Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЩороку 1 грудня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. За даними експертів ВООЗ, наша країна посідає перше місце в Європі за темпами поширення цієї смертельно небезпечної недуги. Серед регіонів України, Миколаївська область посідає третє місці по розповсюдженості ВІЛ-інфекції.
30 листопада 2018 року у конференц-залі обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг відбулися збори колективу, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Метою відзначення цієї дати є привернення уваги громадськості до проблем людей, які живуть з ВІЛ.

На заході були присутні працівники закладу та представники неурядових організацій. Керівник центру Світлана Стаханова виступила з привітальним словом та розповіла присутнім про історію відзначення цієї дати, про заходи щодо профілактики поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та сучасні тенденції лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІДом. До привітань приєднались представники неурядових організацій, які працюють в сфері протидії ВІЛ-інфекції та працівники БО «БФ Лікарі без кордонів. Швейцарія».
Сучасна епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в області поки що не дає підстав стверджувати про суттєве зниження тягаря епідемії ВІЛ-інфекції. Щороку збільшується кількість осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я області. Щороку продовжує збільшуватися епідемічна значимість статевого шляху передачі ВІЛ, що свідчить про перехід епідемії на широкі верстви населення та є негативним прогнозом розвитку епідемії.
З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1992 році по тепе-рішній час у Миколаївській області офіційно зареєстровано 30527 випадків ВІЛ-інфекції та 4374 випадки захворювання на СНІД.
На даний час під диспансерним наглядом  в закладах охорони області знаходиться 9013 ВІЛ–інфікованих, у тому числі  425 дітей віком до 18 років, 1807 пацієнтів в стадії СНІДу.
Показник поширеності ВІЛ-інфекції в області продовжує зростати та протягом останніх трьох років він збільшився на  3,4%, показник розповсюдженості СНІДу – на 9,2%. Зростання поширеності пояснюється збільшенням тривалості життя пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, широким впровадженням антиретровірусної терапії.
Серед вперше зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ–інфекцією шляхи передачі маже 70% складає статевий шлях, 15% - парентеральний при вживанні ін’єкційних наркотиків.
Показник смертності від СНІДу склав 9,0 випадків на 100 тисяч населення проти. Основною ко-інфекцією та причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз.
В області широко запроваджені послуги лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу. Загальна кількість хворих, що отримують антиретровірусну терапію становить 5863 особи, у тому числі 169 дітей. З метою покращення доступу пацієнтів до АРТ, в області функціонують 18 кабінетів «Довіра» з функцією призначення та моніторингу лікування, в інших кабінетах «Довіра» запроваджено послуги видачі АРТ препаратів. створено 15 сайтів,
Основним методом контролю за поширеністю ВІЛ-інфекції є тестування населення на антитіла до ВІЛ (сероепідеміологічний моніторинг). За 9 місяців 2018 року у Миколаївській області інфікованість ВІЛ серед обстежених склала 1,1%. Законодавчо закріплено, що послуги з тестування на ВІЛ швидкими тестами мають надавити заклади первинної медичної допомоги. У ІІІ кварталі 2018 р. область отримала 3660 швидких тестів для тестування за ініціативи медичного працівника, які були розподілені у 12 закладів охорони здоров’я.
Необхідно відмітити активну та плідну співпрацю закладів охорони здоров’я з неурядовими організаціями, які працюють в сфері подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу. Реалізуються проекти тестування статевих партнерів ВІЛ-інфікованих, кейс-менеджменту з питань допомоги ВІЛ-позитивним стати під диспансерний нагляд та залучитись до АРТ.
Також, звертаю увагу громадськості, що пройти тест на ВІЛ-інфекцію можна у будь-якому закладі охорони здоров’я безкоштовно. Лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу проводиться найсучаснішими схемами антиретровірусних препаратів, які призначаються та видаються пацієнтам безкоштовно.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 681 особа

Надано допомогу 621 особі

Госпіталізовано 193 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Грудень 2018

p475228n14

*Брендбук України

Останні новини


Анонс подій

  • Увага! Технічні роботи

    З 12 по 18 листопада на офіційному веб-сайті управління охорони здоров’я облдержадміністрації проводяться технічні роботи. Просимо вибачення за...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку