Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАЛікар первинної медичної допомоги, згідно з відповідним протоколом лікування, обстежує пацієнта та призначає необхідні обстеження, більшість з яких проводиться одразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування як гострих, так і хронічних станів пацієнта. За необхідності сімейний лікар дає направлення до профільних спеціалістів.
Чи можна потрапити до лікарів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, без направлення лікаря первинної медичної допомоги?

З 2020 року розпочинається реформування моделі фінансування медичних установ спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) допомоги. Спеціалізовану медичну допомогу надають лікарі-спеціалісти в центральних районних, міських та обласних лікарнях.

Визначено 25 пакетів. У тому числі: лікування гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, пологи, складна неонатальна допомога та ендоскопія і дослідження, спрямовані на виявлення онкологічних захворювань на ранній стадії. Таке лікування для пацієнтів буде безкоштовним, точніше, за них медичним закладам заплатить Національна служба здоров’я України.

Тобто, якщо заклад уклав договір з НСЗУ на надання пріоритетних послуг і отримуватиме оплату за цим договором, у пацієнта не мають права вимагати гроші за це чи пропонувати купити ліки за власні кошти або звертатись з проханням вносити благодійни внески.
Пацієнт матиме право обрати лікаря, якому довіряє, не лише на первинній ланці допомоги (сімейного лікаря, педіатра чи терапевта), а й на вторинному рівні також. Тобто, якщо пацієнт отримав направлення від лікаря на планову операцію, він сам обирає лікаря хірурга і заклад. Гроші за надану послугу НСЗУ заплатить тому закладу, який обере пацієнт.

Такий принцип діятиме і при виборі закладу, де жінка виявила бажання народжувати. Вона матиме право обирати і лікаря, і пологовий будинок сама, без прив’язки до місця проживання. Гроші за пологи НСЗУ заплатить закладу, який вона обрала.

Слід зауважити, що якщо лікар дав направлення до кардіолога, і ви обрали кардіолога в інституті або відомій клініці, Вам необхідно здійснити попередній запис. Якщо цього кардіолога обрали ще 10 тис. людей – доведеться чекати довше. Якщо ви обрали лікаря, до якого велика черга, то ви маєте чекати або можете прийняти рішення звернутися до іншого.

Щоб скористатися програмою медичних гарантій, людина повинна дотримуватися певних правил:

- мати направлення від сімейного лікаря. Якщо хворий прийде, який не потребує невідкладної допомоги, без направлення до лікаря, який надає спеціалізовану або високоспеціалізовану медичну допомогу, за власним бажанням, медичний заклад має право надати платну послугу згідно з тарифом. Якщо пацієнт сам за власним бажанням звернеться до закладу і захоче без направлення зробити дослідження, або відвідати лікаря, заклад матиме право офіційно запропонувати оплату послуги за встановленим тарифом;

- у разі, якщо людина вже лікувалася у спеціалізованому закладі за направленням сімейного лікаря/терапевта/педіатра, але стан її здоров’я потребує продовження лікування в спеціалізованому закладі, вона отримає направлення від лікуючого спеціаліста до іншого фахівця. Лікування за цим направленням також оплачує держава;
- без направлення безоплатно можна звертатись до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога;

- екстрену медичну допомогу, коли ситуація загрожує життю, нададуть безоплатно без будь-яких попередніх умов. Для отримання екстреної допомоги декларація не потрібна.

Щороку об’єм послуг, гарантованих державою, та тарифи будуть затверджуватися Верховною Радою України разом з Державним Бюджетом. Цей документ матиме назву «Програма медичних гарантій».

У 2020 році на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі. Національна служба здоров'я України буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров'я всіх рівнів надання медичної допомоги, організаційно-правової форми та форми власності і оплачувати їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами умов надання послуг належної якості.

Більш детальна інформація на сайті Національної служби здоров’я України за посиланням https://nszu.gov.ua/likar-2020

Хід реформування, оснащення необхідним обладнанням медичних закладів та покращення якості надання медичної допомоги населенню Миколаївської області знаходяться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 623 особи

Надано допомогу 570 особам

Госпіталізовано 170 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку