Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЗа централізованим постачанням відповідно до наказу МОЗ України, комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи (11500 доз), закуплена за кошти Державного бюджету України надійшла до Миколаївської області 2 березня 2018 року і оперативно цього ж дня розподілена до районів області. Про це стало відомо у ході селекторної наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка про стан забезпечення Урядової програми «Доступні ліки», напрями її вдосконалення та проведення вакцинації сьогодні, 6 березня. Від Миколаївщини участь у нараді взяли заступник голови ОДА Олександр Кушнір, керівник апарату облдержадміністрації Юрій Гранатуров, радник голови ОДА Євген Шевченко та начальник управління охорони здоров’я Павло Георгієв.

Крім цього, за опрацьованими Реєстрами станом наразі лікарями закладів охорони здоров’я Миколаївської області виписано 118 890 рецептів за програмою «Доступні ліки», відпущено з аптечних закладів 82 253 рецепти 56 192 пацієнтам.  Середня вартість рецепту становить 68,22 грн, а відсоток використання коштів становить 77,6.
На селекторну нараду було винесено питання стану забезпечення урядової програми «Доступні ліки» і напрями вдосконалення та проведення вакцинації в Україні.
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко відзначив, що програма «Доступні ліки» була затверджена Урядом ще у квітні 2017 року і покликана відшкодовувати кошти для лікування трьох основних захворювань – серцево-судинна система, астма та діабет ІІ типу. «Ми бачимо абсолютно позитивну динаміку виконанню цієї програми. Попри критику Уряду, що програма не запрацює, ми можемо сьогодні чітко сказати, вже у березні 2018 року, що програма працює, більше того вона набирає обертів, більше того, програма розширюється, долучаються нові аптечні заклади», - сказав він.
Павло Розенко акцентував, що після останніх змін щодо доповнення списку препаратів, до цієї програми входять вже 239 препаратів, з яких 47 є повністю безкоштовними. На старті цієї програми було залучено біля 4 тис. аптек. На сьогодні в програмі беруть участь понад 7 тис. аптечних закладів. Також участь у програмі беруть 48 виробників, 18 з яких українські, 30 – іноземні. З початку програми було виписано понад 20 млн рецептів – понад 20 млн українських громадян отримали безкоштовні доступні ліки. «Це і є найкращою нашою відповіддю на будь-яку критику щодо неефективності цієї програми. Ще раз наголошую, що всі необхідні кошти, а це біля 1 млрд грн на виконання цієї програми Урядом у державному бюджеті забезпечено, жодних затримок по розрахунках з аптечними закладами у нас немає», - відзначив Павло Розенко.
Окремо було звернено увагу на доступності програми у селах України. Важливості інформування населення, залучення нових препаратів та аптечних закладів.  
Щодо програми вакцинації було акцентовано, що показник вакцинації зріс вдвічі порівняно з 2016 роком. Зокрема, за 2017й рік згідно з календарем щеплень планово було вакциновано 93% дітей віком до 1 року по всій Україні. І 90% дітей віком до 6 років. Відзначено, що саме низький рівень вакцинації у попередні роки став основною причиною спалаху кору в Україні і очевидно, що в подальшому не треба цього допускати.
Зазначимо, що виконання плану вакцинальних щеплень проти кору, паротиту та краснухи (КПК-1) по області складає 93,8% (Україна – 93,3%), обсяг ревакцинальних щеплень проти кору, паротиту та краснухи (КПК-2) – 89,9% (Україна – 90,7%).

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 661 особа

Надано допомогу 622 особам

Госпіталізовано 148 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку