Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА3 липня голова облдержадміністрації Олексій Савченко, заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв відвідали обласну клінічну лікарню, щоб особисто перевірити проведений ремонт і роботу кабінету магнітно-резонансної терапії.
Апарат для проведення магнітно-резонансної томографії MAGNETOM C! виробництва фірми SIEMENS придбаний в 2007 році та встановлений в обласній клінічній лікарні. Вартість апарату на той час складала 6 млн. 112 тис. грн.

«Майже три роки апарат МРТ працював з використанням лише частини своїх можливостей та потужності. Завдяки дооснащенню обладнання спектр можливих обстежень значно збільшено. Якщо раніше йшлося про обстеження голови та шийного відділу хребта, то зараз можуть бути обстежені всі відділи хребта та суглоби», - зазначив Павло Георгієв.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Передбачається, що всі обстеження апаратом МРТ, про який йдеться, будуть проводитися безкоштовно, без використання додаткових коштів на придбання плівки, але тільки за направленням лікарів з районів, або пацієнтів, що знаходяться на стаціонарному лікуванні в обласній клінічній лікарні та в ургентних випадках. Мінімальна тривалість кожного обстеження становить близько 45 хвилин, тому навантаження на обладнання та спеціаліста збільшується разом з розширенням спектру можливого обстеження. Адже тепер значно більша кількість людей матиме змогу пройти розгорнуте обстеження за допомогою сучасного магнітно-резонансного томографу.

Фото УОЗ ОДА

Апарат дозволяє проводити обстеження головного та спинного мозку (на відміну від КТ, на якому дослідження спинного мозку не проводиться), хребта. За наявності оновленого програмного забезпечення можливо також проводити обстеження суглобів, органів черевної порожнини та малого тазу, у тому числі з використанням контрастного посилення.
Як розповідає виконуючий обов’язки головного лікаря обласної клінічної лікарні Петро Римар, показаннями для досліджень за допомогою даного апарату являються гострі порушення кровообігу головного мозку (інсульти) та порушення спинального кровообігу, підозра на наявність пухлин головного та спинного мозку, оболонок головного мозку, розсіяний склероз (дає також можливість визначати стадію процесу при даному захворюванні). Апарат дозволяє визначати наявність та розміри кил міжхребцевих дисків, протрузій та запальних процесів дисків, а також виявляти порушення ліквородинаміки.

Фото УОЗ ОДА

Менш, ніж за рік у ремонт МРТ вкладено біля 860 тис. грн. З них 609 тис. грн. за рахунок коштів залишку медичної субвенції, яка склалась станом на 01.01.2018 року та 250 тис. грн. за рахунок коштів обласного бюджету.
Оснащення сучасною технікою закладів охорони здоров’я знаходиться на особистому контролі обласної влади.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 665 осіб

Надано допомогу 620 особам

Госпіталізовано 188 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Листопад 2018

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

  • Увага! Технічні роботи

    З 12 по 18 листопада на офіційному веб-сайті управління охорони здоров’я облдержадміністрації проводяться технічні роботи. Просимо вибачення за...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку