Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА16-17 травня у м. Києві проведено науково-практичну конференцію фтизіатрів, викладачів кафедр фтизіатрії Запорізького, Харківського академій післядипломної освіти, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Національної медичної академії імені П.Л. Щупика, представників громадських організації з міжнародною участю, під час якої обговорювались актуальні питання в фтизіатричній галузі: впровадженню швидких методів діагностики туберкульозу серед уразливих груп населення, в тому числі діагностики позалегеневих форм у ВІЛ-інфікованих осіб, сучасні методи виявлення латентної інфекції серед дітей та профілактика ТБ.

Окрема сесія конференції присвячена шляхам реформування фтизіатричної галузі і стратегії розвитку лабораторної служби України. На конференції у виступах в.о. Міністра охорони здоров’я України У. Супрун, директора Центру громадського здоров’я МОЗ України В. Курпіти підкреслено необхідність реформування системи лікування та надання підтримки хворим, подальшого розвитку амбулаторних моделей лікування з наданням послуг командою, де окрім лікарів є психологи, соціальні працівники, юристи, представники НГО, волонтери, які здійснюють матеріальну та психологічну підтримку хворих.

Фото УОЗ ОДА

Від Миколаївської області на конференцію делеговані виконуючий обов’язки головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру І. Поляков та фтизіатр-експерт Є. Баненкова.

Фото УОЗ ОДА

В Миколаївський області 28.04.2015 року підписаний меморандум про співпрацю облдержадміністрації з міжнародною організацією РАТН в рамках Проекту «Challenge TB» по організації амбулаторного лікування хворих на МРТБ. Мета проекту - покращення якості заходів з протидії МР/РР ТБ шляхом впровадженню амбулаторних моделей лікування, орієнтованих на пацієнта, покращення результатів лікування пацієнтів з МР ТБ, завдяки зниженню показників смертності, перерв лікування, покращення виявлення та діагностики випадків МР ТБ та розширення доступу до отримання послуг та лікування, технічне забезпечення моніторингових візитів в райони області для надання консультативної та методично-організаційної роботи.
В області діє сучасна бактеріологічна лабораторія з діагностики туберкульозу, налагоджена система швидкої діагностики за допомогою молекулярно-генетичних обстежень, що дозволяє протягом 1-2 діб підтвердити діагноз та встановити наявність стійкості мікобактерії до протитуберкульозних препаратів для призначення дієвого кваліфікованого лікування.
Налагоджено профілактична роботу по активному виявленню туберкульозу в групах ризику захворювання, проведення скринінг-анкетування серед пацієнтів з симптомами туберкульозу та при кожному зверненню ВІЛ-інфікованих осіб за будь-якою медичною допомогою; забезпечення сучасного, швидкого бактеріоскопічного обстеження на МБТ для раннього виявлення та ізолювання бактеріовиділювачів; проведення безкоштовної вакцинації та ревакцинації БЦЖ; хіміопрофілактичного лікування осіб з латентною туберкульозною інфекцією та дотримання Стандартів інфекційного контролю за туберкульозом.
Важливе значення в профілактиці є санітарно-просвітня робота, інформованість населення з питань туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Ці заходи сприяють підвищенню знань з питань туберкульозу, формують більш уважне ставлення до свого здоров’я та дотримання здорового способу життя, своєчасного звернення за медичною допомогою при перших симптомах підозри на туберкульоз.
Допомогу по виявленню туберкульозу серед груп ризику надають НУО «Вихід» за проектами «Вихід є» раннє виявлення туберкульозу серед груп ризику за фінансової підтримки ГФ та
Миколаївський місцевий благодійний фонд «Юнітус» за проектом «Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІД, і ПСШ вірусних гепатитів, туберкульозу серед груп ризику Миколаївщини» за фінансової підтримки ГФ.
Згідно з наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації впроваджено амбулаторні моделі лікування орієнтовані на потреби пацієнтів.
Протягом 2016-2017 років проведено скорочення 90 ліжок ліжкового фонду.
У четвертому кварталі поточного року заплановано впровадження лікування мультирезистентного туберкульозу короткими стандартними та індивідуальними схемами за рекомендаціями ВООЗ з використанням нових протитуберкульозних препаратів.
 На даний час на амбулаторному етапі лікування соціальною підтримкою охоплено 70,4% хворих з резистентними формами ТБ, які потребують довготривалого лікування та 14,9% хворих з чутливими формами ТБ, які лікуються короткими схемами лікування , але є потребують соціального захисту.
Здійснюють соціальну підтримку:
- Товариство Червоного Хреста за проектами «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ – МРТБ. Формування прихильності до лікування туберкульозу» за фінансової підтримки Глобального фонду, «Виклик ТБ» за фінансової підтримки USAІD та РАТН.
- Миколаївська асоціація «Час життя» за проектом «Лінія життя» за фінансової підтримки ФГ;
- НУО «Ініціатива заради життя» за проектом «Соціально-психологічна підтримка осіб, що знаходяться на амбулаторному етапі лікування» за фінансової підтримки РАТН;
- НУО «Вихід» за проектом «Соціально-психологічний супровід хворих на МРТБ на амбулаторному етапі» за фінансової підтримки РАТН;
- ЛЖВ за проектом «100% життя» за фінансової підтримки Глобального Фонду.
 Ефективність моделей доведено формуванням прихильності хворих, зменшенням майже в двічі перерв в лікуванні до 5% та підвищення ефективність лікування хворих на резистентний туберкульоз з 47% у 2014 році до 63,0% у поточному році.
З 2016 року ВООЗ реалізує нову Глобальну стратегію «Покласти край туберкульозу» до 2035 року з досягненням нульового рівня захворюваності, смертності та виключенням витрат родин на лікування хворих.
Доступність населення до сучасної діагностики, лікування, політична воля та підтримка влади, дослідження та інновації в лікуванні, соціальна підтримка хворих зміцнюють впевненість в ліквідуванні епідемії ТБ в Україні та всьому світі.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 697 осіб

Надано допомогу 644 особам

Госпіталізовано 168 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Січень 2019

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку