Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

На протязі вже декількох років не вщухають суперечки про доцільність реформ у медицині. Але не зважаючи на різні погляди, усі розуміють, що в медичній галузі щось потрібно змінювати у напрямку поліпшення надання допомоги. Не для кого не є секретом, що на селі надання допомоги населенню страждає більш за все. Тому сприяють ряд факторів. Так, враховуючи заробіток лікарів у сільській місцевості, умови життя та умови праці, молоді спеціалісти категорично відмовляються від розподілу у сільську медицину. Таким чином і виникає ситуація, в якій жителям сіл немає до кого своєчасно звернутись, щоб отримати найпростіше обстеження, огляд, пораду та можливе лікування.  Усе це призводить до несвоєчасного прийняття рішень у необхідності більш кваліфікованого медичного втручання.
У своїй доповіді «Реформа медичного обслуговування. Первинна медична допомога — стратегічній напрямок розвитку охорони здоров’я» Олександр Толстанов, заступник міністра охорони здоров’я України, зупинився на особливостях структури та функціонуванні центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПСМД) та вимог до її надання відповідно до завдань, поставлених програмою економічних реформ Президента України.
Він зазначив, що питання розмежування первинної та вторинної допомоги та утворення центру ПМСД вперше було озвучене та підтримано МОЗ України у 2004 р. під час виїзної колегії МОЗ у м. Комсомольську Полтавської області. Впродовж наступних років такі центри створювалися в Україні на основі місцевих ініціатив: Близнюківський район, що на Харківщині, Новоград-Волинський на Житомирщині, Кам’янець-Подільський на Хмельниччині та інші майданчики. Останнім часом процес створення центрів прискорився. На сьогодні створення центрів ПМСД є одним із найголовніших напрямків реформи, що потребує чіткого усвідомлення особливостей і типових рис цього закладу.
Що ж таке центр ПМСД?
Центр ПМСД — це, передусім, заклад охорони здоров’я, що, як і всякий заклад, має керівництво, адміністративно-управлінські та господарські підрозділи. Але, на відміну від, скажімо, лікарні, лікувально-профілактичні підрозділи центру ПМСД — це фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії загальної практики сімейної медицини, медичні пункти, медичні кабінети.
Як це виглядає на прикладі Первомайського району?
Створюються такі центри на базі чотирьох сіл нашого району: Лиса Гора, Катеринка, Степківка та Довга Пристань. Принцип їхнього створення полягає  у тому, що медична допомога після виклику машини швидкої повинна досягти пацієнта не пізніше ніж через 20 хвилин. Тому центри включають наявність машин швидкої допомоги. В центрах будуть працювати сімейні лікарі, на озброєнні яких буде можливість виконати прості лабораторні обстеження, наприклад загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор. Таким чином це надасть змогу більш оперативно визначатись з попереднім діагнозом та виключати зайву необґрунтовану подорож до лікарні. Але це не виключає, у разі необхідності, після огляду та обстеження сімейним лікарем подальше транспортування хворого у визначені відділення, в яких буде надаватись більш кваліфікована допомога. Доречі, лікарі первинної медичної допомоги по плану забезпечення будуть мати легкові автомобілі для виїзду на виклики, патронажу, та у разі необхідності - доставки хворого в центр ПСМД або вище визначену лікарню.
Усе це можна розцінити як перші кроки влади до поліпшення ситуації у системі охорони здоров’я на селі, ситуації, яка протягом майже 20 останніх років тільки погіршувалась. Безумовно все вище зазначене потребує значних коштів та часу, але перші кроки на цьому шляху вже зроблені. 

Головний лікар
Первомайської ЦРЛ ГОТКА В.В.top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 678 осіб

Надано допомогу 638 особам

Госпіталізовано 179 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку