Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУ Миколаївській області триває реформування первинної медичної допомоги.
Наразі заклади охорони здоров’я працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням, що створює ряд обмежень для ефективної роботи.
Перетворення медичних закладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства (КНП або КП) є обов’язковою умовою приєднання до реформи. Тільки в статусі КНП/КП заклади охорони здоров’я зможуть укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Автономні суб’єкти господарської діяльності отримуватимуть оплату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану пацієнтам медичну допомогу,  що стимулюватиме медичних працівників до підвищення якості медичної послуги.

Держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування».
Перетворення лікарень на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання, сприятиме збільшенню їх самостійності в господарських і управлінських справах, стимулюватиме до поліпшення якості медичних послуг і підвищення економічної ефективності використання активів.
Керівник підприємства отримує значно більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу в розпорядженні активами й фінансами, у  формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу, зможе самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці персоналу, що допускаються законодавством. Фінансування підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє ефективно розпоряджатися коштами. Значно збільшяться фінансові ресурси закладу. На обслуговування однієї особи, що уклала декларацію з лікарем первинної мережі, залежно від її віку держава спрямовуватиме у 2018 році кошти у розмірі від 370 до 1480 гривень (сьогодні – 240).
В області створено 31 центр первинної медико-санітарної допомоги (в тому числі в м. Миколаєві 7 центрів ПМСД), до складу яких, як структурні підрозділи, увійшли 218 амбулаторій ЗПСМ та 380 ФАПів.
Автономізація закладів охорони здоров’я Миколаївської області відбувається за 2 напрямками – перетворення комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства та створення нових комунальних некомерційних підприємств.
На даний час в області у статусі КП працюють заклади: Вознесенський міський ЦПМСД, Вознесенський районний ЦПМСД, Веселинівський КНП ЦПМСД Веселинівської селищної ради, НКП Южноукраїнський міський центр ПМСД, КП Первомайський міський ЦПМСД, Баштанський РЦ ПМСД та Очаківський ЦПМСД.
На сьогодні з Національною службою здоров’я України вже уклали договір два заклади охорони здоров’я Миколаївської області: комунальне підприємство «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Первомайської міської ради та комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Веселинівської селищної ради (КНП «Центр ПМСД» Веселинівської селищної ради), та робота триває.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 659 осіб

Надано допомогу 609 особам

Госпіталізовано 188 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку