Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Діти та підлітки області, за бюджетні кошти, проходять санаторно-курортне лікування та оздоровлення в 19 дитячих спеціалізованих санаторіях Міністерства охорони здоров`я України та двох місцевих санаторіях: обласному дитячому кардіоревматологічному санаторії «Південний» та обласному дитячому туберкульозному санаторії «Дубки».
Потреба у санаторно-курортному лікуванні визначається лікуючим лікарем відповідно до показів та протипоказів для направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні заклади.
На санаторно-курортне лікування направляються діти віком від 5 до 18 років та діти з порушенням функції опорно-рухового апарату, у тому числі з церебральними паралічами - з 2 років до санаторію “Хаджибей”, де є відділення для матері та дитини.
Першочергово направляються на санаторно-курортне лікування до спеціалізованих санаторно-курортних закладів діти-інваліди, діти-сироти, діти з хронічними захворюваннями відповідно до показань, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти працівників правоохоронних органів, військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов`язків, діти з дитячих будинків та шкіл-інтернатів.
Відбір дітей диспансерної групи на санаторно-курортне лікування здійснюється санаторно-курортною відбірковою комісією (далі СКВК) закладу охорони здоров'я за місцем диспансерного нагляду дитини на підставі документів, які представляє на розгляд СКВК лікуючий лікар, а саме:
заяви батьків (опікунів за наявності документів, які підтверджують їх статус);
довідки для одержання санаторно-курортної путівки з рекомендацією про профіль санаторно-курортного закладу та пору року (форми -0-70/0);
виписки з історії розвитку дитини (форма112/0), медичної карти амбулаторного хворого (форма 025/0, для юнаків-форма  025-1/0) або з медичної карти стаціонарного хворого (форма 003/0).
Рішення про направлення дитини на санаторно-курортне лікування приймається після розгляду вищезазначених документів.
Дітей диспансерної групи, які потребують санаторно-курортного лікування, заклади охорони здоров'я області забезпечують путівками в дитячі санаторно-курортні заклади, підпорядковані МОЗ, у плановому порядку згідно з чергою, встановленою СКВК закладу охорони здоров'я за місцем диспансерного нагляду дитини, не частіше 1 разу на рік, крім санаторно-курортних закладів, де є реабілітаційні відділення.
Путівка на дитину видається батькам (опікунам) особою, яка відповідає за збереження та видачу путівок у закладі охорони здоров'я, за наявності документів, які підтверджують їх статус та на підставі рішення СКВК про виділення путівки. У разі відмови від путівки батьки (опікуни) за наявності документів, які підтверджують їх статус, подають голові СКВК відповідну заяву. При небажанні батьків (опікунів) оформити відмову від путівки лікуючим лікарем складається акт за підписом: лікуючого лікаря, голови СКВК. Акт доводиться до відома батьків, підписується ними та вкладається у справу хворої дитини. Путівка, від якої відмовились,  надається наступній за чергою дитині.
Робота СКВК регламентується наказами МОЗ: від 12.01.2009 №4 “Про направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні лікувальні заклади”, від 12.05.2008  №242 “Про затвердження стандарту санаторно-курортного лікування дітей з соматичною патологією”, 12.01.2009 №3 “Про затвердження форми  №070-1/0 "Журнал обліку санаторно-курортних путівок, виданих санаторно-курортною відбірковою комісією закладу охорони здоров’я" та інструкцією щодо її заповнення, наказу управління охорони здоров’я від 17.09.2009 №136-Л. Такі СКВК створено в кожному закладі охорони здоров’я  області згідно з  наказом, яким визначено її персональний та кількісний склад (не менше 3 осіб) та розпорядок роботи.
З метою забезпечення обліку путівок до спеціалізованих (спеціальних) санаторіїв, підпорядкованих МОЗ, та посилення контролю за їх видачею, при кожному СКВК забезпечено впровадження форми №070-1/0.
Фото УОЗ ОДА

Screenshot 2

Фото

 

До уваги ЗОЗ, що перебувають у сфері управління міністерств та відомств України, приватних закладів та ФОПів, які провадять господарську діяльність з медичної практики!

Переглянути

 

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 760 осіб

Надано допомогу 671 особі

Госпіталізовано 258 осіб

За минулу добу детальніше

 

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

top all hotlines 02

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Про внесення змін до плану проведення некурсових заходів

Про внесення змiн до плану проведення некурсових заходів

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини