Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Про призначення Терзійського М.В. на посаду головного лікаря Миколаївського обласного онкологічного диспансеру – закладу комунальної власності області
ХVІ сесія шостого скликання

Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 43, ст. 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 9 ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, на підставі рішення облради від 26.10.2000 р. № 16 «Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області» (зі змінами, внесеними рішеннями облради від 24.06.11 р. № 11, від 26.06.12 р. № 33), згідно з пп. 2.1., 2.2., 2.7. Положення «Про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ і організацій, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області», затвердженого рішенням облради від 21.11.08 р. № 24 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням облради від 16.10.09 р. № 13), обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Призначити Терзійського Михайла Васильовича на посаду головного лікаря Миколаївського обласного онкологічного диспансеру – закладу комунальної власності області.
2. Миколаївській обласній державній адміністрації вжити заходів щодо укладення контракту з головним лікарем Миколаївського обласного онкологічного диспансеру – закладу комунальної власності області Терзійським М.В. в установленому чинним законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку.

Голова обласної ради                                                                                           І.С. Дятлов



Про призначення Косицького С.Є. на посаду начальника бюро судово-медичної експертизи – закладу комунальної власності області
ХVІ сесія шостого скликання

Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 43, ст. 60 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 9 ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, на підставі рішення облради від 26.10.2000 р. № 16 «Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області» (зі змінами, внесеними рішеннями облради від 24.06.11 р. № 11, від 26.06.12 р. № 33), згідно з пп. 2.1., 2.2., 2.7. Положення «Про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ і організацій, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області», затвердженого рішенням облради від 21.11.08 р. № 24 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням облради від 16.10.09 р. № 13), обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Призначити Косицького Сергія Єгоровича на посаду начальника бюро судово-медичної експертизи – закладу комунальної власності області.
2. Миколаївській обласній державній адміністрації вжити заходів щодо укладення контракту з начальником бюро судово-медичної експертизи – закладу комунальної власності області Косицьким С.Є. в установленому чинним законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку.


Голова обласної ради                                                                                           І.С. Дятлов

Про схвалення проекту обласної програми «Медичні кадри Миколаївщини 2013-2017 роки»

Відповідно до статей 2, 22, 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання Указу Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012 «Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та з метою поліпшення кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я області

1.    Схвалити проект обласної програми «Медичні кадри Миколаївщини 2013-2017 роки».

2.    Доручити управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації (Хотіній) внести проект обласної програми «Медичні кадри Миколаївщини 2013-2017 роки» для затвердження на сесії обласної ради.

3.    Доручити управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (Скибі) сприяти інформуванню населення щодо проекту Програми через засоби масової інформації.

Строк: до 15 березня 2013 року

4.    Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Іванцову Н.Б.


Голова облдержадміністрації                                       М.П.Круглов


Про продовження трудових відносин з керівниками закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, шляхом укладення контрактів

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 43, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 9 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, згідно з рішенням обласної ради від 26 жовтня 2000 року № 16 «Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області» (зі змінами, внесеними рішенням обласної ради від 24 червня 2011 року № 11), на підставі Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ і організацій, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, затвердженого рішенням обласної ради від 21 листопада 2008 року № 24 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 13), обласна рада

ВИРІШИЛА:

1.  Продовжити трудові відносини шляхом укладення контрактів з керівниками закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області:

Відяпіним Віктором Олександровичем – головним лікарем Миколаївської обласної лікарні;

Гоцуляком Дмитром Васильовичем – головним лікарем Миколаївської обласної дитячої лікарні;

Георгієвим Павлом Васильовичем – головним лікарем Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру;

Баланською Оксаною Юріївною – начальником Миколаївського обласного центру здоров’я;

Бутом Володимиром Яковичем – головним лікарем Миколаївської обласної інфекційної лікарні;

Балановим Миколою Миколайовичем – начальником Миколаївської обласної бази спеціального медичного постачання;

Войтюком Петром Микитовичем – головним лікарем Миколаївського обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію «Південний»;

Георгієвою Тетяною Анатоліївною – головним лікарем Миколаївського обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки»;

Кобилянським Анатолієм Михайловичем – головним лікарем Миколаївської обласної стоматологічної поліклініки;

Кочергіною Іриною Василівною – головним лікарем Миколаївського обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД;

Кравчук Тетяною Генріхівною – головним лікарем Миколаївського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру;

Литвиновою Ольгою Іванівною – головним лікарем Миколаївського обласного будинку дитини;

Мироненком Олегом Корнійовичем – головним лікарем Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи;

Назаруком Юрієм Павловичем – головним лікарем Миколаївської обласної офтальмологічної лікарні;

Оришакою Людмилою Леонідівною – завідувачем Миколаївської обласної наукової медичної бібліотеки;

Очколясом Віктором Івановичем – головним лікарем Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1;

Педаком Анатолієм Анатолійовичем – головним лікарем Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 2;

Римарем Петром Івановичем – головним лікарем Миколаївського обласного наркологічного диспансеру;

Самойловим Андрієм Леонідовичем – головним лікарем Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

Сметюк Оленою Анатоліївною – головним лікарем Миколаївської обласної лікарні відновного лікування;

Цимбал Тетяною Володимирівною – головним лікарем Миколаївської обласної інфекційної лікарні;

Чиняковим Валерієм Юрійовичем – головним лікарем Миколаївської обласної станції переливання крові.

Про призначення Бекало М.С. на посаду головного лікаря Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 43, статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, частини 9 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, пунктів 2.1, 2.2, 2.3 розділу 2 рішення обласної ради від 26 жовтня 2000 року  № 16 „Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області” (зі змінами, внесеними рішенням сесії обласної ради від 24 червня 2011 року № 11), згідно з  Положенням про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області”, затвердженим рішенням обласної ради від 21 листопада 2008 року № 24 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 13), обласна рада

ВИРІШИЛА:

3.    Призначити Бекало Максима Сергійовича на посаду головного лікаря Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.
2. Миколаївській обласній державній адміністрації  згідно з вимогами чинного законодавства вжити заходів щодо укладення контракту з головним лікарем обласного шкірно-венерологічного диспансеру Бекало Максимом Сергійовичем.
3.    Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію
обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, приватизації та власності.


Голова обласної ради                                                                        І.С. Дятлов

Про припинення трудових відносин з  Яковенко М.С. - начальником Миколаївського госпіталю інвалідів війни - закладу комунальної власності області

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 43, статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 38 Кодексу законів про працю України, рішення обласної ради від 26 жовтня 2000 року  № 16 „Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області” (зі змінами, внесеними рішенням сесії обласної ради від 24 червня 2011 року № 11), згідно з  Положенням про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області”, затвердженим рішенням обласної ради від 21 листопада 2008 року № 24 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 13), розпорядження голови облдержадміністрації від 25.01.2013 № 16-рк «Про звільнення Яковенка М.С. з посади начальника Миколаївського госпіталю інвалідів війни-закладу комунальної власності області», обласна рада

ВИРІШИЛА:

1.    Вважати Яковенка Миколу Семеновича таким, що звільнений з посади  начальника Миколаївського госпіталю інвалідів війни - закладу комунальної власності області  за власним бажанням  25 січня 2013 року.  
2.    Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку.

Голова обласної ради                                                                        І.С.Дятлов




Про припинення трудових відносин з  Кравченко А.В. – головним  лікарем Миколаївського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 43, статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 38 Кодексу законів про працю України,  рішення обласної ради від 26 жовтня 2000 року  № 16 „Про управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області” (зі змінами, внесеними рішенням сесії обласної ради від 24 червня 2011 року № 11), згідно з  Положенням про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області”, затвердженим рішенням обласної ради від 21 листопада 2008 року № 24 (зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 13), розпорядження голови облдержадміністрації   від   13.12.2012     № 288-рк        «Про звільнення Кравченка А.В. з посади головного лікаря Миколаївського обласного  шкірно-венерологічного диспансеру», обласна рада

ВИРІШИЛА:


3.    Вважати Кравченка Анатолія Васильовича таким, що звільнений з посади  головного лікаря Миколаївського обласного  шкірно-венерологічного диспансеру  за власним бажанням  13 грудня 2012 року.  
4.    Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку.

Голова обласної ради                                                                        І.С.Дятлов









ЗАРЕЄСТРОВАНО

Виконавчий комітет

Миколаївської міської ради

 

 

Реєстраційний №______________

Ідентифікаційний код __________

Державний реєстратор

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Миколаївської

обласної ради

 

 

 

Голова обласної ради

 

______________І.С. Дятлов


СТАТУТ

обласної бази спеціального медичного постачання – закладу комунальної власності області

м. Миколаїв
2013 рік

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Обласна база спеціального медичного постачання  – заклад комунальної власності області   (далі – Заклад)  є закладом охорони здоров'я,  який   є   об'єктом   права   спільної   власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, інтереси яких у межах повноважень, визначених чинним законодавством   України, представляє Миколаївська обласна рада (далі – Власник).

Орган управління Закладом:  Миколаївська  обласна  державна адміністрація (далі – Орган управління майном).

1.2. Заклад здійснює свою діяльність на основі та відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, законів України, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, рішень Миколаївської обласної ради, розпоряджень голови Миколаївської обласної державної адміністрації та цього Статуту.

Розділ 2. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

2.1. Найменування Закладу:

повне: обласна база спеціального медичного постачання – заклад комунальної власності області;

скорочене: обласна база спецмедпостачання.

2.2. Місцезнаходження Закладу: проспект Героїв Сталінграда, 7-А,                      м. Миколаїв, Україна, 54025.

Розділ 3. ПРЕДМЕТ І МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ

3.1 . Заклад створений з метою відповідального зберігання матеріальних цінностей медичного призначення державного резерву України в Миколаївській області.

3.2. Предметом діяльності Закладу є:

зберігання, ведення належного єдиного обліку запасів матеріальних цінностей медичного призначення державного резерву у Миколаївській області у кількісному та грошовому вираженні;

надання звітності Державному агентству резерву України, Центральній базі спеціального медичного постачання при Міністерстві охорони здоров’я та Органу управління майном,  щодо обліку, наявності, стану матеріальних цінностей, які знаходяться на відповідальному зберіганні, та умов їх зберігання;

освіження (поновлення) матеріальних цінностей державного резерву, що знаходяться на зберіганні відповідно до чинних положень та дотримання нормативних умов їх зберігання;

відпуск матеріальних цінностей із державного резерву в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;

закупівля виробів медичного призначення, лікарських засобів для закладів охорони здоров’я Миколаївської області за найменуваннями та кількістю, визначеними рішеннями Органу управління майном, їх зберігання, видача, звітування з цього питання перед відповідними установами;

отримання виробів медичного призначення (лікарських засобів) централізованого постачання для закладів охорони здоров’я Миколаївської області згідно з рішеннями Органу управління майном, їх зберігання, видача та звітування з цього  питання перед відповідними установами;

зберігання, видача та звітування стосовно епідеміологічного фонду, гуманітарної допомоги, виробів медичного призначення (лікарських засобів), отриманих для лікувально-профілактичних закладів Миколаївської області;

діяльність, пов'язана з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (за наявності їх у запасах державного резерву) відповідно до наявної ліцензії;

інші види господарської діяльності, не заборонені чинним законодавством України.

3.3. Види діяльності, що потребують відповідних дозволів та ліцензування, здійснюються Закладом після отримання необхідних документів згідно з вимогами чинного законодавства України.

3.4. Захист комерційної таємниці здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про інформацію» та інших законодавчих актів.

3.5. Захист персональних даних здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних» та інших нормативно-правових  актів.

Розділ 4. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ЗАКЛАДУ

4.1. Заклад є юридичною особою. Прав та обов'язків юридичної особи Заклад набуває з дня його державної реєстрації.

4.2. Заклад не входить до системи державного резерву України.

4.3. Заклад має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, кутовий штамп і бланки зі своїм найменуванням.

4.4. Заклад має право укладати угоди, набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки,  бути позивачем і відповідачем у судах відповідно до вимог чинного законодавства та цього Статуту.

4.5. Заклад не несе відповідальності за зобов’язаннями держави, територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області та Органу управління майном.

Розділ 5. МАЙНО ЗАКЛАДУ


5.1. Майно  Закладу становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші майнові цінності, вартість яких відображається у балансі Закладу (далі – майно).

Майно Закладу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління.

Матеріальні цінності державного резерву Державного агентства резерву України, які  знаходяться на обліку Закладу згідно із  Законом України «Про державний матеріальний резерв», не належать до майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.

Здійснюючи право оперативного управління, Заклад володіє та користується майном, закріпленим за ним Власником або Органом управління майном, з обмеженням правоможності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою Власника у випадках, передбачених чинним законодавством України.

5.2. Джерелами формування майна Закладу є:

майно, передане йому Власником або Органом управління майном;

майно, придбане у інших суб’єктів господарювання;

майно, що надходить безоплатно або у вигляді незворотної допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб;

доходи, одержані від господарської діяльності;

капітальні вкладення і дотації з бюджетів;

майно, отримане з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

5.3. Заклад має право безоплатно передавати належне йому майно іншим суб’єктам спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області тільки на підставі рішення Органу управління майном.

5.4. Відчужувати (продавати)  майнові об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, що належать до основних фондів, Заклад має право лише у порядку, визначеному Власником.

Кошти, одержані в результаті відчуження зазначеного майна, спрямовуються виключно на розвиток Закладу.

5.5. Передача Закладом в оренду майна, що належить йому на праві оперативного управління, здійснюється у визначеному Власником порядку.

5.6. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, первісна (переоцінена) вартість яких менш як 10 (десять) тисяч гривень за одиницю (комплект), а також прискорена амортизація основних фондів здійснюється за згодою Органу управління майном.

Списання з балансу іншого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області  здійснюється у визначеному Власником порядку.

5.7. Заклад здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства. Вирішення питання щодо оформлення земельних правовідносин, у тому числі вилучення або відмови від земель, наданих у постійне користування або іншим чином закріплених за Закладом, здійснюється за погодженням з Органом управління майном.

5.8. Збитки, завдані Закладу в результаті порушення його майнових прав громадянами,  юридичними особами,  державними органами та органами місцевого самоврядування, відшкодовуються Закладу в установленому чинним законодавством порядку.

Розділ 6. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЗАКЛАДУ

6.1. Заклад має право:

самостійно визначати перспективи свого розвитку, здійснювати господарську діяльність на основі розроблених перспективних та поточних планів;

за рахунок коштів Власника, власних надходжень, кредитів банків закуповувати автотранспортні засоби, прилади, різні матеріали, комплектуючі вироби, технічну документацію, різні послуги відповідно до чинного законодавства;

укладати   та   виконувати   усі   передбачені законодавством види договорів, угод, контрактів та інших юридичних актів з юридичними і фізичними особами з урахуванням особливостей, визначених чинним законодавством та цим Статутом;

створювати відокремлені підрозділи в установленому чинним законодавством порядку. Функції, права та обов’язки відокремлених структурних підрозділів Закладу визначаються затвердженими Закладом положеннями про них.

6.2. Заклад зобов’язаний:

складати і виконувати річний і з поквартальною розбивкою кошторис на кожен наступний рік. Кошторис Закладу підлягає затвердженню Органом управління майном в установлений чинним законодавством строк;

звітувати перед Органом управління майном про виконання кошторису, показників ефективності використання майна спільної власності територіальних громад області, надавати статистичну та іншу звітність у строки, передбачені чинним законодавством;

забезпечувати своєчасну сплату податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших відрахувань до бюджету і державних цільових фондів згідно з чинним законодавством України;

визначати організаційну структуру Закладу, встановлювати чисельність працівників і штатний розпис;

забезпечувати ефективне використання і збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області;

нести відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства України під час користування земельною ділянкою;

здійснювати будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт основних фондів;

забезпечувати своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання, нести відповідальність за незадовільне використання виробничих потужностей;

здійснювати заходи з удосконалення організації роботи Закладу, оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення виробництва;

придбавати необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;

створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

здійснювати  заходи з удосконалення організації виплати заробітної плати працівникам з метою підвищення їх матеріальної зацікавленості у результатах роботи як своєї, так і роботи Закладу, в цілому забезпечувати економне і раціональне використання фонду споживання та своєчасні розрахунки з працівниками Закладу;

розробляти  і впроваджувати заходи, передбачені планами техногенно-екологічних заходів;

виконувати  норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;

згідно  із Законом України  "Про охорону праці" забезпечувати для   своїх   працівників   безпечні   та нешкідливі умови праці і нести відповідальність в установленому законом порядку за шкоду, заподіяну їх здоров'ю та працездатності.

6.3. У разі порушення Закладом законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства України.

Розділ 7. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

7.1. Заклад самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку, виходячи із предмета і мети діяльності, передбачених цим Статутом, наявних власних можливостей, матеріальних та фінансових ресурсів.

7.2. Головною формою планування та організації діяльності Закладу є власні поточні і перспективні плани господарської діяльності.

7.3. Річний план господарської діяльності Закладу затверджується директором Закладу.


Розділ 8. ГОСПОДАРСЬКА, ФІНАНСОВА ТА СОЦІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ


8.1. Заклад фінансується за  рахунок   обласного   бюджету   і   є неприбутковою організацією.

8.2. Заклад здійснює господарську діяльність у межах бюджетних асигнувань та на основі оперативного управління майном.

8.3. Фонд оплати праці створюється у розмірах, що визначаються згідно з чинним законодавством України.

8.4. Заклад здійснює оплату праці в межах фонду  оплати  праці з урахуванням умов колективного договору.

8.5. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від установленого  чинним  законодавством  мінімального  розміру  заробітної плати.

8.6. Оплата праці працівників Закладу здійснюється відповідно до вимог Кодексу законів про працю України, інших нормативно-правових актів України, розмірів посадових окладів та затвердженого штатного розпису.

8.7. Заклад здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, складає статистичну інформацію, а також надає згідно з вимогами чинного законодавства України до відповідних органів фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності.

8.8. Контроль за фінансовою, а також за окремими сторонами діяльності Закладу здійснюється відповідними органами у межах їх компетенції згідно з чинним законодавством України.

8.9. Директор  та головний бухгалтер Закладу несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність бухгалтерського обліку, статистичної та фінансової звітності.

Розділ 9. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

9.1. Заклад має право здійснювати міжнародне співробітництво відповідно до чинного законодавства.

Розділ 10. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ

10.1. Управління Закладом здійснюється відповідно до Статуту на
підставі поєднання прав Власника або Органу управління майном  щодо
господарського використання майна, участі в управлінні трудового колективу,
єдиноначальності та колегіальності.

10.2. Заклад очолює директор, який призначається та звільняється
з   посади   на   підставі    рішення   Власника  в   установленому   чинним
законодавством України порядку. Орган управління майном укладає (розриває, припиняє) з ним контракт.

10.3. Директор самостійно вирішує питання діяльності Закладу,
за винятком питань, віднесених чинним законодавством та цим Статутом до
компетенції Власника та Органу управління майном.

Директор Закладу:

несе   персональну  відповідальність за  стан та діяльність Закладу;

діє без доручення від імені Закладу, представляє його інтереси в усіх органах державної влади, місцевого самоврядування, судах, на підприємствах, в установах та організаціях;

розпоряджається коштами та майном Закладу відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;

укладає договори та угоди, пов'язані з діяльністю Закладу;

видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, необхідні для забезпечення діяльності Закладу;

відкриває в установах банків рахунки, необхідні для забезпечення діяльності Закладу;

визначає структуру та штатний розпис Закладу за погодженням з Органом управління майном;

створює та припиняє діяльність структурних підрозділів Закладу;

відповідно до вимог чинного законодавства призначає та звільняє працівників Закладу, розподіляє функції та повноваження між ними;

встановлює працівникам конкретні розміри премій, винагород, надбавок і доплат згідно з умовами, передбаченими колективним договором, та відповідно до вимог чинного законодавства України;

у межах своєї компетенції видає накази та інші обов'язкові для виконання усіма працівниками акти, контролює їх виконання;

вирішує інші питання, віднесені чинним законодавством України, Органом управління майном, цим Статутом та контрактом до компетенції директора.

10.4. Орган управління майном здійснює контроль за використанням та збереженням належного Закладу майна та інші функції у межах, визначених законодавчими та іншими нормативними актами.

Розділ 11. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЗАКЛАДУ

11.1. Трудовий колектив Закладу становлять громадяни, які беруть
участь у діяльності Закладу на основі трудового договору, що
регулює трудові відносини між працівниками та Закладом.

11.2. Виробничі, трудові та соціально-економічні відносини Закладу з працівниками регулюються чинним законодавством України про працю.

11.3. Повноваження   трудового   колективу   Закладу  реалізовуються
загальними зборами  (конференцією) та через  його  виборні  органи.  Для
представництва    інтересів   трудового    колективу    на   загальних   зборах
(конференції) трудовий колектив може обирати будь-які органи, до складу
яких не може входити директор Закладу.

Члени виборного органу не можуть бути звільнені з роботи або переведені на інші посади з ініціативи адміністрації Закладу без згоди виробничого органу колективу та урахування вимог чинного законодавства України.

11.4. До компетенції зборів (конференції) трудового колективу належить:

укладання та переукладання колективного договору з адміністрацією Закладу;

затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку, розгляд інших основних положень, які регламентують діяльність Закладу, перспективних цільових планів;

розгляд результатів роботи трудового колективу за рік.

11.5. Збори (конференції) трудового колективу Закладу проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на рік.

11.6. З   метою   врегулювання   виробничих,   трудових   і   соціально-економічних   відносин   та   узгодження   інтересів   трудового   колективу   і
адміністрації Закладу, а також питань охорони праці, соціального розвитку
відповідно    до    вимог    чинного    законодавства    України    укладається
колективний договір. Право укладання колективного договору від імені
Власника   надається   директору   Закладу,   а  від  імені  трудового
колективу – уповноваженому ним органу (профспілковому комітету).

Розділ 12. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З ІНШИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ, УСТАНОВАМИ, ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ГРОМАДЯНАМИ


12.1. Взаємовідносини  Закладу  здійснюються  на  підставі  чинного
законодавства України.

12.2. Відносини   Закладу   з   іншими   підприємствами,   установами,
організаціями незалежно від форм власності та громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі   договорів  в установленому чинним законодавством порядку.

Розділ 13. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ЗАКЛАДУ

13.1. Ліквідація та реорганізація Закладу (злиття, приєднання, поділ,
виділення, перетворення), здійснюється згідно з  рішенням Власника в установленому чинним законодавством порядку.

13.2. Ліквідація    Закладу    здійснюється    ліквідаційною    комісією,
створеною Органом управління майном, за дорученням Власника.

Порядок і строки проведення ліквідації Закладу визначаються згідно з чинним законодавством України.

13.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять
повноваження з управління справами Закладу. Ліквідаційна комісія складає
ліквідаційний баланс Закладу.

13.4. У   разі   реорганізації   та   ліквідації  Закладу   працівникам,   які
звільняються, гарантується додержання їх соціальних прав та інтересів,
передбачених чинним законодавством України.

13.5. Заклад вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту
внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців.

Розділ 14. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в установленому чинним законодавством України порядку та набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.

ЗАРЕЄСТРОВАНО

виконавчим комітетом

Миколаївської районної ради

від«____»__________________р.

Реєстраційний №

Ідентифікаційний код

Державний реєстратор

______________________________

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Миколаївської

обласної ради

від «_____»________________р.

№ _______________

 

СТАТУТ
МИКОЛАЇВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ
ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ  
ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ –
ЗАКЛАДУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ОБЛАСТІ
(нова редакція)

Миколаїв
2012 рік


Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


1.1. Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Центр) є закладом охорони здоров'я, який є об'єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, інтереси яких у межах повноважень, визначених чинним законодавством України, представляє Миколаївська обласна рада (далі - Власник).
Орган управління Центром: Миколаївська обласна державна адміністрація (далі – Орган управління майном).
1.2. Центр здійснює свою діяльність на основі та відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, законів України, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, рішень Миколаївської обласної ради та цього Статуту.

Розділ 2. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ


2.1. Найменування Центру:
повне: Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
скорочене: МОЦЕМД та МК
2.2. Місцезнаходження Центру: вул. Володарського 4, м. Миколаїв, Україна, 54003

Розділ 3. ПРЕДМЕТ І МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ

3.1 . Центр створений з метою:
-    цілодобового надання екстреної медичної допомоги пацієнтам і постраждалим на до госпітальному етапі, в повсякденних умовах та під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Миколаївської  області. Екстрена медична допомога надається працівниками системи екстреної медичної допомоги, яка полягає у здійсненні на місці події невідкладних організаційних, діагностичних та лікувальних заходів, спрямованих на врятування і збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я.
-    консультативна медична допомога надається у випадку групової та масової госпіталізації людей, уражених та захворілих внаслідок надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, епідемічних спалахів, а також особливих випадків захворювань і невідкладних станів, що відрізняються виключною складністю діагностики та лікування, коли медичні установи неспроможні забезпечити надання хворим своєчасної кваліфікованої медичної допомоги власними силами та засобами. Консультативна допомога надається хворим і постраждалим що госпіталізовані у лікувально-профілактичні заклади, розташовані у межах Миколаївської області, незалежно від їх галузевої належності та форми власності. Виїзди фахівців і медичних формувань здійснюються на замовлення головних лікарів або їх заступників з медичної частини. Крім того, такі виїзди можуть здійснюватись по розпорядженню управління охорони здоров'я облдержадміністрації.
-    навчання медичних працівників та водіїв екстреної медичної допомоги служби медицини катастроф з метою стажування та підвищення кваліфікації з невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях; підготовки  з надання домедичної допомоги в екстремальних ситуаціях водіїв автотранспорту, рятувальників та інших осіб на бюджетній та госпрозрахунковій основі.
-    інші види господарської діяльності, не заборонені чинним законодавством України.
3.2. Види діяльності, що потребують відповідних дозволів та ліцензування, здійснюються Центром після отримання необхідних документів згідно з вимогами чинного законодавства України.
3.3. Захист персональних та медичних даних здійснюється відповідно до вимог Законів України “Основи законодавства про охорону здоров’я”, “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про захист персональних даних” та інших законодавчих актів.

Розділ 4. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ЦЕНТРУ

4.1. Центр є юридичною особою. Права та обов'язків юридичної особи Центр набуває з дня його державної реєстрації.
4.2. Центр має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, держказначейства, гербову печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, канцелярську печатку, кутовий штамп, штамп для документів, та бланки зі своїм найменуванням.
4.3. Центр має право укладати угоди, набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у судах відповідно до вимог чинного законодавства та цього Статуту.
4.4. Центр має повну юридичну правоздатність і здійснює будь-які операції у межах предмета своєї діяльності відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.
4.5. Центр несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно з  чинним законодавством і не несе відповідальності за зобов’язаннями територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області або Органу управління майном.

Розділ 5. МАЙНО ЦЕНТРУ

5.1. Майно Центру становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші майнові цінності, вартість яких відображається у балансі Закладу (далі – майно).
Майно Центру є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління, Центр володіє та користується майном, закріпленим за ним Власником або Органом управління майном, з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою Власника у випадках, передбачених чинним законодавством України.
5.2. Джерелами формування майна Центру є:
- майно, передане йому Власником або Органом управління майном;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- доходи від інших видів господарської діяльності, що включаються до спеціального фонду Центру;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
- інші джерела, не заборонені законодавством України.
5.3. Центр не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим суб’єктам спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Миколаївської області  тільки на підставі рішення Органу управління майном.
5.4. Відчужувати (продавати) майнові об’єкти, що належать до основних фондів, Центр має право лише у порядку, визначеному     Власником.
Кошти, одержані в результаті відчуження зазначеного майна, спрямовуються виключно на розвиток Центру.
5.5. Передача Центром в оренду майна, що належить йому на праві оперативного управління, здійснюється у порядку, визначеному Власником.
5.6. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів первісна (переоцінена) вартість яких менш як 10 (десять) тис. гривень за одиницю (комплект), а також прискорена амортизація основних фондів здійснюється за згодою Органу управління майном.
Списання з балансу іншого майна здійснюється у порядку, визначеному Власником.
5.7. Центр здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства. Вирішення питання щодо оформлення земельних правовідносин, у тому числі вилучення або відмови від земель, наданих у постійне користування або іншим чином закріплених за Центром, здійснюється за погодженням з Органом управління майном.  
5.8. Збитки, завдані Центру в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Центру  в установленому чинним законодавством порядку.

Розділ 6. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЦЕНТРУ

6.1. Центр  має право згідно з чинним законодавством:
-    самостійно планувати та реалізовувати свою діяльність у межах повноважень, наданих цим Статутом, та виділених асигнувань;
-    створювати госпрозрахункові підрозділи (відділення, кабінети, тощо) у межах предмета своєї діяльності відповідно до чинного законодавства України та за погодженням з Органом управління майном;
-    самостійно прогнозувати перспективу свого розвитку, здійснювати лікувально-профілактичну та господарську діяльність на основі відпрацьованих програм, перспективних і поточних планів;
-     планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів і пріоритетів, кон’юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації з урахуванням вимог чинного законодавства та цього Статуту;
-    готувати та розповсюджувати інформацію щодо своєї діяльності; займатися рекламою; організовувати та брати участь у виставках, семінарах, симпозіумах і торгових ярмарках;
-    укладати та виконувати усі передбачені чинним законодавством види договорів, угод, контрактів та інших юридичних актів з юридичними і фізичними особами з урахуванням особливостей, визначених чинним законодавством та цим Статутом.
6.2.    Центр зобов’язаний:
-    приймати від населення виклики щодо надання екстреної медичної допомоги;
-    координувати дії бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги та закладів охорони здоров’я щодо надання екстреної медичної допомоги;
-    надавати доступну, безоплатну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу, у тому числі під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, у відповідності до затверджених Міністерством охорони здоров’я України протоколів і стандартів;
-    організовувати надання екстреної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях, рятувальникам та особам, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
-    розраховувати потреби в медичних силах і технічних засобах для надання екстреної медичної допомоги згідно з планом медико-санітарного забезпечення населення Миколаївської області при надзвичайних ситуаціях;
-    готувати та надавати оперативну інформацію про хід ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій відповідним органам виконавчої влади, державному закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»;
-    організовувати взаємодію з органами місцевого самоврядування, керівництвом закладів, установ та організацій всіх відомств, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, взаємодіяти з іншими державними та недержавними структурами, що беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
-    брати участь в організації проведення комплексу санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів у районах надзвичайних ситуацій;
-    збирати, аналізувати та передавати інформацію про медичні наслідки надзвичайних ситуацій у межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій;
-    виконувати функції вузла інформаційно-аналітичної обробки інформації управління охорони здоров'я облдержадміністрації Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій;
-    прогнозувати медико-санітарні наслідки надзвичайних ситуацій у регіоні та розробляти відповідні пропозиції органу управління охорони здоров’я облдержадміністрації щодо конкретних заходів з метою зниження негативного впливу медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій на життя і здоров’я населення;
-    розробляти план медико-санітарного забезпечення населення Миколаївської області при надзвичайних ситуаціях та вносити пропозиції щодо його корегування;
-    забезпечувати медико-санітарний супровід масових заходів та заходів за участю осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона;
-    організовувати навчання та практичну підготовку з питань екстреної медичної допомоги медичних і немедичних працівників, на яких відповідно до чинного законодавства покладені обов’язки щодо володіння навичками надання екстреної медичної допомоги та домедичної допомоги потерпілим у випадках надзвичайних ситуацій;
-    організовувати статистичний облік та звітність з питань служби медицини катастроф, виїзної екстреної та планової консультативної медичної допомоги, в межах Миколаївської  області безпосередньо складати звіти;
-    організовувати і проводити семінари, наради, конференції з питань екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
-    здійснювати капітальний ремонт (реконструкцію) та поточний ремонт основних фондів у межах кошторису;
-    забезпечувати своєчасну сплату податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших відрахувань до бюджету та державних цільових фондів згідно з чинним законодавством України;
-    забезпечувати ефективне використання і збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області;
-    нести відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства України при користуванні відведеною земельною ділянкою;
-    забезпечувати своєчасне освоєння нових технічних потужностей науково-технічного прогресу та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання, нести відповідальність за незадовільне його використання;
-    створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання вимог законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
-    здійснювати заходи з удосконалення організації виплати заробітної плати працівникам з метою підвищення їх матеріальної зацікавленості у результатах роботи як своєї, так і роботи Центру, забезпечувати економне раціональне використання фонду споживання та своєчасні розрахунки з працівниками Центру;
-    розробляти та впроваджувати заходи щодо забезпечення завдань, передбачених планами мобілізаційної підготовки та техногенно-екологічних заходів;
-    виконувати норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки
-    складати і виконувати річний і з поквартальною розбивкою кошторис на кожен наступний рік. Кошторис Центру підлягає затвердженню Органом управління майном в установлений чинним законодавством строк;
-    звітувати перед Органом управління майном про виконання кошторису, надавати йому статистичну та іншу звітність у строки, передбачені чинним законодавством;
-    забезпечувати своєчасну сплату податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших відрахувань до бюджету та державних цільових фондів згідно з чинним законодавством України;
-    забезпечувати ефективне використання і збереження майна спільної власності територіальних громад області, виконання показників ефективності його використання і прибутку;
-    нести відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства України при користуванні земельною ділянкою;
-    здійснювати будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт основних фондів;
-    здійснювати заходи з удосконалення організації роботи Центру, оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення;
-    придбавати необхідні матеріальні ресурси у підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;
-    забезпечувати поставку
6.3. Центр веде первинний та бухгалтерський облік результатів своєї                  діяльності, складає статистичну інформацію та адміністративні дані. Порядок організації та ведення бухгалтерського обліку, подання статистичної інформації та адміністративних даних визначається законодавством.
6.4. У разі порушення Центром законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства України.

Розділ 7. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

7.1. Центр самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку, виходячи із предмета і мети діяльності, передбачених цим Статутом, наявних власних можливостей, матеріальних та фінансових ресурсів.
7.2. Головною формою планування та організації діяльності Центру є власні поточні і перспективні плани лікувально-профілактичного процесу та соціального розвитку.
7.3. Річний план Центру затверджується головним лікарем Центру за погодженням з Органом управління.
7.4. Планом передбачається розвиток матеріально-технічної бази, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт приміщень, технічне переоснащення та модернізація обладнання, а також створення необхідних матеріальних умов для вирішення соціальних питань.
7.5.  Центр здійснює:
-    медичну практику;
-    придбання, зберігання, перевезення, реалізацію (відпуск), використання для надання екстреної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях та хворим, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
-    забезпечення бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги лікарськими засобами, у тому числі наркотичними засобами, психотропними речовинами, прекурсорами та сильнодіючими лікарськими засобами, а також виробами медичного призначення для надання екстреної медичної допомоги;
-    надання екстреної медичної допомоги пацієнтам і постраждалим на догоспітальному етапі в повсякденних умовах та під час подолання наслідків надзвичайних ситуацій;
-    виїзну консультативну допомогу;
7.6. Центр організовує:
-     виконання нормативу прибуття бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце виклику або події,
-    взаємодію з аварійно-рятувальними підрозділами міністерства та інших центральних органів виконавчої влади під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій,
-    транспортування пацієнтів та постраждалих які потребують медичного супроводження, а також медичної евакуації постраждалих під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
-    запит та отримання необхідної інформації у закладів охорони здоров’я, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для виконання покладених на нього функцій;
-    залучення, у разі потреби, закладів охорони здоров’я, які не входять до системи екстреної медичної допомоги, та їх працівників і технічних ресурсів до надання медичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків;
-    здійснення контролю щодо готовності закладів охорони здоров’я до роботи в умовах надзвичайної ситуації;
-    взаємодію із закладами охорони здоров’я  з питань організації та надання екстреної медичної допомоги;
-    проведення навчання медичних працівників та водіїв закладів охорони здоров’я області з метою  стажування та підвищення кваліфікації  з невідкладної медичної допомоги  в екстремальних ситуаціях, за програмами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України;
-    проведення навчання з надання домедичної допомоги  в екстремальних ситуаціях водіїв автотранспорту, рятувальників та інших осіб на бюджетній та госпрозрахунковій основі;
-    розрахунок кількості та планувати місцезнаходження пунктів постійного, тимчасового  базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги для своєчасного надання екстреної медичної допомоги, внесення на розгляд відповідних пропозицій;
-    безперешкодний доступ своїх працівників на будь-які об'єкти і території з метою виконання функцій, пов'язаних з ліквідацією медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.

Розділ 8. ГОСПОДАРСЬКА, ФІНАНСОВА ТА СОЦІАЛЬНА
ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ


8.1. Центр фінансується за рахунок обласного бюджету і є неприбутковою організацією.
8.2. Центр здійснює господарську діяльність у межах бюджетних асигнувань та на основі оперативного управління майном.
8.3. Фонд оплати праці створюється у розмірах, що визначаються згідно з чинним законодавством України.
8.4. Центр здійснює оплату праці у межах фонду оплати праці з урахуванням умов колективного договору.
8.5. Головний лікар Центру (далі – головний лікар) є керівником Центру, уповноваженим на те Власником.
8.6. Головний лікар призначається та звільняється з посади обласною радою.
8.7. Головний лікар самостійно вирішує питання діяльності центру, за винятком питань, віднесених чинним законодавством та цим Статутом до компетенції Власника або Органу управління майном.
Головний лікар Центру:
- несе повну відповідальність за стан та діяльність Центру;
- діє без доручення від імені Центру;
- розпоряджається коштами та майном Центру відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;
- укладає договори та угоди, які пов'язані з діяльністю Центру;
- щороку звітує перед Органом управління майном про діяльність;
- видає доручення, відкриває в установах банків  розрахунковий та інші рахунки;
- визначає структуру управління, встановлює штати з урахуванням умов і фонду оплати праці Центру та цього Статуту;
- несе відповідальність за формування і виконання річного і з поквартальною розбивкою кошторису, результати господарської діяльності Центру;
- призначає та звільняє заступників, розподіляє функції та повноваження між ними;
- несе відповідальність за своєчасну виплату заробітної плати та стан нормування праці;
- у межах своєї компетенції видає накази, дає доручення, вказівки, які є обов’язковими для усіх підрозділів та працівників Центру;
- вирішує інші питання, віднесенні чинним законодавством, Власником, Органом управління майном, Статутом Центру до компетенції головного лікаря;
- встановлює працівникам конкретні розміри премій, винагород, надбавок і доплат згідно з умовами, передбаченими колективним договором та відповідно до вимог чинного законодавства України.
8.8. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від установленого чинним законодавством мінімального розміру заробітної плати.
8.9. Оплата праці працівників Центру здійснюється відповідно до вимог Кодексу законів про працю України, інших нормативно-правових актів України, розмірів посадових окладів та затвердженого штатного розпису.
8.10. Центр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, складає статистичну інформацію, а також надає згідно з вимогами чинного законодавства України до відповідних органів фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності.
8.11. Контроль за фінансовою, а також за окремими сторонами діяльності Центру здійснюється відповідними органами у межах їх компетенції згідно з чинним законодавством України.
8.12. Головний лікар та головний бухгалтер Центру несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності бухгалтерського обліку, статистичної та фінансової звітності.
8.13. Орган управління майном здійснює контроль за використанням та збереженням належного Центру майна.
8.14. Виробничі, трудові та соціально-економічні відносини Центру з працівниками регулюються законодавством України про працю.

Розділ 9. ОХОРОНА ПРАЦІ

9.1. Адміністрація Центру забезпечує дотримання установленого для
працівників режиму роботи, часу відпочинку, правил охорони праці, техніки
безпеки, протипожежної безпеки на підставі чинного законодавства України
з цих питань.
9.2. Згідно із Законом України "Про охорону праці" адміністрація Центру зобов'язана забезпечити для своїх працівників безпечні та нешкідливі умови праці та нести відповідальність в установленому законом порядку за шкоду, заподіяну їх здоров'ю та працездатності.
9.3. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу та їх сімей вирішуються головним лікарем Центру та трудовим колективом, якщо інше не передбачене законодавством.

Розділ 10. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО


10.1. Центр має право здійснювати міжнародне співробітництво відповідно до чинного законодавства України.

Розділ 11. УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ

11.1. Управління Центром здійснюється відповідно до Статуту на
підставі поєднання прав Власника або уповноваженого ним органу щодо
господарського використання майна, участі в управлінні трудового колективу, єдиноначальності та колегіальності.
11.2. Центр очолює головний лікар, який призначається та звільняється з посади  на підставі рішення Власника в установленому чинним  законодавством порядку.
11.3. Головний лікар визначає структуру Центру і встановлює штати за погодженням з Органом управління майном.
11.4. Головний лікар самостійно вирішує питання діяльності Центру,
за винятком питань, віднесених чинним законодавством та цим Статутом до
компетенції Власника та Органу управління майном.
11.5. Орган управління майном здійснює контроль за використанням та збереженням належного Центру майна та інші функції у межах, визначених законодавчими та іншими нормативними актами.

Розділ 12. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЦЕНТРУ

12.1. Трудовий колектив Центру становлять громадяни, які беруть
участь у діяльності Центру  на основі трудового договору (контракту), що
регулює трудові відносини між працівниками та Центром.
12.2. Виробничі, трудові та соціально-економічні відносини Центру з працівниками регулюються законодавством України про працю.
12.3. Повноваження трудового колективу Центру реалізовуються
загальними зборами (конференцією). Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах (конференції) трудовий колектив може обирати будь-які органи, до складу яких не може входити головний лікар Центру.
Члени виборного органу не можуть бути звільнені з роботи або переведені на інші посади з ініціативи адміністрації Центру без згоди відповідного Органу колективу та урахування вимог чинного законодавства України.
12.4. До компетенції зборів (конференції) трудового колективу належать:
- укладання та переукладання колективного договору з адміністрацією Центру;
- затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку, розгляд інших основних положень, які регламентують діяльність Центру (оплата праці), перспективних цільових планів;
- розгляд результатів роботи трудового колективу за рік.
12.5. Збори (конференції) трудового колективу Центру проводяться в
міру необхідності, але не рідше одного разу на рік.
12.6. З метою врегулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів трудового колективу і
адміністрації Центру, а також питань охорони праці, соціального розвитку
відповідно до вимог чинного законодавства України укладається
колективний договір. Право укладання колективного договору від імені
Власника надається головному лікарю Центру, а від імені трудового
колективу – уповноваженому ним органу (профспілкового комітету).

Розділ 13. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З ІНШИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ, УСТАНОВАМИ, ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ГРОМАДЯНАМИ

13.1. Взаємовідносини Центру здійснюються на підставі чинного
законодавства України.
13.2. Відносини Центру з іншими підприємствами, установами,
організаціями незалежно від форм власності і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі договорів в установленому чинним законодавством порядку.

Розділ 14. ЛІКВІДАЦІЯ І РЕОРГАНІЗАЦІЯ ЦЕНТРУ


14.1. Ліквідація та реорганізація Центру (злиття, приєднання, поділ,
виділення, перетворення), здійснюється за рішенням Власника в установленому чинним законодавством порядку.

14.2. Ліквідація Центру здійснюється ліквідаційною комісією,
створеною Органом управління майном, за дорученням Власника.
Порядок і строки проведення ліквідації Центру визначаються згідно з чинним законодавством України.
14.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять
повноваження з управління справами Центру. Ліквідаційна комісія складає
ліквідаційний баланс Центру.
14.4. У разі реорганізації і ліквідації Центру працівникам, які
звільняються, гарантується додержання їх соціальних прав та інтересів,
передбачених чинним законодавством України.
14.5. Центр вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту
внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців.

Розділ 15. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в установленому чинним законодавством України порядку та набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.

ЗАРЕЄСТРОВАНО

виконавчим комітетом

Миколаївської районної ради

від«____»__________________р.

Реєстраційний №

Ідентифікаційний код

Державний реєстратор

______________________________

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Миколаївської

обласної ради

від «_____»________________р.

№ _______________

 

СТАТУТ
Миколаївського обласного центру з профілактики та боротьби
зі СНІДом – закладу комунальної власності області

Миколаїв
2012 рік

 

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Миколаївський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом (далі - Заклад) є закладом охорони здоров'я, який є об'єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, інтереси яких у межах повноважень, визначених чинним законодавством України, представляє Миколаївська обласна рада (далі - Власник).
Орган управління Закладом: Миколаївська обласна державна адміністрація (далі – Орган управління майном).
Постійний контроль за виконанням статутних завдань Закладу здійснює галузеве управління - управління охорони здоров'я Миколаївської обласної державної адміністрації (далі - Орган управління). Орган управління є відповідальним за належне виконання функцій контролю щодо діяльності Закладу.
1.2. Заклад здійснює свою діяльність на основі та відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, законів України, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, рішень Миколаївської обласної ради та цього Статуту.

Розділ 2. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

2.1. Найменування Закладу:
повне: Миколаївський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом
скорочене: МОЦПБС
2.2. Місцезнаходження Закладу: вул. Потьомкінська 138-Б, м. Миколаїв, Україна, 54003

Розділ 3. ПРЕДМЕТ І МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ


3.1 . Заклад створений з метою:
- забезпечення у межах, визначених чинним законодавством, доступної кваліфікованої лікувально-профілактичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД мешканцям Миколаївської області та іншим громадянам, у разі їх захворювання чи при інших надзвичайних обставинах;
-розвитку і підвищення ефективності медичної допомоги хворим на основі зміцнення її профілактичної спрямованості, впровадження новітніх досягнень науки та медичної практики в діагностику і лікування з використанням найбільш прогресивних методів їх організації і проведення в умовах Закладу;
-організації і проведення заходів з санітарно-гігієнічного виховання населення, пропаганди здорового способу життя;
-здійснення аналітично-методичної, організаційно-методичної, санітарно-просвітницької та навчальної діяльності;
-впровадження нових методів діагностики, лікування і профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу;
-координації організаційно-методичної роботи, виконуваної лікувально-профілактичними закладами області, направленої на підвищення ефективності профілактики та лікування захворювань, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією/СНІДом серед населення області;
-одержання та аналіз стану оперативної і статистичної інформації про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД, визначення характеру епідемічного процесу і його прогнозу;
-розвитку матеріально-технічної бази, господарської і планово-фінансової діяльності.
-медичної практики.
3.2. Предметом діяльності Закладу є:
-надання спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної, діагностичної, консультативної, лікувальної та профілактичної медичної допомоги населенню м. Миколаєва та Миколаївської області;
-надання цілодобової кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги на інфекційних та хоспісних ліжках;
-надання консультативно-діагностичної допомоги хворим, направленим з інших лікувально-профілактичних закладів м. Миколаєва та Миколаївської області з питань профілактики та лікування ВІЛ-інфекцій та СНІДу;
-здійснення організаційно–методичного керівництва діяльністю закладів охорони здоров’я області щодо профілактики та надання спеціалізованої допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД;
-забезпечення  своєчасного якісного лабораторного моніторингу за ВІЛ-інфекцією та антиретровірусною терапією в області включаючи проведення скринінгових, підтверджувальних, імунобіологічних, вірусологічних, клініко-біохімічних досліджень та діагностику опортуністичних інфекцій;
-надання медичної допомоги хворим на термінальній стадії ВІЛ-інфекції, які у зв’язку з неблагополучним прогнозом потребують проведення симптоматичної терапії, догляду та підтримки;
-організація санітарно-протиепідемічного режиму та догляду за хворими, що гарантує захист від внутрішньо-лікарняних інфекцій;
-проведення психологічної та інформаційно-профілактичної роботи як у Закладі, так і за його межами із залученням неурядових організацій та релігійних конфесій;
-забезпечення координації діяльності неурядових організацій, релігійних конфесій з питань профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу;
-здійснення моніторінгу і оцінки заходів щодо виконання обласної програми профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД;
-організація і проведення практичних конференцій, тематичних семінарів, стажування з питань, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією/ СНІДом;
-участь в заходах міжнародних організацій, наукових центрів, мета яких відповідає предмету діяльності Закладу;
-подання до Українського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом заявок щодо централізованої закупівлі за рахунок коштів Державного бюджету України лікарських засобів, тест-систем, обладнання тощо, необхідних для здійснення діагностики та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД;
-організація і надання платних медичних послуг населенню та юридичним особам в межах, визначених чинним законодавством України;
-придбання, ввезення, вивезення, перевезення, зберігання, знищення, відпуск, розподіл, використання наркотичних засобів, психотропних речовин і пресурсорів при наявності спеціального дозволу (ліцензії).
3.3. Види діяльності, що потребують відповідних дозволів та ліцензування, здійснюються Закладом після отримання необхідних документів згідно з вимогами чинного законодавства України.
3.4. Захист персональних та медичних даних здійснюється відповідно до вимог Законів України “Основи законодавства про охорону здоров’я”, “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про захист персональних даних” та інших законодавчих актів.

Розділ 4. Юридичний статус закладу

4.1. Заклад є юридичною особою. Права та обов'язків юридичної особи Заклад набуває з дня його державної реєстрації.
4.2. Заклад має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, кутовий штамп і бланки зі своїм найменуванням.
4.3. Заклад має право укладати угоди, набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у судах відповідно до вимог чинного законодавства та цього Статуту.
4.4. Заклад має право створювати госпрозрахункові підрозділи (відділення, кабінети, тощо) у межах предмета своєї діяльності відповідно до чинного законодавства України та за погодженням з Органом управління майном.
4.5. Заклад має право самостійно прогнозувати перспективу свого розвитку, здійснювати лікувально-профілактичну та господарську діяльність на основі відпрацьованих програм, перспективних і поточних планів.
4.6. Заклад несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно з чинним законодавством і не несе відповідальності за зобов’язаннями територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області або Органу управління майном.

Розділ 5. МАЙНО ЗАКЛАДУ

5.1. Майно закладу становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші майнові цінності, вартість яких відображається у балансі Закладу (далі – майно).
Майно Закладу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління.     Здійснюючи право оперативного управління, Заклад володіє та користується майном, закріпленим за ним Власником або Органом управління майном, з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою Власника у випадках, передбачених чинним законодавством України.
5.2. Джерелами формування майна Закладу є:
-майно, передане йому Власником або Органом управління майном;
-капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
-доходи від інших видів господарської діяльності, що включаються до спеціального фонду Закладу;
-безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
-інші джерела, не заборонені законодавством України.
5.3. Заклад не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків, передбачених законом.
Заклад має право відчужувати майнові об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, що належать до основних фондів, лише у порядку, визначеному Власником, і лише на конкурентних засадах, якщо інше не встановлено законом.
Кошти, одержані в результаті відчуження зазначеного майна, спрямовуються виключно на розвиток Закладу
5.4. Передача Закладом в оренду майна, що належить йому на праві оперативного управління , здійснюється за згодою Органу управління майном в установленому чинним законодавством порядку.
5.5. Списання майнових об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, що належать до основних фондів, Заклад має право лише у порядку, визначеному Власником, якщо інше не встановлено законом.
5.6. Заклад здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства. Вирішення питання щодо оформлення земельних правовідносин, у тому числі вилучення або відмови від земель, наданих у постійне користування або іншим чином закріплених за Закладом, здійснюється за погодженням з Органом управління майном.
5.7. Збитки, завдані Закладу в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Закладу в установленому чинним законодавством порядку.

Розділ 6. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЗАКЛАДУ

6.1. Заклад має право:
-самостійно визначати перспективи свого розвитку, здійснювати лікувально-профілактичну та господарську діяльність на основі розроблених Закладом програм, перспективних та поточних планів;
-за рахунок коштів Власника, власних надходжень, кредитів банків закуповувати лікарські засоби, медичне і технологічне обладнання, автотранспортні засоби, прилади, різні матеріали, комплектуючі вироби, технічну документацію, різні послуги відповідно до чинного законодавства;
-здійснювати діяльність, пов'язану з придбанням, зберіганням, перевезенням, відпуском, використанням та знищенням наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
-укладати та виконувати усі передбачені законодавством види договорів, угод, контрактів та інших юридичних актів з юридичними і фізичними особами з урахуванням особливостей,визначених чинним законодавством та цим Статутом.
6.2. Заклад зобов’язаний:
-забезпечувати своєчасну сплату податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших відрахувань до бюджету та державних цільових фондів згідно з чинним законодавством України;
-забезпечувати ефективне використання і збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області;
-нести відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства України при користуванні відведеною земельною ділянкою;
-здійснювати будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт основних фондів;
-забезпечувати своєчасне освоєння нових технічних потужностей науково-технічного прогресу та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання, нести відповідальність за незадовільне його використання;
-здійснювати заходи із удосконалення організації роботи, оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення діяльності;
-придбавати необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;
-створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання вимог законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
-здійснювати заходи з удосконалення організації виплати заробітної плати працівникам з метою підвищення їх матеріальної зацікавленості у результатах роботи як своєї, так і роботи Закладу, забезпечувати економне раціональне використання фонду споживання та своєчасні розрахунки з працівниками Закладу;
-розробляти та впроваджувати заходи щодо забезпечення завдань, передбачених планами мобілізаційної підготовки та техногенно-екологічних заходів;
-виконувати норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
6.3. У разі порушення Закладом законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства України.

Розділ 7. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

Заклад самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку, виходячи із предмета і мети діяльності, передбачених цим Статутом, наявних власних можливостей, матеріальних та фінансових ресурсів.
Головною формою планування та організації діяльності Закладу є власні поточні і перспективні плани лікувально-профілактичного процесу та соціального розвитку.
Річний план Закладу затверджується головним лікарем Закладу за погодженням з Органом управління .
Планом передбачається розвиток матеріально-технічної бази, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт приміщень, технічне переоснащення та модернізація обладнання, а також створення необхідних матеріальних умов для вирішення соціальних питань.

Розділ 8. ГОСПОДАРСЬКА, ФІНАНСОВА ТА СОЦІАЛЬНА
ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ


8.1. Заклад фінансується за рахунок обласного бюджету і є неприбутковою організацією.
8.2. Заклад здійснює господарську діяльність у межах бюджетних асигнувань та на основі оперативного управління майном.
8.3. Фонд оплати праці створюється у розмірах, що визначаються згідно з чинним законодавством України.
8.4. Заклад здійснює оплату праці у межах фонду оплати праці з урахуванням умов колективного договору.
8.5. Головний лікар Закладу встановлює працівникам конкретні розміри премій, винагород, надбавок і доплат згідно з умовами, передбаченими колективним договором та відповідно до вимог чинного законодавства України.
8.6. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від установленого чинним законодавством мінімального розміру заробітної плати.
8.7. Оплата праці працівників Закладу здійснюється відповідно до вимог Кодексу законів про працю України, інших нормативно-правових актів України, розмірів посадових окладів та затвердженого штатного розпису.
8.8. Заклад здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, складає статистичну інформацію, а також надає згідно з вимогами чинного законодавства України до відповідних органів фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності.
Контроль за фінансовою, а також за окремими сторонами діяльності Закладу здійснюється відповідними органами у межах їх компетенції згідно з чинним законодавством України.
Головний лікар та головний бухгалтер Закладу несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності бухгалтерського обліку, статистичної та фінансової звітності.

Розділ 9. ОХОРОНА ПРАЦІ


9.1. Адміністрація Закладу забезпечує дотримання установленого для
працівників режиму роботи, часу відпочинку, правил охорони праці, техніки
безпеки, протипожежної безпеки на підставі чинного законодавства України
з цих питань.
9.2. Згідно із Законом України "Про охорону праці" адміністрація Закладу зобов'язана забезпечити для своїх працівників безпечні та нешкідливі умови праці та нести відповідальність в установленому законом порядку за шкоду, заподіяну їх здоров'ю та працездатності.
9.3. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу та їх сімей вирішуються головним лікарем закладу та трудовим колективом, якщо інше не передбачене законодавством.

Розділ 10. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО


10.1. Заклад має право здійснювати міжнародне співробітництво відповідно до чинного законодавства України.

Розділ 11. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ

11.1. Управління Закладом здійснюється відповідно до Статуту на
підставі поєднання прав Власника або уповноваженого ним органу щодо
господарського використання майна, участі в управлінні трудового колективу, єдиноначальності та колегіальності.
11.2. Заклад очолює головний лікар, який призначається та звільняється з посади на підставі рішення Власника в установленому чинним
законодавством України порядку.
11.3. Головний лікар визначає структуру Закладу і встановлює штати за погодженням з Органом управління.
11.4. Головний лікар самостійно вирішує питання діяльності Закладу,
за винятком питань, віднесених чинним законодавством та цим Статутом до
компетенції Власника та Органу управління.
11.5. Орган управління майном здійснює контроль за використанням та збереженням належного Закладу майна та інші функції у межах, визначених законодавчими та іншими нормативними актами.
Головний лікар Закладу:
-несе персональну відповідальність за стан та діяльність Закладу;
-діє без доручення від імені Закладу, представляє його інтереси в усіх органах державної влади, місцевого самоврядування, судах, підприємствах, установах та організаціях;
-розпоряджається коштами та майном Закладу відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;
-укладає договори та угоди, які пов'язані з діяльністю Закладу;
-видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Закладу;
-відкриває в установах банків рахунки, необхідні для забезпечення діяльності Закладу;
-визначає структуру та штатний розпис Закладу за погодженням з Органом управління майном;
-призначає та звільняє заступників, розподіляє функції та повноваження між ними;
-у межах своєї компетенції видає накази та інші обов'язкові для виконання усіма працівниками акти, контролює їх виконання;
-вирішує інші питання, віднесенні чинним законодавством України Органом управління майном та цим Статутом до компетенції головного лікаря.
11.6. Орган управління майном здійснює контроль за використанням та збереженням належного Закладу майна та інші функції у межах, визначених законодавчими та іншими нормативними актами.

Розділ 12. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЗАКЛАДУ

12.1. Трудовий колектив Закладу становлять громадяни, які беруть
участь у діяльності Закладу на основі трудового договору (контракту), що
регулює трудові відносини між працівниками та Закладом.
12.2. Виробничі, трудові та соціально-економічні відносини Закладу з працівниками регулюються законодавством України про працю.
12.3. Повноваження трудового колективу Закладу реалізовуються
загальними зборами (конференцією) та через його виборні органи. Для
представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах
(конференції) трудовий колектив може обирати будь-які органи, до складу
яких не може входити головний лікар Закладу.
Члени виборного органу не можуть бути звільнені з роботи або переведені на інші посади з ініціативи адміністрації Закладу без згоди відповідного Органу колективу та урахування вимог чинного законодавства України.
12.4. До компетенції зборів (конференції) трудового колективу належать:
-укладання та переукладання колективного договору з адміністрацією Закладу;
-затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку, розгляд інших основних положень, які регламентують діяльність Закладу (оплата праці), перспективних цільових планів;
-розгляд результатів роботи трудового колективу за рік.
12.5. Збори (конференції) трудового колективу Закладу проводяться в
міру необхідності, але не рідше одного разу на рік.
12.6. З метою врегулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів трудового колективу і
адміністрації Закладу, а також питань охорони праці, соціального розвитку
відповідно до вимог чинного законодавства України укладається
колективний договір. Право укладання колективного договору від імені
Власника надається головному лікарю Закладу, а від імені трудового
колективу - уповноваженому ним органу.

Розділ 13. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ З ІНШИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ, УСТАНОВАМИ, ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ГРОМАДЯНАМИ

13.1. Взаємовідносини Закладу здійснюються на підставі чинного
законодавства України.
13.2. Відносини Закладу з іншими підприємствами, установами,
організаціями незалежно від форм власності і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі договорів в установленому чинним законодавством порядку.

Розділ 14. ЛІКВІДАЦІЯ І РЕОРГАНІЗАЦІЯ ЗАКЛАДУ

14.1. Ліквідація та реорганізація Закладу (злиття, приєднання, поділ,
виділення, перетворення), здійснюється за рішенням Власника в установленому чинним законодавством порядку.
14.2. Ліквідація Закладу здійснюється ліквідаційною комісією,
створеною Органом управління майном, за дорученням Власника.
Порядок і строки проведення ліквідації Закладу визначаються згідно з чинним законодавством України.
14.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять
повноваження з управління справами Закладу. Ліквідаційна комісія складає
ліквідаційний баланс Закладу.
14.4. У разі реорганізації і ліквідації Закладу працівникам, які
звільняються, гарантується додержання їх соціальних прав та інтересів,
передбачених чинним законодавством України.
14.5. Заклад вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту
внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців.

Розділ 15. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в установленому чинним законодавством України порядку та набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.

top all hotlines 02

Доступні ліки

dostupni liky

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я
у вересні 2017 року

Останні новини


Анонс подій

  • Запрошуємо на обстеження!

    13 квітня в рамках Всеукраїнського дня меланоми з 8.00 до 19.00 запрошуємо на прийом до лікаря та обстеження до обласного шкірно-венерологічного диспансеру, який знаходиться за адресою: вул. Радісна, 2а (поліклінічне відділення, каб....

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку