Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Завдання реформи

Сьогодні одночасно із масштабною реконструкцією лікарні снігурівські медики активно включилися у реформування галузі охорони здоров'я, що відбувається по всій країні. План реформування районної медицини був затверджений на Раді економічних реформ при губернаторі. Головний лейтмотив усіх перетворень, вважає Павло Острогляд, - під час реформи не допустити скорочення жодного медичного працівника, а для людей надання медичних послуг не повинно ні в якому разі ускладнитися або стати недоступним.
«Якщо буде навпаки, - зауважує Павло Максимович, - то це вже не реформа».
На першому етапі реформування в районі оптимізували роботу трьох ФАПів, приєднавши їх до більш великих закладів. Відкрили чотири амбулаторії. Всього у районі зараз працює 8 сільських амбулаторій та 34 ФАПи. Створюється п'ять станцій швидкої медичної допомоги, які забезпечуватимуть надання невідкладної допомоги. Для цього закуповуються машини з усім необхідним обладнанням.
Незабаром на сесії районної ради розглядатимуться Положення та статут Центру первинної медико-санітарної допомоги. Такі центри відкриються по всій країні вже з січня 2013 року. Це будуть самостійні заклади, в яких працюватимуть сімейні лікарі, вони вестимуть прийом
пацієнтів. А при необхідності - давати направлення до вузьких спеціалістів консультативної поліклініки. Що й казати, роботи попереду - дуже багато.
Втім, снігурівці скажуть і своє слово у проведенні реформи. Заступник головного лікаря ЦРЛ з медичної частини, завідуюча терапевтичним відділенням Інна Володимирівна Шмигельська представила на Всеукраїнський конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування власний проект із красномовною назвою «Здоров'я людини - найбільша суспільна цінність». Документ обговорили у районі, схвалили та прийняли до дії. Він направлений на зниження захворюваності пацієнтів із серцево-судинними хворобами, смертність та інвалідність від яких, на жаль, наразі становить чи на найбільший відсоток від усіх захворювань. Проект передбачає профілактику захворювань систем кровообігу, створення палат інтенсивної терапії, де відстежу вати муть пульс, тиск пацієнта та інші параметри роботи організму.
З повним правом можна сказати, що у Снігурівській центральній районній лікарні, яка вже зараз вважається однією кращих у Миколаївській області, до будь-якого питання ставляться по-новаторському, шукають неординарного вирішення існуючих проблем, не бояться експериментувати або почути критику у свою адресу. Тут не шукають виправдань, аби чогось не зробити, а всіляко намагаються знайти спосіб вдосконалити свою роботу. Тож сумніватися не доводиться: попереду у снігурівських медиків - нові досягнення і перемоги.

На роботу - у рідне село

Снігурівська ЦРЛ може бути прикладом у вирішенні ще однієї проблеми - забезпечення кадрами. У 2007 році в районі було запроваджено програму щодо надання житла медичним працівникам. У той час забезпеченість лікарями у районі була на дуже низькому рівні: при середньому показнику в області 18-19 лікарів на 10 тисяч населення, у Снігурівці він був на рівні 10 фахівців. На 70 ставок працювало лише 40 спеціалістів.
Останніми роками медиків для власних потреб тут готують із місцевої молоді. Між районною радою, батьками та лікарнею укладаються договори, за якими оплачують навчання молодим спеціалістам. З дипломом вони повинні приїхати до рідного міста та відпрацювати три роки. Інакше - повернути гроші, витрачені на їх навчання. Таким чином вже зараз вдалося заповнити усі існуючі вакансії середніх медичних працівників. Незабаром не буде нестатку і в лікарях. Молодь залюбки їде працювати у Снігурівську ЦРЛ, бо молодих фахівців тут чекають, надають житло, можливість доброго заробітку та професійного вдосконалення. Тільки у цьому році на роботу прийшли 11 спеціалістів, які, треба сподіватися, залишаться надовго.

Заступник головного лікаря Снігурівської ЦРЛПанчак В.І.

top all hotlines 02

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 678 осіб

Надано допомогу 638 особам

Госпіталізовано 179 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Доступні ліки

dostupni liky

dostupni liky

 

Заняття, які відбудуться згідно з планом некурсових заходів обласного управління охорони здоров’я

Перенесення дня спеціаліста у лікарів дерматовенерологів

Жовтень 2018

Останні новини


Анонс подій

  • «День відкритих дверей» в обласному онкодиспансері

    20 жовтня в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями на рак молочної залози. 22 жовтня 2018 року, на виконання Указу Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюваннями...

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку