Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

У більшості економічно розвинених країн діяльність учених соціологів, медиків, економістів пов'язана з пошуками оптимальної моделі розвитку та функціонування системи охорони здоров'я. Це пояснюється спробами знайти вирішення проблем медичної галузі в умовах ринкових відносин, спонукає постійно оцінювати остаточний результат і витрати на його досягнення.
Сучасна модель системи охорони здоров`я має забезпечити найкращі результати якості, доступності медичної допомоги, покращання показників стану здоров'я населення при відносно невеликих витратах ресурсів.
В цьому напрямку кожна країна обирає власний шлях, з урахуванням особливостей сформованої структури охорони здоров'я, менталітету населення тощо. Суть таких перетворень зводиться до одного - максимально відійти від екстенсивного і наблизитись, а, в ідеалі, повністю перейти до інтенсивного шляху розвитку галузі. Своєрідним "мостом", який би дав змогу досить швидко й ефективно здійснити такий перехід має стати інститут сімейного лікаря - лікаря загальної практики.
Міжнародний досвід свідчить, що збільшення фінансування медичної галузі не дає бажаних результатів без створення ефективних механізмів керування, раціонального використовування наявних ресурсів. Наприклад, практично провалом закінчилась спроба реформування російської системи охорони здоров'я через введення обов'язкового медичного страхування громадян.
Програма економічних реформ Президента України передбачає здійснення перетворень в системі охорони здоров`я, основною метою яких є покращання доступності та якості медичних послуг для населення, ефективне використання ресурсів, створення прозорих фінансово-економічних механізмів надходження та використання коштів, необхідних для реалізації конституційних прав громадян на охорону здоров'я.
Сьогодні очевидно, що як вітчизняна, так і міська системи охорони здоров'я мають потребу в збільшенні фінансування, причому досить значному. Проте, успіх реформи залежатиме здебільшого від того, наскільки ефективно будуть використані фінансові кошти, як вплинуть збільшені грошові потоки на обсяги і якість медичної допомоги, її доступність і остаточний результат, наскільки кожний громадянин персонально відчує на собі і своїх близьких ці «додаткові фінансові вливання».
Тому важливо не лише безпосереднє збільшення видатків на охорону здоров`я, але й перерозподіл наявних ресурсів з перенесенням акценту на первинну медичну допомогу, яка на 70-80% може забезпечити потребу населення у медичних послугах.
У міській поліклініці № 4, як і в місті Миколаєві та Україні, найпершим кроком стає  реформа первинної ланки, бо саме до лікаря первинної медицини звертається більшість людей, саме від його роботи залежить задоволення медичних потреб пацієнтів. Сімейний лікар формує найбільш оптимальний маршрут пацієнта, скеровує хворих на обстеження та лікування, тобто керує потоками й обсягами медичної допомоги, а отже, і впливає на розподіл фондів і зниження нераціональних витрат.
З огляду на зазначене, першочергове наше завдання - налагодити роботу лікаря первинної ланки так, щоб він був зацікавлений в її результаті -  збереженні здоров'я громадян, а пацієнт, прийшовши до лікаря, зміг отримати своєчасну, якісну і доступну медичну допомогу. При цьому зберігається право пацієнта на вільний вибір лікаря.
З метою реалізації окреслених завдань на базі поліклініки у 2013 році заплановано відкриття Центру первинної медико-санітарної допомоги (Центр ПМСД). Враховуючи, що заклад забезпечуватиме первинною медичною допомогою віддалені мікрорайони міста (Варварівка, Соляни, Тернівка, Матвіївка), філіали поліклініки у зазначених мікрорайонах будуть реорганізовані у Амбулаторії загальної практики – сімейної медицини (Амбулаторії ЗПСМ). Завдання на найближчий час – створити в Амбулаторіях ЗПСМ умови для отримання громадянами якісної первинної медичної допомоги відповідно до затверджених МОЗ України клінічних протоколів, забезпечити їх необхідним діагностичним обладнанням, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, впровадити найсучасніші інноваційні технології.
На перспективу заплановано також відкриття Амбулаторії ЗПСМ у мікрорайоні Північний. До її відкриття первинна медична допомога жителям цього мікрорайону буде надаватись у найближчій Амбулаторії ЗПСМ мікрорайону Соляни.
Реформа у первинній ланці передбачає належне кадрове забезпечення, у першу чергу лікарями загальної практики- сімейної медицини та медичними сестрами.
Колектив поліклініки розуміє перспективу здійснення реформ, підтримує курс Управління охорони здоров`я Миколаївської міської ради на проведення реформування. Лікарі терапевти дільничні погодились пройти відповідну підготовку і працювати сімейними лікарями. В даний час 10 лікарів поліклініки за кошти міського бюджету навчаються на курсах спеціалізації зі спеціальності «загальна практика – сімейна медицина», які триватимуть до кінця поточного року. Протягом 2013-2015 років планується подальша підготовка лікарів.
Адміністрація поліклініки, з метою вибору оптимальних шляхів реформування, максимального урахування побажань громадян, запрошує до діалогу громадські організації і всіх бажаючих надати пропозиції щодо поліпшення організації надання медичної допомоги на території обслуговування поліклініки.
Наслідком впровадження реформ неодмінно стане оптимальна модель розвитку галузі, яка дасть змогу, задіявши відносно невеликі ресурси, отримати найкращі результати якості, доступності медичної допомоги, досягти поліпшення показників здоров’я населення.

Заступник головного лікаря
з медичної частини О. Черненко

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 658 осіб

Надано допомогу 625 особам

Госпіталізовано 197 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку