Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАМиколаївці згуртувались в єдиному благородному бажанні допомогти врятувати життя – 14 червня коридори обласної станції переливання крові переповнені бажаючими здати кров. Серед них бійці АТО, почесні донори, пересічні громадяни, представники обласного та міського управлінь охорони здоров’я, керівники та цілі колективи закладів охорони здоров’я.
В обласній станції переливання крові ведеться постійна робота із залучення нових донорів, проводяться акції, інформаційні кампанії. Адже лікарі цінують кожного донора, бо добре знають: іноді саме їх благородний вчинок може допомогти медикам врятувати чиєсь життя. Часто при патологічних пологах життя жінки може врятувати лише переливання крові, а замінне переливання крові новонародженому при резус-несумісності – єдиний метод дати йому життя і здоров’я. Хворим на гемофілію для зупинки кровотечі вкрай необхідні кровозупиняючі препарати плазми у великій кількості, які потребують заготовити кров від 10 та більше донорів на кожен випадок. Тяжкі виробничі та побутові травми, потерпілі в ДТП, опікові хворі – всі випадки потребують переливань компонентів та препаратів крові, і дуже часто – негайно. Як лікувальний засіб у багатьох випадках компоненти та препарати крові нічим замінити не можна, а єдиним джерелом крові являється тільки здорова людина.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Донори цілком заслужено завжди та повсюди користувались особливою пошаною та повагою у суспільстві. Донори, які здали кров безоплатно у кількості 40 раз, а плазму у кількості 60 раз, стають Почесними донорами України. В Миколаївській області вже 1581 людина удостоєна цього звання. Ці люди мають пільги згідно Закону України «Про донорство крові та її компонентів».

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Нагадаємо, що донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років. Не допускаються до здачі крові лише особи, які страждають на гострі та хронічні захворювання, а також ті, які знаходяться на обліку по СНІДу, гепатитам та сифілісу.
При зверненні вперше до обласної станції переливання крові оформлюється карта донора, заповнюється анкета, проводиться медичний огляд лікарями.

Фото УОЗ ОДА

Перед здачею крові проводиться перевірка донора з електронною картотекою Єдиного донорського реєстру. Кров кожного донора ретельно досліджується – визначаються група крові та резус-фактор, перевіряється на наявність вірусів (ВІЛ-інфекція, гепатит В, гепатит С, сифіліс). Кров з позитивним результатом аналізів на вищезазначені інфекції бракується та утилізується. Сам процес забору крові займає всього 5-10 хвилин.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

У дорослої людини 4-5 літрів крові. Під час кроводачі беруть 450 мл крові, що складає 7% від усієї крові, яка відновлюється впродовж 72 годин. Кроводача стимулює імунну систему і поліпшує обмін речовин.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

За останній час технічна база обласної станції переливання крові поповнилася новим сучасним обладнанням, необхідним для взяття, переробки і виготовлення компонентів крові. Наприклад, забір плазми здійснюється апаратами фірми «Baxter» (США), «Фрезениус» (Німеччина), «Trima» (США), в роботі яких використовуються тільки одноразові комплекти.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 711 осіб

Надано допомогу 657 особам

Госпіталізовано 147 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку