Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Всім відомо з телевізійних передач і газетних повідомлень про реформу системи охорони здоров’я в Україні.  Необхідно змінити структуру , фінансово-економічні  і правові відносини в галузі. Головна причина сьогоднішньої ситуаціі – це застаріла організація системи медичного обслуговування, яка орієнтована не на задоволення справедливих потреб населення країни, а на збереження складеної ще в радянські часи інфраструктури  нас удвічі більше, порівняно з країнами Євросоюзу стаціонарних ліжок і закладів, більшість з яких використовується нераціонально. Витрати на утримання ліжкового фонду. Медичні  заклади  забезпечені  застарілим обладнанням, а нове сучасне обладнання не використовується.
Не краща  ситуація з кадровими ресурсами. Відсутність перетворень в цій сфері загрожує стрімким відтоком професіональних кадрів із системи, зменшенням якості  медичної   допомоги та погіршенням здоров’я громадян.
Структурна перебудова передбачає формування наближених до місця проживання закладів, в яких буде надаватися  первинна медична допомога лікарями загальної практики – сімейної медицини  всім членам сім’ї у разі нетяжких захворюваннях. Ці  лікарі будуть обирати оптимальний маршрут для пацієнтів, які потребують  спеціалізованої допомоги і виступати в якості представників їх медичних інтересів з тим, щоб забезпечити призначення тільки необхідних  у відповідності зі станом пацієнта  ефективних обстежень і ліків. Це дозволить оптимізувати витрати населення і покращити якість лікування. Зацікавленість  цих лікарів в якісному обслуговуванні забезпечується вільним вибором пацієнтом сімейного лікаря, що підкріпляється фінансуванням його діяльності в залежності від кількості прикріплених  до нього пацієнтів.
З метою забезпечення керуванням закладів первинної  ланки, оптимізації використання фінансових ресурсів, виділених на первинну медичну допомогу, їх фінансової стійкості, передбачається створення центрів  первинної медичної допомоги, що забезпечуватиме надання первинної лікарської, долікарської і невідкладної  допомоги населенню окремого району з кількістю населення вид 30 до 100 тисяч людей.  Наступний процес – перепрофілювання існуючих закладів для надання спеціалізованої допомоги в лікарні для інтенсивного лікування, відновлювального лікування, планового лікування для хронічних хворих, закладів для спільного надання лікування і догляду, хосписи.  Лікарні інтенсивного лікування обслуговуватимуть 150-200 тисяч населення. Транспортування пацієнтів  забезпечується в найкоротший час швидкою допомогою. На перехідному етапі зберігається у складі центрів первинної медико-санітарної  допомоги для консультативної підтримки визначений перелік лікарів – спеціалістів. І їм буде запропоновано в подальшому   перенавчання на лікарів загальної практики – сімейної медицини або підвищити кваліфікацію в своїй спеціальності і зайняти посаду в закладах  вторинного або третинного рівня (лікарні для планового, інтенсивного або відновлюю чого лікування). Передбачається не закриття, а перепрофілювання лікарень. В результаті проведення реформи для кожного мешканця Украйни доступність якісної, адекватної  стану здоров’я пацієнта  допомога покращиться, підвищиться роль профілактики у збереженні здоров’я, зросте тривалість життя.

Лікар-терапевт Федоренко Галина Анатоліївна 
4 міська поліклініка
м. Миколаїв                                   

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 678 осіб

Надано допомогу 638 особам

Госпіталізовано 179 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку