Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Всім відомо з телевізійних передач і газетних повідомлень про реформу системи охорони здоров’я в Україні.  Необхідно змінити структуру , фінансово-економічні  і правові відносини в галузі. Головна причина сьогоднішньої ситуаціі – це застаріла організація системи медичного обслуговування, яка орієнтована не на задоволення справедливих потреб населення країни, а на збереження складеної ще в радянські часи інфраструктури  нас удвічі більше, порівняно з країнами Євросоюзу стаціонарних ліжок і закладів, більшість з яких використовується нераціонально. Витрати на утримання ліжкового фонду. Медичні  заклади  забезпечені  застарілим обладнанням, а нове сучасне обладнання не використовується.
Не краща  ситуація з кадровими ресурсами. Відсутність перетворень в цій сфері загрожує стрімким відтоком професіональних кадрів із системи, зменшенням якості  медичної   допомоги та погіршенням здоров’я громадян.
Структурна перебудова передбачає формування наближених до місця проживання закладів, в яких буде надаватися  первинна медична допомога лікарями загальної практики – сімейної медицини  всім членам сім’ї у разі нетяжких захворюваннях. Ці  лікарі будуть обирати оптимальний маршрут для пацієнтів, які потребують  спеціалізованої допомоги і виступати в якості представників їх медичних інтересів з тим, щоб забезпечити призначення тільки необхідних  у відповідності зі станом пацієнта  ефективних обстежень і ліків. Це дозволить оптимізувати витрати населення і покращити якість лікування. Зацікавленість  цих лікарів в якісному обслуговуванні забезпечується вільним вибором пацієнтом сімейного лікаря, що підкріпляється фінансуванням його діяльності в залежності від кількості прикріплених  до нього пацієнтів.
З метою забезпечення керуванням закладів первинної  ланки, оптимізації використання фінансових ресурсів, виділених на первинну медичну допомогу, їх фінансової стійкості, передбачається створення центрів  первинної медичної допомоги, що забезпечуватиме надання первинної лікарської, долікарської і невідкладної  допомоги населенню окремого району з кількістю населення вид 30 до 100 тисяч людей.  Наступний процес – перепрофілювання існуючих закладів для надання спеціалізованої допомоги в лікарні для інтенсивного лікування, відновлювального лікування, планового лікування для хронічних хворих, закладів для спільного надання лікування і догляду, хосписи.  Лікарні інтенсивного лікування обслуговуватимуть 150-200 тисяч населення. Транспортування пацієнтів  забезпечується в найкоротший час швидкою допомогою. На перехідному етапі зберігається у складі центрів первинної медико-санітарної  допомоги для консультативної підтримки визначений перелік лікарів – спеціалістів. І їм буде запропоновано в подальшому   перенавчання на лікарів загальної практики – сімейної медицини або підвищити кваліфікацію в своїй спеціальності і зайняти посаду в закладах  вторинного або третинного рівня (лікарні для планового, інтенсивного або відновлюю чого лікування). Передбачається не закриття, а перепрофілювання лікарень. В результаті проведення реформи для кожного мешканця Украйни доступність якісної, адекватної  стану здоров’я пацієнта  допомога покращиться, підвищиться роль профілактики у збереженні здоров’я, зросте тривалість життя.

Лікар-терапевт Федоренко Галина Анатоліївна 
4 міська поліклініка
м. Миколаїв                                   

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 576 осіб

Надано допомогу 527 особам

Госпіталізовано 173 особи

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку