Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУрочисте святкування 40-річчя створення централізованої багатопрофільної клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні №1 відбулось днями за участю Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, депутатів міської ради, начальників обласного та міського управлінь охорони здоров’я Павла Георгієва та Ірини Шамрай, інших почесних гостей, експертів.
Миколаївська централізована біохімічна (багатопрофільна клініко-діагностична) лабораторія міської лікарні №1 створена у 1979 році. Основною метою її створення було забезпечення усіх закладів охорони здоров’я міста цілодобовими, сучасними, якісними дослідженнями необхідними для діагностики та лікування різних хвороб.

Високотехнологічне обладнання сконцентрувалось в одній лікарні, що дало змогу раціональніше використовувати реактиви, персонал та заощадити більше ніж на 50% бюджетні кошти. Це, в свою чергу, дозволило значно розширити діапазон та збільшити обсяг досліджень.
При створенні ЦБХЛ виконувалося 50 видів досліджень для 10 лікарень міста. Через 10 років лабораторія вийшла на новий рівень професійного розвитку: створена ІФА – лабораторія для вірусологічної, пренатальної та онкодіагностики та збільшилися вдвічі діапазон досліджень та кількість закладів, які обслуговуються, а лабораторія стала демонстраційною лабораторією фірм «Хофман-ла-Рош» (Швейцарія) з імуно-ферментної діагностики та «Кормей» (Польща) з клінічної біохімії.
На сьогодні дослідженнями проведеними в ЦБКДЛ користуються 17 закладів охорони здоров’я міста, а їх діапазон складає 105 сучасних досліджень. Щорічно в лабораторії проводиться більше 1 млн. біохімічних, імунологічних та імуноферментних аналізів, на які виділяється з бюджету більше 2 млн. грн. У 2018 році було проведено 1 169 165 досліджень. З початку 2019 року заклад отримав фінансування близько 1 млн. грн.
Фахівці лабораторії – професіонали високого рівня, більше 80% з яких мають вищу кваліфікаційну категорію.

Фото УОЗ ОДА

ЦБКДЛ – учасник міжнародних та всеукраїнських конференцій та семінарів, є базою Медичного коледжу з проведення курсів підвищення кваліфікації для середніх лаборантів.
Сьогодні лабораторія має технічний та кадровий потенціал для розширення переліку аналізів та збільшення їх кількості.
Діапазон досліджень змінюється в залежності від потреб галузі. Так, в лабораторії виконується дослідження напруги імунітету до правця; в зв’язку з несприятливим епідстаном в Україні по кору в ЦБКДЛ з 2018 року виконується оцінка напруги імунітету до кору.
В 2019 році завдяки ініціативі Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича та депутатів міської ради виділено кошти на закупівлю сучасного і вкрай необхідного обладнання для відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії КНП ММР «Міська лікарня №1» на загальну суму близько 2 млн. грн. Придбано пересувну рентгенівську систему, апарат штучної вентиляції легенів, 6 моніторів пацієнта, приліжковий  монітор, 2 кисневих концентратори та два шприцевих насоси. Це обладнання дозволяє надавати невідкладну допомогу на належному, сучасному рівні згідно вітчизняних та міжнародних протоколів та надає можливість укласти договір з Національною службою здоров’я України.
В подарунок від міської влади відділення отримало ще 1 монітор та 4 інфузомати.
Зі словами щирої подяки присутнім директор міської лікарні №1 Марія Грачова вручила керівникам міських лікарень свої подарунки – глюкометри для відділень реанімації.
Надання якісної та своєчасної медичної допомоги населенню області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.

Фото УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 524 особи

Надано допомогу 487 особам

Госпіталізовано 149 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходыв

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку