Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Жовтневий район - один з найбільших районів Миколаївської області, як по площі, так і по населенню. Відстань від Жовтневої ЦРЛ до найвіддаленішого населеного пункту району становить 70 км. Звичайно, що для того, щоб забезпечити своєчасну і кваліфіковану медичну допомогу мешканцям району потрібен чіткий та збалансований розподіл кадрового та матеріального ресурсу. тому, на рівні району розроблений та затверджений головою Жовтневої райдержадміністрації план реформування галузі охорони здоров’я на 2012 рік. Згідно цього плану та з метою приближення кваліфікованої медичної допомоги до населення, фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи) з населенням, де проживають 1 тис. і більше чоловік, реорганізовуються в амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ). Всього таких сіл - 7 (Зелений Гай, М-Ларино, Луч, Українка, Котлярево, Но-Миколаївка та Лупарево). Це дасть змогу в майбутньому працювати в цих населених пунктах не тільки фельдшеру, а й лікарю, що звичайно приблизить лікарську медичну допомогу до населення і закріпить профілактичний напрямок. Та й хворому не потрібно щоразу їхати до центральної районної лікарні за рецептом, або на консультацію.  Після закінчення реформування в районі буде 21 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 22 фельдшерсько-акушерських пункти, які увійдуть в районний центр первинної медико-санітарної допомоги (ПСМД).
Підготовлені необхідні документи, розроблений Статут центру ПСМД та затверджений рішенням районної ради від 31.05.2012р. № 13 "Про створення комунальної установи "Жовтневий районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги". На даний час проводиться підготовча робота щодо реєстрації  Центру ПСМД як юридичної особи, який буде фінансуватися з районного бюджету та надавати первинну медичну допомогу - І рівень.
Надання спеціалізованої медичної допомоги буде проводитися на ІІ рівні - в центральній районній лікарні, куди увійдуть: стаціонарні відділення, консультативно - діагностичний центр з вузьких спеціалістів, лабораторія, рентген, функціональна діагностика та відділення швидкої допомоги.  Робиться це для того, щоб чітко розмежувати рівні надання медичної допомоги та не дублювати функції один одного.
Для забезпечення своєчасної невідкладної медичної допомоги в найближчих селах та селищах Жовтневого району будуть працювати тимчасові (мобільні) пункти швидкої допомоги з цілодобовим чергуванням медичних працівників (с. Шевченкове, с. Пересадівка, смт. Воскресенськ, смт. Первомайськ).
Для організації цієї роботи ми вже отримали з обласного бюджету три машини "швидкої допомоги"  і які вже працюють, ще одну отримаємо в найближчий час.
Для проведення реформи необхідно мати кадровий потенціал, якого сьогодні не вистачає. Для вирішення цієї проблеми в районі започаткований  механізм навчання кадрів по 3-х стороннім угодам за рахунок районного бюджету. З метою закріплення медичних кадрів в лікувально-профілактичних закладах району, за підтримки районної та обласної державної адміністрації, розробляється проект на ремонт - реконструкцію частини будівлі ЦРЛ під житло медпрацівникам.
Проводяться поточні ремонти, закуповується необхідне обладнання.
Звичайно, що люба реформа - це певні проблеми, не популярні рішення, ризики, але завжди це прогрес.

Головний лікар Жовтневої ЦРЛ
Богатий Ю.О.Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 466 осіб

Надано допомогу 443 особам

Госпіталізовано 109 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку