Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАПовертаючись в минуле, до 1998 року, старожили розповідають про те, як було створено, перетворювалось, поліпшувалось та збільшувалося відділення, засноване завдяки Павлу Георгієву.
Все починалося з ініціативи молодого лікаря Павла Васильовича та одного апарату штучної вентиляції легень. За підтримки влади в обласній дитячій клінічній лікарні у 1998 році створено відділення інтенсивної терапії новонароджених, яке він очолював протягом 11 років, плідно співпрацюючи з усіма гілками влади задля поліпшення умов перебування пацієнтів, якості надання спеціалізованої медичної допомоги у відділенні.

«За 20 років, з моменту створення відділення інтенсивної терапії новонароджених, через нас пройшли 7200 дітей. Ближче до ювілею порахував і відчуваю яскраво, що наша робота має сенс, бо це ж тисячі врятованих життів», - розповідає завідувач відділенням Сергій Фомін.

Фото УОЗ ОДА

З того дня і по сьогодні це відділення – єдине в Миколаївській області спеціалізоване відділення інтенсивної терапії новонароджених. Зовсім крихітки тут знаходять надію на життя у дбайливих долонях медичних працівників. Причому, в буквальному сенсі в долонях – є історії врятованих немовлят, які з’явилися на світ з критично малої вагою тіла (до 1 кг: 500, 600 грамів).
Від самого початку відділення було розраховане на надання допомоги 6 хворим, але через постійну перевантаженість, з 2001 року відділення розширено до 9 ліжок. В 2011-2012 роках у відділенні здійснено капітальний ремонт-реконструкцію згідно з сучасними вимогами, ліжковий фонд збільшено до 12 ліжок. На сьогоднішній день забезпеченість обладнанням дозволяє одночасно проводити інтенсивну терапію 14 хворим.
Перші 7 років існування у відділенні отримували допомогу 300-400 дітей на рік. З 2007 року, у зв’язку зі змінами законодавства по реєстрації новонароджених, кількість пацієнтів ВІТН значно збільшилась за рахунок глибоко недоношених дітей. Переважна більшість пацієнтів - це недоношені діти, чверть з яких народилися з дуже низькою або критично низькою масою тіла (500 – 1500 грамів).

Фото УОЗ ОДА

У відділенні отримують висококваліфіковану медичну допомогу діти всіх нозологічних категорій, в тому числі проводиться передопераційна підготовка і післяопераційне лікування новонароджених хірургічного профілю. Виключення складають діти з вродженими вадами серця, які потребують негайного хірургічного лікування. Такі хворі, одразу після встановлення діагнозу, найчастіше в перші години життя, виїзною бригадою транспортуються в Київські кардіохірургічні центри.
До речі, виїзні бригади – то окрема сторінка життя відділення. Не дивлячись на подекуди екстремальні для життя медиків умови виїздів, вони мчать на допомогу дітям, народженим у будь-якому найвіддаленішому районі області. Потрапляють у снігові замети, застрягають в чистому полі… Та все одно, попри всі складнощі, щоразу беззастережно виїжджають на виклики, ризикуючи власним життям. Ціла купа накопичених історій з реального життя, щоденної робити медиків, могла б скласти книгу, від читання якої захопило б дух навіть самим скептичним читачам.
Виїзна реанімаційна бригада обслуговує всі пологові стаціонари області, здійснюючи по 400-500 виїздів на рік. Майже всі діти, які лікуються у ВІТН, транспортуються цією бригадою. Обладнання реанімобіля дозволяє проводити інтенсивну терапію та реанімацію в дорозі.
Унікальність відділення в тому, що воно має дзеркальне розташування основних лікувальних приміщень, тобто дві однакові функціонуючи по черзі половини. Кожна половина має по 3 палати, де можна розмістити до 14 хворих, маніпуляційну, стерилізаційну кімнати. Це дозволяє проводити необхідні санітарні заходи задля запобігання внутрішньо лікарняним інфекціям.
«У відділенні працює висококваліфікований медичний персонал: 9 лікарів, 18 медичних сестер. Через особливу інтенсивність і напруженість праці у відділенні спостерігається плинність кадрів. На сьогоднішній день не вистачає 6 лікарів і 19 медичних сестер.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Забезпеченість відділення медичним обладнанням відповідає сучасним вимогам щодо оснащення. Але для підтримання апаратури в робочому стані потрібно постійне та стабільне забезпечення витратними матеріалами, комплектуючими, своєчасне проведення сервісного обслуговування», - розповідає завідувач відділенням Сергій Фомін.

Фото УОЗ ОДА

Найменша за вагою дитина, яка сьогодні перебуває у відділенні, важить 1040 грамів та народилася на 28 тижні вагітності. Медичні працівники цілодобово доглядають крихіток та надають їм всю необхідну медичну допомогу. Робота відділення завжди на висоті. Завдяки підтримці влади, депутатського корпусу, меценатів та небайдужих громадян оновлюється та за необхідності ремонтується обладнання. Керівництво області завжди опікувалося та продовжує підтримувати не тільки відділення, а й лікарню в цілому.
Надання медичної допомоги дитячому населенню Миколаївської області знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації.
Управління охорони здоров’я облдержадміністрації та вся медична спільнота вітають колектив відділення з цим ювілеєм. Адже це значуща дата не лише для них, лікарі, медиків області. Кожна врятована дитина – новий громадянин незалежної України, нова надія на світле майбутнє. Тож, бажаємо медикам здоров’я, невичерпних сил, терпіння та щасливих посмішок, не затьмарених проблемами та журбою. Надійного вам янгола-охоронця!

Фото УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 647 осіб

Надано допомогу 583 особам

Госпіталізовано 168 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку