Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУ четвер, 13 лютого, в облдержадміністрації відбувся брифінг представництва Національної служби здоров'я та Міністерства охорони здоров’я щодо впровадження системи медичних гарантій у Миколаївській області. Про пріоритети Програми медичних гарантій та включення Миколаївщини у загальнонаціональний процес трансформації галузі медичних послуг місцевим ЗМІ розповіли директор Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва, експерт Офісу реформ МОЗ України Матвій Хренов, заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Трайтлі та начальник управління охорони здоров’я ОДА Павло Георгієв.

Директор Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва зауважила, що з 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Програма медичних гарантій включає первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію
та програму відшкодування лікарських засобів.

«Програма медичних гарантій визначає обсяг та види послуг, які держава визначає безоплатними. Гроші підуть за пацієнтом не тільки в первинну ланку охорони здоров’я, а й поліклініки, стаціонари. НСЗУ буде сплачувати грошову допомогу конкретному пацієнту. Прийом вузького фахівця, амбулаторна допомога, стаціонарна допомога, ліки, вироби медичного призначення в рамках лікування в стаціонарних умовах згідно з національним переліком основних лікарських засобів будуть надаватися безоплатно», - прокоментувала вона.

Олена Теряєва додала, що екстрена і невідкладна медична допомога будуть надаватися пацієнтам без умов, навіть якщо немає декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Для усіх інших необхідна декларація з лікарем. За її словами, в Миколаївській області більше ніж 800 тис. населення вже обрали свого лікаря. На 2-му етапі реформування саме він буде давати електронне направлення на планову медичну допомогу, дослідження, госпіталізацію, паліативну допомогу, медичну реабілітацію тощо.

Експерт офісу реформ МОЗ України Матвій Хренов зазначив, що ключова відмінність розробленого запропонованого підходу у тому, що кошти спрямовуються на лікування пацієнтів, а не утримання лікарень.

Відзначено, що стани і захворювання, смертність від яких найбільше впливає на тривалість і якість життя людей в Україні, виділяються як пріоритетні. Тобто надання медичної допомоги при цих станах вимагає підвищення якості її надання та зниження рівня захворюваності та смертності українців від цих видів захворювань.

Пріоритетами стали:
- лікування гострого інфаркту міокарда;
- лікування гострого мозкового інсульту;
- допомога при пологах;
- неонатальна допомога;
- рання діагностика онкологічних захворювань.

Заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Трайтлі зауважив, що загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Миколаївської області до контрактування з НСЗУ складає – 87,5 %.

В області визначено 6 опорних закладів охорони здоров’я:
- КП «Комунальне некомерційне підприємство Вознесенська багатопрофільна лікарня» Вознесенської
міської ради;
- КНП «Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня» Первомайської міської ради;
- КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради;
- КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня швидкої медичної допомоги»;
- КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня №3»;
- КНП «Багатопрофільна лікарня Баштанського району» Баштанської районної ради.

За словами представників ОДА, усі вони готові приймати пацієнтів відповідно до визначених державою вимог.усі вони готові приймати пацієнтів відповідно до визначених державою вимог.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

 

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 466 осіб

Надано допомогу 443 особам

Госпіталізовано 109 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку