Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА25 червня, у ході розширеної наради під головуванням Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, за участю керівництва МОЗ України, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства юстиції та керівників обласних департаментів і управлінь охорони здоров’я, представників медичних спільнот, пацієнтських та антикорупційних організацій обговорено питання щодо розширення Урядової програми «Доступні ліки» та реформування первинної мережі надання медичної допомоги.
Миколаївщину представили заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко та заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Черненко.

Фото УОЗ ОДА

Україна забезпечує громадян лікарськими засобами за декількома напрямами - це державні закупівлі через міжнародні організації та програма “Доступні ліки”.
«Безоплатні ліки є в українських лікарнях. Завдяки закупівлі ліків через міжнародні організації нам вдалося повністю виключити корупцію і одночасно домовлятись про спеціальні низькі ціни для України. На заощаджені кошти ми купуємо значно більше необхідних ліків, тобто, більше українців отримують необхідне лікування від держави», - наголосила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.
«Україні потрібно продовжити практику використання прозорої системи закупівлі ліків через міжнародні організації. Вона дозволяє не тільки економити кошти і закуповувати якісні препарати, а й рятувати життя хворим з хронічними чи смертельними хворобами», - сказав Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман.
На Миколаївщині реалізація програми «Доступні ліки» знаходиться на постійному особистому контролі голови облдержадміністрації Олексія Савченка.
У 2018 році область отримала майже 30 млн. грн. державної субвенції на реалізацію цієї програми. Згідно з рішенням сесії облради від 21 грудня 2017 року кошти розподілено до адміністративно-територіальних одиниць області з урахуванням вимог чинного законодавства (Постанова КМУ від 10 березня 2017 р. №181). Станом на 1 червня профінансовано понад 12 млн. грн., з яких використано 95,2%.
В області діє 184 аптеки, де можна отоварити рецепти за програмою «Доступні ліки», триває робота щодо збільшення цього показника.
З початку року на Миколаївщині 146 510 осіб вже отримали лікарські засоби, виписано 308 085 рецептів.
За даними, озвученими під час наради керівником Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олегом Петренком, в Миколаївській області, як і в Україні в цілому, триває підготовча робота до переходу первинної мережі на новий принцип фінансування, коли гроші підуть за пацієнтом відповідно до укладених декларацій лікарів первинної мережі з населенням. Миколаївська область демонструє досить непогані показники укладання декларацій з населенням (приблизно 23%).

Фото УОЗ ОДА

Окрім того, Миколаївщина - одна з областей, які вже розпочали процес укладання договорів з НСЗУ. Так, на сьогодні уклали договір з НСЗУ два заклади: комунальне підприємство «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Первомайської міської ради та комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Веселинівської селищної ради (КНП «Центр ПМСД» Веселинівської селищної ради).
Під час наради наголошено, що до кінця 2018 року всі заклади первинної мережі повинні перейти на фінансування НСЗУ.
Перетворення медичних закладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства (КНП або КП) є обов’язковою умовою приєднання до реформи. Тільки в статусі КНП/КП заклади охорони здоров’я зможуть укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Автономні суб’єкти господарської діяльності отримуватимуть оплату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану пацієнтам медичну допомогу,  що стимулюватиме медичних працівників до підвищення якості медичної послуги.
Автономізація закладів охорони здоров’я Миколаївської області відбувається за 2 напрямками – перетворення комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства та створення нових комунальних некомерційних підприємств.
На даний час в області у статусі КП працюють 10 закладів первинної мережі: КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня Вознесенської міської ради, Вознесенський міський ЦПМСД, Вознесенський районний ЦПМСД, КНП ЦПСМД «Коблеве» Коблівської сільської ради, Веселинівський КНП ЦПМСД Веселинівської селищної ради, НКП Южноукраїнський міський центр ПМСД, КП Первомайський міський ЦПМСД, КП Первомайський районний ЦПМСД Первомайської районної ради, КНП Баштанський РЦ ПМСД.
Робота триває, вдосконалюється взаємодія медичної спільноти та всіх гілок влади задля виконання поставлених державою завдань.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 586 осіб

Надано допомогу 559 особам

Госпіталізовано 172 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку