Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото УОЗ ОДАУ Миколаївській області тривалий час лікарі ендокринологічного центру обласної клінічної лікарні успішно ведуть пацієнток при надії, хворих на цукровий діабет. Адже діабет – це справді не вирок, а спосіб життя.
Центр, в якому працюють досвідчені спеціалісти (5 лікарів-ендокринологів, з них чотири вищої категорії зі стажем роботи більше 20 років) був створений ще у 1997 році на базі ендокринологічного відділення. З 2013 по 2020 роки очолювала його Наталя Ткаченко.

Тут є і відділення цілодобового перебування пацієнтів на 40 ліжок, і «Школа самоконтролю» для пацієнтів, що хворіють на цукровий діабет, кабінет «Діабетичної ступні» та поліклінічний прийом ендокринологів.

Фото УОЗ ОДА

Більшість пацієнтів, які лікуються у центрі, це особи з цукровим діабетом. Саме тут фахівці дбайливо підбирають та корегують для них дози інсуліну, тут надають допомогу і пацієнтам із захворюваннями щитовидної залози, наднирників, гіпофізу.
У «Школі самоконтролю» пацієнта вчать жити з діабетом: як контролювати свій стан, розповідають про заходи з профілактики ускладнень діабету. Проходять навчання також родичі пацієнтів для поліпшення взаєморозуміння в родині.
Та окремої уваги варті жінки з цукровим діабетом, які за підтримки досвідченого ендокринолога Наталі Кошевої отримують найважливіший шанс у життя – шанс стати матір’ю та народити здорову дитину.

Фото УОЗ ОДА

Сьогодні ведення вагітних з екстрагінетальної патологією, у тому числі з цукровим діабетом з виконанням постійної підшкірної інфузії інсуліну з використанням інсулінових помп та систем безперервного моніторування глікемії, вже звична справа. Та варто зазначити, що Миколаївська область однією з перших успішно запровадила цей напрямок роботи, а тепер однією з перших почала застосовувати інсулінову помпу Medtronic 640g.
«Мені важливо, - розповідає одна з «солодких матусь», як їх ласкаво називають лікарі, - що у мене не лише з’явилася можливість стати матусею і що у мене народилася здорова дитина, а і те, що весь час вагітності мій лікар була поруч зі мною. Вона цілодобово була на зв’язку та з розумінням і турботою ставилася до моїх острахів, безлічі питань, дзвінків і повідомлень. Такий емоційний зв'язок з лікарем, на мою думку, безцінний».

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 571 особа

Надано допомогу 536 особам

Госпіталізовано 190 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини