Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЩорічно Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається 24 березня. В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом миколаївські спеціалісти обласного протитуберкульозного диспансеру, обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг спільно з представниками громадських неурядових організацій зібрались за «круглим столом», щоб обговорити важливі питання протидії туберкульозу.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше туберкульозом хворіють люди зі слабким імунітетом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, які виділяють збудника в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, при розмові. Кожен хворий протягом року під час контактів може заразити до 14 осіб.
На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку зараження, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо.

Фото УОЗ ОДА

Як відзначають спеціалісти, початок нового тисячоліття супроводжується загрозливою ситуацією з туберкульозу, яка завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві. За офіційними даними ВООЗ, у світі близько 9,6 млн. осіб хворіють на туберкульоз, щорічно близько 1,5 млн. людей помирає внаслідок цього захворювання. Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя.
Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу. «Стратегія по ліквідації туберкульозу», розроблена ВООЗ і схвалена Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2014 році, закликає знизити рівні смертності від туберкульозу на 90% і захворюваності на туберкульоз на 80% до 2030 року в порівнянні з показниками 2015 року.
Загроза пандемії привела до прийняття закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» та декількох Загальнодержавних програм протидії захворюванню на туберкульоз протягом 2007-2011 роках, 2012-2016 роках. В області для надання сталої відповіді епідемії ТБ, яка сьогодні підтримується перехресної епідемією ВІЛ/СНІДу та поширенням резистентного туберкульозу, діє Обласна програма на період до 2018 року включно за рішенням восьмої сесії обласної ради. Питання протидії туберкульозу є одним з пріоритетів Держаної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку.
Епідемічна ситуація з ТБ в Миколаївській області протягом останніх років є контрольованою та має тенденцію щодо стабілізації. У 2017 році захворюваність на туберкульоз зменшилась на 11%. Захворюваність на ВІЛ-асоційований туберкульоз становить 14,0 (2016 –18,0).

Фото УОЗ ОДА

Для своєчасної діагностики туберкульозу збільшено кількість профілактичних флюорографічних обстежень населення - 724 на 1 тис. населення (2016 р. – 712,0).
Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне та поетапне. Основний курс лікування для чутливого ТБ складає 6 місяців, для резистентних форм – 20 місяців. Для формування прихильності до довготривалого лікування в області за наказом УОЗ ОДА впроваджені різні моделі амбулаторного лікування, які орієнтовані на хворих; надається соціальна підтримка Товариством Червоного Хреста за рахунок коштів Глобального фонду та РАТН, БО «Час життя» «Ініціатива заради життя » «Вихід» «Здорова нація», ЛЖВ та іншими. За рахунок коштів районних бюджетів соціальна підтримка хворим здійснюється у м. Южноукраїнську, Новоодеському, Єланецькому, Кривоозерському, Веселинівському, Березанському районах.
Ефективність лікування за когортним аналізом вперше виявлених хворих на чутливі форми ТБ з бактеріовиділенням підвищилась до 83,6% та наблизилась до індикаторного показника 85%.
З 2017 року в схеми лікування хворих на резистентний ТБ Київської, Миколаївської, Харківської областей впроваджуються нові протитуберкульозні препарати.
З метою профілактики туберкульозу охоплено 93,0% (2016 – 94,8%) вакцинацією БЦЖ новонароджених, ревакцинацію дітей семирічного віку 83,9% (2016 р. – 77,2%). Профілактичне лікування отримали 95,2% тубінфікованих дітей. В області організовано додаткове харчування для 2937 тубінфікованих дітей з малозабезпечених сімей.
Для ефективної боротьби з туберкульозом підвищується рівень інформованості населення, використовуються всі засоби масової інформації, об’єднуються зусилля влади, медичної служби, урядових та неурядових громадських організацій на подолання туберкульозу в області, проводяться місячники боротьби з туберкульозом. У 2018 році він буде проходити під гаслом «Разом ліквідуємо туберкульоз».
Кожен громадянин України повинен знати, що його здоров’я залежить від його свідомості, ведення здорового способу життя, зміцнення імунітету. Держава робить все належне, щоб гарантувати кваліфікаційну медичну допомогу та захистити здоров’я нації.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 618 осіб

Надано допомогу 592 особам

Госпіталізовано 159 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Грудень 2018

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

  • Увага! Технічні роботи

    З 12 по 18 листопада на офіційному веб-сайті управління охорони здоров’я облдержадміністрації проводяться технічні роботи. Просимо вибачення за...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку