Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЗа участю представників управління охорони здоров’я облдержадміністрації, фахівців обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг, обласного та міського протитуберкульозних диспансерів, районних, міських лікарів фтизіатрів, інфекціоністів кабінетів «Довіра»/сайтів АРТ 28 лютого проведено «круглий стіл» «Реалізація заходів щодо  протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ в Миколаївській  області».
Головна мета проведення засідання – обговорення поточних досягнень, проблем щодо впровадження заходів з протидії ко-інфекції  ТБ/ВІЛ в Миколаївській області, розробка заходів по впровадженню змін щодо покращення якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ  в Миколаївській області, аналіз стану профілактичного лікування туберкульозу у ЛЖВ.

Відкрила засідання «круглого столу» заступник начальника відділу надання лікувально-профілактичної допомоги населенню УОЗ ОДА Валентина Олабіна. Вона підкреслила важливість проведення таких заходів, що мають на меті покращення якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів,  хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, налагодження ефективної міжсекторальної співпраці на всіх рівнях надання медичної допомоги щодо виявлення та ведення випадків з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ та МРТБ/ВІЛ в Миколаївській області.

Фото УОЗ ОДА

Експерт за напрямом «Фтизіатрія» Євгенія Баненкова виступила зі змістовною доповіддю щодо епідситуації з ВІЛ-асоціованим туберкульозом в області за підсумками 2018 року та проаналізувала шляхи її стабілізації.

Фото УОЗ ОДА

Про охоплення профілактичним лікуванням туберкульозу осіб, які живуть з ВІЛ, доповіла завідувач амбулаторно-поліклінічного відділення з інтегрованими послугами для ВІЛ-інфікованих та груп ризику Катерина Гукалюк.
У ході засідання «круглого столу» проаналізовано також стан виявлення туберкульозу у ЛЖВ в  м. Южноукраїнськ, проведену роботу серед контактних осіб з ВІЛ/ТБ, проблемні питання та шляхи їх вирішення. Розібрано клінічні випадки стаціонарного лікування пацієнтів з ВІЛ/ТБ  та МРТБ за різними результатами лікування.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Стан якості надання послуг  пацієнтам на  ко-інфекцію  ВІЛ/ТБ на амбулаторному етапі лікування в м. Миколаєві розглянуто у доповіді заступника головного лікаря з медичної частини міського протитуберкульозного диспансеру Марії Андріюк.
Серед іншого, обговорено фактори, що впливають на ефективність   лікування випадків з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ, призначення та контроль за отриманням ВААРТ тощо.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Нагадаємо, що рішенням  Миколаївської обласної ради продовжено термін дії обласної Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018 рік включно. Також у Миколаївській області з квітня 2015 року за підтримки міжнародної організації  РАТН реалізовується проект «Challenge ТВ! (Виклик ТБ)». Показник смертності від туберкульозу в області нижчий, ніж середній по Україні.
Питання лікування та профілактики туберкульозу знаходиться на постійному особистому контролі голови облдержадміністрації Олексія Савченка.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 683 особи

Надано допомогу 621 особі

Госпіталізовано 193 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Липень 2019

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку