Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЩороку в усьому світі близько 15 млн. дітей народжуються раніше терміну. Передчасні пологи відбуваються кожні 29 хвилин.
У Миколаївській області недоношеними народжуються 4,2% новонароджених, з них близько 10% з вагою до 1 кг. Ці діти потребують особливих умов виходжування, дороговартісного лікування. Всі види необхідної допомоги вони отримують в неонатальному центрі, до складу якого входить і відділення інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні. Найменша пацієнтка, якій на сьогодні 6 років, народилася з вагою 620 грамів.

Та лікарі наголошують, що недоношеність – це не вирок. Такі відомі люди, як Уїнстон Черчілль, Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн, Вольфганг Амадей Моцарт, Фрідріх Шиллер, Йоганн Гете були народжені недоношеними.
Міжнародний день недоношених дітей (англ. World Prematurity Day) відзначається щорічно 17 листопада. «День білих пелюсток» - називають його в усьому світі, підкреслюючи особливу крихкість і незахищеність таких дітей. Зараз до міжнародного свята приєдналися понад 60 країн. Україна була однією з перших країн.
Цей день спочатку мав назву «День поінформованості про недоношеність» (англ. Prematurity Awareness Day), але у 2011 році змінив назву на «Всесвітній день недоношених дітей». В 2018 році EFCNI (Європейський фонд допомоги новонародженим (англ. European Foundation for the Care of Newborn Infants)) в плакаті до десятої річниці відзначення в листівці українською мовою називає його – «Всесвітній день передчасно народженого малюка».

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 659 осіб

Надано допомогу 601 особі

Госпіталізовано 175 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку