Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Адреса: 54058, м. Миколаїв, вул. Озерна, 12
Тел.: (0512) 41-35-92
e-mail: onmb-mykolayiv@ukr.net
Код ЄДРПОУ: 22440975

Фото УОЗ ОДА

Директор - Оришака Людмила Леонідівна, тел.: (0512) 41-71-20
Відділ обслуговування - Волик Світлана Арсентіївна, тел.: (0512) 41-35-92

Важливою ланкою в системі медичної освіти та самоосвіти, підвищення кваліфікації медичних працівників є Миколаївська обласна наукова медична бібліотека, яка була створена в 1938 році майже одночасно зі створенням Миколаївської області.

На сучасному етапі ОНМБ є головною медичною бібліотекою області, основним книгосховищем медичної літератури, інформаційно-бібліографічним та методичним центром.

Бібліотека налічує близько 100 тис. примірників книг та періодичних видань, щорічно обслуговує понад 5 тис. медичних працівників 85-и лiкувальних закладiв та аптек  міста та області. У фонді бібліотеки – вітчизняна і зарубіжна наукова медична, суспільно-економічна та література із суміжних наук. Щорічно ОНМБ передплачує близько 100 медичних періодичних видань.

Робота бібліотеки спрямована на задоволення інформаційних потреб медичних працівників області, своєчасне та оперативне інформування про книжкові новинки. Інформаційне обслуговування в Миколаївській ОНМБ здійснюється в традиційних режимах: диференційованому, тематичному, вибірковому та режимі «Запит – відповідь». З цією метою в бібліотеці видаються інформаційні списки на допомогу спеціалістам з акушерства та гінекології, інфекційних хвороб, онкології, організації та управління охороною здоров'я, педіатрії,  та ін., а також тематичні – з актуальних проблем медицини. Щороку видається 30-50 списків, випускається бюлетень «Нові книги», перелік періодичних видань, які передплачує бібліотека, рекомендаційні списки «Медична реабілітація» та «На допомогу середнім медичним працівникам».

У бібліотеці постійно оформляються книжкові виставки, проводяться виїзні огляди літератури, Дні спеціаліста. Двічі на рік проводяться Дні інформації.
Сучасний стан інформатизації суспільства поставив перед колективом ОНМБ мету: переорієнтувати стратегію володіння інформаційними ресурсами на оперативний доступ до них. Розвиток бібліотеки йде шляхом впровадження та активного використання сучасних інформаційних технологій та Інтернету, організацію прийому інформаційних запитів та відправки готових довідок електронною поштою.

Одним з пріоритетних напрямків в роботі бібліотеки було і залишається краєзнавство – невичерпне джерело історичного досвіду багатьох поколінь, всього кращого, що було досягнуто в медичній галузі. В 2012 році видали другий випуск ретроспективного покажчика «Охорона здоров'я Миколаївської області», який включає матеріали за період з 1983 по 2003 роки. Перший випуск, який охвачує період з 1789 по 1982 роки, вийшов у 1984 році. Наступні випуски охвачують періоди за 2-3 роки. В бібліотеці постійно діє виставка «Охорона здоров'я Миколаївщини».
Миколаївська обласна наукова медична бібліотека – регіональний науково-методичний та інформаційно-консультативний центр, база для підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області. Мережа медичних бібліотек області включає 2 бібліотеки медичних коледжів та 9 – при ЛПЗ. Характер методичної діяльності здійснюється на принципах рекомендаційної, практичної та консультативної допомоги.

Структура бібліотеки:
– відділ комплектування, наукової обробки літератури та каталогізації;
– відділ науково-бібліографічної, інформаційної та методичної роботи;
– відділ обслуговування користувачів та книгозбереження.

Розпорядок роботи: з 9:00 до 18:00; в суботу – з 10:00 до 17:00.

Вихідний день – неділя. Влітку бібліотека працює з двома вихідними днями: в суботу та неділю. Остання п’ятниця місяця – санітарний день.
Англійський філософ Френсіс Бекон висловлювався так: «Неуки відкривають науку, прості громадяни від неї в захваті і лише мудрі люди користуються нею». Вважаємо, що наша медична спільнота мудра і використовуватиме всі наукові надбання Миколаївської обласної наукової медичної бібліотеки.

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

Фото УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 647 осіб

Надано допомогу - 589 особам

Госпіталізовано - 182 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

                                                                                                                                                                              Травень 2018 

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку