Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЩороку 1 грудня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги. Серед регіонів України, Миколаївська область посідає третє місці по розповсюдженості ВІЛ-інфекції.
30 листопада 2018 року у конференц-залі обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг відбулися збори колективу, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Метою відзначення цієї дати є привернення уваги громадськості до проблем людей, які живуть з ВІЛ.

На заході були присутні працівники закладу та представники неурядових організацій. Керівник центру Світлана Стаханова виступила з привітальним словом та розповіла присутнім про історію відзначення цієї дати, про заходи щодо профілактики поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та сучасні тенденції лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІДом. До привітань приєднались представники неурядових організацій, які працюють в сфері протидії ВІЛ-інфекції та працівники БО «БФ Лікарі без кордонів. Швейцарія».
Сучасна епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в області поки що не дає підстав стверджувати про суттєве зниження тягаря епідемії ВІЛ-інфекції. Щороку збільшується кількість осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я області. Щороку продовжує збільшуватися епідемічна значимість статевого шляху передачі ВІЛ, що свідчить про перехід епідемії на широкі верстви населення та є негативним прогнозом розвитку епідемії.
З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1992 році по тепе-рішній час у Миколаївській області офіційно зареєстровано 30527 випадків ВІЛ-інфекції та 4374 випадки захворювання на СНІД.
На даний час під диспансерним наглядом  в закладах охорони області знаходиться 9013 ВІЛ–інфікованих, у тому числі  425 дітей віком до 18 років, 1807 пацієнтів в стадії СНІДу.
Показник поширеності ВІЛ-інфекції в області продовжує зростати та протягом останніх трьох років він збільшився на  3,4%, показник розповсюдженості СНІДу – на 9,2%. Зростання поширеності пояснюється збільшенням тривалості життя пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, широким впровадженням антиретровірусної терапії.
Серед вперше зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ–інфекцією шляхи передачі маже 70% складає статевий шлях, 15% - парентеральний при вживанні ін’єкційних наркотиків.
Показник смертності від СНІДу склав 9,0 випадків на 100 тисяч населення проти. Основною ко-інфекцією та причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз.
В області широко запроваджені послуги лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу. Загальна кількість хворих, що отримують антиретровірусну терапію становить 5863 особи, у тому числі 169 дітей. З метою покращення доступу пацієнтів до АРТ, в області функціонують 18 кабінетів «Довіра» з функцією призначення та моніторингу лікування, в інших кабінетах «Довіра» запроваджено послуги видачі АРТ препаратів. створено 15 сайтів,
Основним методом контролю за поширеністю ВІЛ-інфекції є тестування населення на антитіла до ВІЛ (сероепідеміологічний моніторинг). За 9 місяців 2018 року у Миколаївській області інфікованість ВІЛ серед обстежених склала 1,1%. Законодавчо закріплено, що послуги з тестування на ВІЛ швидкими тестами мають надавити заклади первинної медичної допомоги. У ІІІ кварталі 2018 р. область отримала 3660 швидких тестів для тестування за ініціативи медичного працівника, які були розподілені у 12 закладів охорони здоров’я.
Необхідно відмітити активну та плідну співпрацю закладів охорони здоров’я з неурядовими організаціями, які працюють в сфері подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу. Реалізуються проекти тестування статевих партнерів ВІЛ-інфікованих, кейс-менеджменту з питань допомоги ВІЛ-позитивним стати під диспансерний нагляд та залучитись до АРТ.
Також, звертаю увагу громадськості, що пройти тест на ВІЛ-інфекцію можна у будь-якому закладі охорони здоров’я безкоштовно. Лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу проводиться найсучаснішими схемами антиретровірусних препаратів, які призначаються та видаються пацієнтам безкоштовно.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 688 осіб

Надано допомогу 619 особам

Госпіталізовано 178 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку