Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДА30 листопада проведено робочу нараду управління охорони здоров’я облдержадміністрації за участю заступника начальника управління Оксани Черненко, начальника обласного центру здоров’я Оксани Баланської, керівників районних та міських закладів охорони здоров’я.
Щодо проблемних питань організації надання екстреної та невідкладної медичної допомоги у районах області доповів головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Самойлов. Він проаналізував ситуацію, що склалася, та надав рекомендації щодо подальших шляхів вирішення питання.

Фото УОЗ ОДА

З фінансових питань виступила начальник відділу – головний бухгалтер управління Любов Савчук, яка надала вичерпні рекомендації та роз’яснення щодо обсягу та використання цільових видатків на цукровий та нецукровий діабет у 2019 році.

Фото УОЗ ОДА

Досвідом реорганізації КП Вознесенської багатопрофільної лікарні із Комунального закладу у Комунальне некомерційне підприємство поділився з колегами під час виступу головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні Володимир Красьоха.
Нагадаємо, що перетворення медичних закладів з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства (КНП або КП) є обов’язковою умовою приєднання до реформи.
Тільки в статусі КНП/КП заклади можуть укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.
Проблемні питання роботи госпітальних округів в Миколаївській області у своїй доповіді окреслила заступник начальника управління – начальник відділу надання лікувально-профілактичної допомоги Оксана Черненко.

Фото УОЗ ОДА

Уряд затвердив перелік та склад госпітальних округів Миколаївської області. Створено 4 госпітальних округи: Первомайський, Вознесенський, Миколаївський та Східний.
Госпітальні округи утворюються як «функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території».
Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу.
Для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та функціонування медичної допомоги в госпітальному окрузі створюється Госпітальна рада. Вона є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу.
До повноважень Госпітальної ради належать вироблення пропозицій, які в подальшому будуть затверджуватись учасниками госпітального округу. Зокрема, йдеться про затвердження:
- багаторічного плану розвитку госпітального округу;
- реорганізації і перепрофілювання закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в межах госпітального округу;
- визначення перспективних закладів охорони здоров’я;
- призначення та звільнення керівників закладів охорони здоров’я комунальної власності, що знаходяться в межах госпітального округу та ін.;
- трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування програм вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Фото УОЗ ОДА

Госпітальна рада розробляє план розвитку госпітального округу на 5 років, який містить щорічні проміжні показники досягнення кінцевих показників результативності і затверджується рішенням місцевих рад - учасників госпітального округу.
План розвитку описує цілі та завдання, принципи та етапи реорганізації мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу з метою приведення їх функціональних потужностей (кадрового потенціалу, технічного оснащення) до рівня визначених вимог.
План розвитку госпітального округу, згідно з наказом, повинен містити такі пункти:
- коротку описову частину стратегічного розвитку госпітального округу (мета, аналіз поточної ситуації, стратегічні цілі, завдання, шляхи реалізації завдань та досягнення стратегічних цілей, очікувані результати);
- опис маршрутів пацієнтів в межах госпітального округу (наводиться у вигляді окремого додатка);
- оптимальний розподіл функцій щодо надання медичної допомоги між учасниками госпітального округу та визначення видів та обсягу медичної допомоги, що має надаватись закладами охорони здоров’я на його території, відповідно до маршрутів пацієнтів в процесі отримання послуг первинної та вторинної медичної допомоги (наводиться у вигляді окремого додатка);
- перелік перспективних закладів охорони здоров’я округу;
- плани розвитку перспективних закладів охорони здоров’я з оцінкою можливих ризиків і оцінкою відповідних інвестиційних потреб (наводяться в розрізі кожного закладу охорони здоров’я у вигляді окремого додатка) та інші пункти.
За підсумками проведеної наради надано рекомендації щодо поліпшення подальшої роботи закладів охорони здоров’я області.

Фото УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 688 осіб

Надано допомогу 619 особам

Госпіталізовано 178 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку