації проводяться технічні роботи. Просимо вибачення за...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку