Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАВ останні роки змінюються підходи вчених до лікування онкологічних захворювань. Якщо недавно практично всіх онкологічних пацієнтів оперували відкритим способом, то сьогодні настає ера ендоскопічної хірургії. При цьому провідні фахівці земної кулі впевнені, що через 20 років більшість пухлин не будуть видаляти оперативним шляхом - їх лікуватимуть шляхом застосування новітніх хіміотерапевтичних препаратів і променевої терапії.
5 липня після проведення тендеру на придбання сучасного лапароскопічного обладнання, через систему «Prozorro» в обласний онкологічний диспансер поставлено комплект медичного обладнання фірми «LAPOMED». Обладнання придбано за кошти залишків медичної субвенції 2018 року. Загальна сума фінансування склала 1859,0 тис. грн.

В усьому світі все більшої популярності набирає малоінвазивна хірургія, зокрема лапароскопічний метод. І недарма: лапароскопія - це найменш травматичні хірургічні втручання. Завдяки лапароскопії при хірургії будь-якої складності приблизно у 4–5 разів знижується ризик та частота ускладнень у пацієнта, в декілька разів зменшуються періоди госпіталізації та реабілітації. Також приваблює й естетичний аспект лапароскопії - шрами після таких операцій незначні.
Лапароскопія – це огляд органів черевної порожнини спеціальним інструментом-ендоскопом, що здійснюється шляхом проколу в черевній стінці. В медицині існує два поняття цієї процедури – діагностична лапароскопія та оперативна.

Фото УОЗ ОДА

Вже 8 липня лікарями хірургами – гінекологами облонкодиспансеру Максимом Безносенко та Інною Ковальовою з використанням нового лапароскопічного обладнання проведена перша операція - видалення метастазу Крукенберга у хворої на рак молочної залози.

Фото УОЗ ОДА

Коли застосовується лапароскопія
Загалом ця процедура застосовується при оперативному лікуванні багатьох захворювань черевної порожнини.
Досвідчені лікарі хірурги, гінекологи, урологи, онкогінекологи тощо, проводять малотравматичні лапароскопічні операції при різних доброякісних і злоякісних захворюваннях.
• При гінекологічній патології: доброякісні пухлини та кісти яєчників, фіброміоми матки, ендометріоз, операції при випаданні органів малого таза, нетриманні сечі.
• При пухлинах органів черевної порожнини: шлунка і кишечника, прямої кишки.
• При пухлинах нирок, сечового міхура, передміхурової залози.
• При онкогінекологічних захворюваннях: рак тіла і шийки матки, рак яєчників.
Якщо раніше застосовувався відкритий доступ до органів черевної порожнини для діагностики та оперативного лікування, то зараз застосовується й лапароскопія.
Переваги лапароскопії:
• низька травматичність і косметичний эфект – шви після лапароскопії майже непомітні
• крововтрата пацієнта під час здійснення діагностичної чи оперативної лапароскопії – на низькому рівні
• лікар має можливість виконувати органозберігальні операції
• вартість лапароскопії цілком доступна широкому колу хворих
• реабілітація проходить у короткий термін
• час перебування хворого в стаціонарі скорочується.
Як виконується лапароскопія
Перед проведенням методу діагностики чи лікування пацієнт проходить підготовку, яку призначає лікар. Вона підбирається в індивідуальному порядку – наприклад, пацієнтові може бути призначено утримання від прийому їжі та води за 8-12 годин до призначеної лапароскопії, у деяких випадках обов’язковим є проведення очисної клізми.
Проведення лапароскопії здійснюється за допомогою спеціальної оптичної трубки із системою оптичних лінз, від яких іде передача зображення внутрішніх органів на відеокамеру. Від відеокамери до монітора надходить чітка картинка, за якою орієнтується лікар при виконанні маніпуляції.
Ускладнення при лапароскопії
Негативні наслідки у відновлювальному періоді відзначаються вкрай рідко. Але будь-яке хірургічне втручання може потягнути за собою поранення судин, лапароскопія не є винятком, але указані ускладнення в практичній роботі хірургів зустрічається значно рідше. Результатом такого поранення може стати крововилив у черевну порожнину, розвиток запального процесу. Така ситуація зазвичай може закінчуватися збільшенням об’єму операції.
Лапароскопія є також оптимальним рішенням при виборі методу проведення діагностичних процедур. Як правило, спочатку проводиться діагностика і потім оперативне втручання.
Облдержадміністрація та управління охорони здоров’я ОДА тримають на постійному контролі один з пріоритетних напрямків розвитку медичної галузі – покращення матеріально-технічної бази, що дозволяє підняти на новий рівень якість надання медичної допомоги населенню Миколаївської області.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 600 осіб

Надано допомогу 533 особам

Госпіталізовано 159 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Вересень 2019

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку