Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАПід час засідання комісії з координації заходів з реагування на ситуацію з поширення кору в Миколаївській області, яке відбулось за участю спеціалістів управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласного центру здоров’я, обласних спеціалістів, фахівці приділили особливу увагу питанню профілактики та лікування кору, безпеки оточуючих.
Нагадаємо, що збільшення випадків захворювання на кір пов’язано з низьким охопленням щепленнями дитячого населення у попередні роки.
Кір – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус, з інкубаційним періодом від 7 до 18 днів.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом при чханні та кашлі через краплі слизу. Люди (у тому числі й діти) мають високу чутливість до захворювання на кір. Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми хвороби у дітей і дорослих схожі та яскраво виражені.
Кір проявляється високою температурою, нежитем, кашлем та п’ятнисто-папульозним висипом на шкірі. Важлива діагностична ознака кору – це етапність висипання, зверху вниз, супроводжується підвищенням температури тіла. Висип при кору досить швидко темніє, стає бурим, а потім коричневим. Висип зникає в тому ж порядку, що і з'являється. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження нервової системи.
Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти за допомогою вакцинації. Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи, яка є безпечною у застосуванні та не викликає ускладнень.
Лікарі нагадують, що необхідно вакцинувати дітей згідно з офіційним календарем профілактичних щеплень.

Фото УОЗ ОДА

Щепленням підлягають усі діти у віці 1 року та 6 років, а також ті, що не отримали щеплень у встановленому для цього віці. З питань проведення вакцинації (щеплення) звертайтесь до сімейних лікарів та лікарів-педіатрів за місцем проживання.
На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.
Якщо у вас або ваших близьких є вказані симптоми, викличте лікаря на дім, потурбуйтеся про своє здоров’я і безпеку оточуючих. Не займайтеся самолікуванням!

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 720 осіб

Надано допомогу 663 особам

Госпіталізовано 180 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку