Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЗдобутки та виклики в медичній галузі Миколаївської області обговорено під час підсумкової колегії управління, що відбулась 26 липня під головуванням начальника управління охорони здоров’я ОДА Павла Георгієва. В роботі колегії взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі.
Під час колегії за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм Грамотою Верховної Ради України нагороджено хірурга міської лікарні швидкої медичної допомоги Анатолія Тришновського, Почесними грамотами управління охорони здоров’я ОДА нагороджено хірурга обласної клінічної лікарні Віталія Файду та головного лікаря Первомайського міського ЦПМСД Тетяну Оболенську. Медична спільнота вітає нагороджених та пишається кожним зі своїх колег.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

З доповіддю щодо підсумків роботи у першому півріччі поточного року, основних здобутків та викликів, що постають перед медичною галуззю Миколаївщини, виступила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Оксана Черненко.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Вона окреслила стратегію подальшого розвитку галузі, проаналізувала хід реорганізації та оптимізації мережі.
Нагадаємо, що медичну допомогу в області надають 94 заклади та підприємств охорони здоров’я, з яких 43 надають стаціонарну допомогу. Мережа закладів первинної допомоги населенню в області складається з 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги (в ОТГ – 6).
В області у статусі комунальних некомерційних підприємств працює 54 заклади охорони здоров’я, в тому числі 35 закладів, що надають первинну медичну допомогу. Обласні заклади охорони здоров’я розпочали процес автономізації.
З початку національної кампанії «Лікар для кожної сім‘ї» в системі eHealth зареєстровано 38 закладів охорони здоров’я (35 ЦПМСД та 3 ФОП), більше 66,7% мешканців області обрали свого лікаря.
Доповідач також звернула увагу присутніх на хід оптимізації ліжкового фонду, середню тривалість лікування, провівши аналогію зі Швецією та Естонією.
Значну увагу приділено кадровим питанням, запровадженню місцевих стимулів для заохочення до роботи молодих спеціалістів та збереження наявного кадрового ресурсу.

Фото УОЗ ОДА

В галузі охорони здоров’я працюють 19,6 тисяч працівників, з них 3238 лікарів та 7771 середніх медпрацівників. Забезпеченість лікарями в розрахунку на 10 тисяч населення становить 28,5, середніми медичними працівниками – 68,4.
З метою поліпшення кадрового забезпечення медичної галузі в районах області вирішується питання укладання тристоронніх угод на рівні райдержадміністрацій для навчання молоді у закладах вищої медичної освіти за рахунок замовників. В управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся конкурс на укладення угод між управлінням охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації і особами, які бажають вступити до вищих медичних закладів освіти та навчатись за кошти державного бюджету, з відпрацюванням не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу. На сьогодні сім претендентів надали документи на першочергове зарахування.
За перше півріччя 2019 року забезпечено житлом 10 медичних працівників, з них 4 лікаря та 6 молодших спеціаліста з медичною освітою.
Обговорено також і роботу госпітальних округів та госпітальних рад, виявлено недоліки в роботі та намічено шляхи подальшого напрямку розвитку.

Фото УОЗ ОДА

Серед пріоритетних напрямків діяльності галузі виділено екстрену медичну допомогу, серцево-судинні захворювання, інфекційні та соціально значущі захворювання.
Триває оновлення автомобільного парку екстреної медичної допомоги, всього на балансі перебуває 141 автомобіль. В рамках реалізації Обласної програми запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 рр. (зі змінами) в травні 2019 року за рахунок субвенції з місцевих бюджетів та за рахунок обласного бюджету отримано 13 одиниць сучасних спеціалізованих автомобілів екстреної медичної допомоги типу «В».
Функціонує оперативно-диспетчерська служба з автоматизованими робочими місцями, вузол оперативно-диспетчерської служби підключений до телекомунікаційної мережі загального користування, обробка даних проводиться в локально-обчислювальній мережі.

Фото УОЗ ОДА

Оснащеність оперативно-диспетчерської служби дає можливість обслуговувати від 1 200 до 1 500 викликів цілодобово.
Триває робота над покращенням та уніфікацією процесів, за якими працюють оперативні диспетчерські служби центрів екстреної медичної допомоги відповідно до методичних рекомендацій, затверджених МОЗ України.
Значну увагу доповідач приділила питанням створення інсультних блоків у закладах, відповідності їх до чинних вимог, критеріїв НСЗУ, деяким показникам стосовно туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та онкології, зазначила сильні та слабкі сторони відповідних служб.
Нагадаємо, що в Миколаївській області триває реалізація Урядової Програми «Доступні ліки». Кількість виписаних рецептів - 149 682, відпущених - 121 667, що складає - 81,28% (показник по Україні - 80,9%).
Всього кількість суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з реалізації ЛЗ в області станом на 01.07.2019: 190 з 597 місцями реалізації, з них уклали договори з НСЗУ за Програмою 47 з 172 місцями відпуску за рецептами (з них ПКВО «Фармація» - 20, приватних-152), що складає 24,7 % від всіх суб`єктів господарювання та 28,8% від всіх місць відпуску, це вкрай недостатньо для області.
Наразі Уряд ініціює ухвалення жорсткого рішення, яке полягає у зобов’язанні аптек, що працюють або орендують приміщення у закладах охорони здоров’я, брати участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».
Ключові аспекти реформування медичної галузі: оплата медичної послуги та диференційований підхід до оплати якості, нові принципи фінансування (договірні відносини із замовником, звітність), визначення гарантованого пакету послуг, право вибору пацієнта ЗОЗ і лікаря, вільний ринок постачальників медичних послуг незалежно від форми власності, принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Фото УОЗ ОДА

Щодо стану та перспектив надання медичної допомоги матерям та дітям у Миколаївській області виступила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Людмила Чинякова. Вона поінформувала присутніх щодо кадрового питання, кількості пологів за звітний період. Значну увагу Людмила Борисівна приділила проведенню кесарського розтину, щепленню та дітям з інвалідністю.

Фото УОЗ ОДА

Стосовно актуальних питань забезпечення якості лікарських засобів у закладах охорони здоров’я присутні заслухали доповідь заступника начальника служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Миколаївській області Лесі Стадніченко. Вона розповіла про основні зміни в нормативно-правовій базі з вказаного питання, яких необхідно дотримуватись.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

З розгорнутими аналітичними даними виступила головний експерт управління за напрямом «Фтизіатрія» Євгенія Баненкова. Вона порушила проблемні питання фтизіатричної служби, детально розглянувши деякі випадки, наголосила на заходах контролю за епідемічною ситуацією з туберкульозу в Миколаївській області.

Фото УОЗ ОДА

Захворюваність на туберкульоз за І півріччя поточного року зменшилась і становить за І півріччя 2019 року – 29,6, за І півріччя 2018 року – 29,8 на 100 тисяч населення.
Смертність від туберкульозу 100 тисяч населення зменшилась і становить за І півріччя 2019 року 3,3 проти 3,7 за І півріччя 2018 року.
Головний лікар Вознесенського міського ЦПМСД Тетяна Дяченко поділилась досвідом колег із-за кордону (графство Східний Сассекс Великобританії), набутим під час робочої поїздки. У своїй доповіді вона окреслила розбудову інституцій спроможності закладів первинної медичної допомоги, як центрів передового досвіду.

Фото УОЗ ОДА

Також учасники засідання заслухали виступи начальника планово-фінансового відділу управління Любові Савчук та заступника директора ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Ігнатенкова.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Підводячи підсумки колегії, Павло Георгієв зазначив ключові напрямки подальшої діяльності медичної галузі, спрямованої на поліпшення якості надання медичної допомоги, впровадження інноваційних методик в роботу медиків Миколаївської області та важливість реалізації реформування, державних та обласних програм.
В області діють обласні програми: «Обласна Програма запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки» затверджена рішенням обласної ради від 12 квітня 2018 року № 1 двадцятої позачергової сесії сьомого скликання; «Обласна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року», термін дії якої продовжено до 2019 року включно рішенням обласної ради від 12 квітня 2018 року № 2 двадцятої позачергової сесії сьомого скликання; «Обласна Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки», термін дії якої продовжено до 2019 року включно рішенням Миколаївської обласної ради від 21 грудня 2017 року № 12; «Обласна Цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки» затверджена рішенням обласної ради від 16 квітня 2015 року № 4 двадцять дев’ятої сесії шостого скликання термін дії якої продовжено до 2019 року включно рішенням сесії обласної ради від 05 липня 2018 року.
Якісна, всебічна та своєчасна медична допомога населенню Миколаївської області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 623 особи

Надано допомогу 570 особам

Госпіталізовано 170 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Лютий 2020

Зміни до плану проведення некурсових заходів

Проведення суспільства ортопедів-травматологів 27 лютого 2020 року

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку