Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Фото  УОЗ ОДАМедична маска зберігає свою ефективність протягом 2-4 годин. Після цього її необхідно замінити. Також маска втрачає свої захисні властивості у разі якщо вона стала вологою.
Не можна надягати медичну маску повторно, навіть якщо вона в гарному стані. Адже використана маска може бути джерелом додаткової небезпеки для людини, яка використовує її повторно. Крім часточок вірусу SARS-CoV-2 збудника COVID-19, на зовнішній поверхні маски осідає безліч інших мікроорганізмів. А на внутрішній поверхні — мікроорганізми із повітря. Під час експлуатації маска стає вологою, що створює умови для активного розмноження бактерій на її поверхні.
Про це під час онлайн-брифінгу розповів заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації - начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Олег Бабін.
Він повідомив, що перед тим як надягти маску, слід помити руки з милом або обробити їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%. Надягати маску слід так, щоб вона закривала ніс і рот та була щільно закріплена на переніссі. Простору між маскою та обличчям не повинно бути.
Не можна носити маску, спустивши її на шию, щоб наприклад перекусити. У цьому разі забруднена сторона маски буде торкатись шкіри обличчя, що створює додатковий ризик зараження, а поправляючи її, ви зайвий раз торкаєтесь маски руками.
Під час використання маски торкатись її не можна, а якщо це сталося, обов’язково помийте руки з милом або обробіть їх антисептиком.
Наостанок Олег Бабін порадив, як знімати та що робити з використаною маскою.
«Маску необхідно знімати за резинки або зав’язки, не торкаючись зовнішньої сторони. Знявши маску необхідно обов’язково помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком. Утилізувати маску можна разом із побутовими відходами», - пояснив він.

Screenshot 4ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ! 

ПОДОЛАЄМО ПАНДЕМІЮ COVID-19 РАЗОМ!

Переходьте за посиланням, реєструйтеся та

долучайтеся до команди небайдужих громадян.

Будемо здорові!

 

sars

Фото  УОЗ ОДА

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 503 особи

Надано допомогу 476 особам

Госпіталізовано 178 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини