Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Обласний будинок дитини
Форма власності - об’єкт права суспільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області інтереси яких у межах повноважень, визначених чинним законодавством України, представляє Миколаївська обласна рада
Адреса: м. Миколаїв, 54038, вул. Курортна 7-б
е-mail: mbdmk@ukr.net
Сайт закладу: nikolaev-deti.mk.ua
код ЄДРПОУ:30125754

Фото УОЗ ОДА

Головний лікар - Литвинова Ольга Іванівна, тел.: (0512) 76-97-47, 34-21-85

Фото УОЗ ОДА

Секретар - Браганець Тетяна Володимирівна, тел.: (0512) 34-21-85, факс: (0512) 34-31-04
Заступник головного лікаря - Какшинська Ірина Валентинівна, тел.: (0512) 34-10-00

Фото УОЗ ОДА

Миколаївський обласний будинок дитини працює у відповідності до правових та нормативних документів України, що засвідчує акредитаційний сертифікат, який кожні п'ять років видається установі Міністерством охорони здоров'я. Остання акредитація відбулася 18.11.2015 року і надала будинку дитини сертифікат вищого кваліфікаційного рівня.
30 квітня 2014 року заклад втретє отримав ліцензію, яка підтверджує право на медичну практику. Цього разу Міністерство охорони здоров'я України довірило персоналу будинку дитини надавати медичні послуги безстроково.
У зв'язку з наявністю необхідності надавати послуги дітям з особливими потребами, які потребують протисудомних препаратів, заклад 17 травня 2012 року отримав ліцезію на придбання, перевезення, зберігання, знищення та використання психотропних речовин від Державної служби України з контролю за наркотиками. Ліцензія діє протягом п'яти років.
Атестація клініко-діагностичної лабораторії будинку дитини відбулася 3 грудня 2013 року. Міністерство охорони здоров'я України, національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" та Головна організація метрологічної служби України видали свідоцтво, про те, що клініко-діагностичній лабораторії закладу надається право проводити лабораторні вимірювання в галузі охорони здоров'я впродовж чотирьох років.

Будинок дитини створено 1920 року. Головний лікар – Литвинова Ольга Іванівна, лікар-педіатр вищої категорії, лікар організації і управління охороною здоров’я вищої категорії, очолює медичний заклад з жовтня 1986 року.

У закладі працюють 8 лікарів (є ще одна вакантна посада лікаря ортопеда-травматолога – 0,25 ст.), 75 осіб середнього медичного персоналу, 59 осіб молодшого медичного персоналу, 36 педагогів, 43 інших працівника. Усього працівників – 221 особа.

Сьогодні в установі проживає 133 дитини. У тому числі від батьків – 95, залишених без батьківського піклування – 38. Із них: дітей-інвалідів – 39, ВІЛ-інфікованих – 10, із них 3 хворі на СНІД.

Миколаївський обласний будинок дитини – це спеціалізована установа, що працює цілодобово. Співробітники закладу надають допомогу дітям раннього віку, які мають особливі потреби медичного, соціального чи психологічного характеру. Тут на високому рівні створено належне розвивально-корекційне середовище.

Матеріальна-технічна база закладу - це:
- 10 групових комплексів з сучасними меблями, іграшками, з кімнатними рослинами в тому числі:
Одна з груп у стадії ремонту та переобладнання для втілення проекту «Я все зможу, коли мама поруч» (перебування дітей першого року життя з мамами для ранньої реабілітації)
- 3 групових комплекса для дітей-інвалідів з дуже важкими вадами розвитку;
- 1 груповий комплекс для ВІЛ-інфікованих дітей.
- 10 групових ігрових майданчиків;
- реабілітаційний майданчик з басейном під відкритим небом;
- ігровий майданчик з гойдалками, каруселями, гірками на подвір’ї.

В усіх групах є спальні. Групи дітей 1 та 2-го років життя мають веранди для сну на свіжому повітрі. Є зала для музичного та фізичного виховання.

У закладі діють:
- фізіотерапевтичний кабінет, обладнаний сучасною апаратурою;

Фото УОЗ ОДА

- кабінет щеплень;

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

- карантинне відділення;

Фото УОЗ ОДА

- ізолятор;

Фото УОЗ ОДА

- діагностична лабораторія;

Фото УОЗ ОДА

- 2 зали ЛФК;

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

- кабінет масажу;

Фото УОЗ ОДА

- кабінет гідрокінезотерапії;

Фото УОЗ ОДА

- кімната для електросну;

Фото УОЗ ОДА

- сенсорна кімната;

Фото УОЗ ОДА

- кабінет психолога;

Фото УОЗ ОДА

- 2 логопедичні кабінети;

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

- 2 дефектологічні кабінети;
- група корекції за методикою Петьо;

Фото УОЗ ОДА

- клас Монтессорі-терапії;

Фото УОЗ ОДА

- клас арт-терапії:

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

- кімната родинного затишку

Медична допомога надається дітям за фахами: педіатрія, дитяча неврологія, дитяча педіатрія, кардіологія, медична психологія, фізіотерапія, лабораторна діагностика, лікувальна фізкультура.
Підготовлений ще один арт-педагог для розширення арт-терапевтичних послуг дітям позбавлених батьківського піклування та дітям  реабілітаційних груп.

Фахівці установи постійно підвищують свій професійний рівень, впроваджують у роботу нові технології надання медичної та корекційної педагогічної допомоги.

До послуг входять: віхреві та контрастні ванни, фітованни в кабінеті гідрокінезотерапії;

Фото УОЗ ОДА

використання м’яких модулів, сухого басейну, масажних килимків, лабіринтів, надувного батуту в системі ЛФК; тепловий стимулятор для оптимального точкового масажу (мат НУГА - турманієва кераміка), гідролазерний масаж за допомогою апарату СВД – 01, транскраніальна мікрополяризація мозку.

Задіяні: реабілітаційна техніка та взуття для дітей з вадами опорно-рухового апарату, тренажер Гросса,

Фото УОЗ ОДА

інтерактивна підлога; використовуються методики «сухої імерсії»; світлотерапії, кольоротерапії, звуко і музикотерапії, аромотерапії в сенсорній кімнаті; арт-терапевтичні технології, програма інтерактивний метроном. Застосовується вживання кисневих коктейлів із фітосиропів та рослинної сировини.

Всі зусилля персоналу будинку дитини спрямовані на підготовку кожного малюка до життя в суспільстві, на повернення його в сім’ю. У цих питаннях будинок дитини плідно співпрацює з обласною та районними службами у справах дітей.

Колектив працівників будинку дитини постійно удосконалює роботу із забезпечення особливого догляду, медичного обслуговування, навчання та виховання, правового захисту в найвищих інтересах кожної дитини.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 640 осіб

Надано допомогу - 604 особам

Госпіталізовано - 195 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Вересень 2018

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку