Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Основна мета реформування системи охорони здоров’я – зробити її якісною і доступною як за територіальними, так і за економічними показниками, незалежно від місця знаходження пацієнта і його матеріального становища.
Другим головним завданням реформи є покращення умов праці та соціального захисту медиків, підвищення рівня оплати праці, створення мотиваційних стимулів.
Верховна Рада України прийняла два закони, які забезпечують проведення реформи – «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» і «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я, у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві».
В даний час створена база для реалізації І етапу реформи – структурної реорганізації первинної ланки і створення центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). У пілотних регіонах спільно з органами місцевого самоврядування в цьому напрямку проводиться активна робота. Станом на сьогодні у Вінницькій області зареєстровано 27 центрів ПМСД, у Дніпропетровській прийнято рішення про створення 70 центрів ПМСД, з яких зареєстровано 45, у Донецькій – прийнято рішення про створення 70 центрів ПМСД, почалася робота з їх реєстрації, у м. Києві – йде  активний процес відкриття амбулаторій сімейної медицини.
На Харківщині є свої напрацювання з реформування первинної ланки та системи надання екстреної медичної допомоги, в Закарпатті – у концентрації ресурсів в умовах надання медичної допомоги у складних умовах високогірних та віддалених районів. Житомирщина – піонер з розвитку перинатальної допомоги, Автономна республіка Крим та Буковина – у створенні університетських клінік, Івано-Франківськ, Львів та Київ – надання паліативної допомоги та створення хоспісів. У Миколаївській області та обласному центрі активно проводиться підготовча робота до створення ЦПМСД.
До кінця нинішнього року має закінчитися робота над проектом закону про соціальне медичне страхування, після його прийняття протягом 2-3 років у відповідних фондах будуть акумулюватися кошти, і з 2015р. система охорони здоров’я України почне працювати за принципами страхової медицини.
Підводячи підсумки, необхідно зазначити що заходи з реформування спрямовані на те, щоб  покращити якість і доступність медичної допомоги населенню, а також – поліпшити соціальний статус медичних працівників, підвищити престижність їхньої праці.

Лікар-терапевт міської поліклініки №4
Шинкаренко Я.А.


top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 678 осіб

Надано допомогу 638 особам

Госпіталізовано 179 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку