Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

Реформа охорони здоров'я, про яку так довго говорили, почалася. В 2012 році рішенням районної сесії від 14.09.12р. створений ЦПМСД (Центр первинно медико-санітарної допомоги). З 01.01.2013 року працює як юридична особа, головний лікар – Довбуш Т.М. Структура Центру первино медико-санітарної допомоги -  23 ФАПИ та 4 АЗПСМ – 3 в Н.Маріївці, Ганнівці, Н.Костянтинівці та одна  в Братському.
19 грудня 2012 року рішенням 27 сесії районної ради 6 скликання було прийнято рішення про безоплатну передачу нерухомого майна на умовах договору оренди та рухомого майна швидкої медичної допомоги з комунальної власності Братського району  у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, з 01 квітня 2013 року.
Перший крок пацієнт має зробити до своєї сімейної амбулаторії. До вузького спеціаліста хворого направлятиме сімейний лікар після обстеження. Якщо хворий перебуває на диспансерному обліку, то він на ньому так і залишиться. Сподіваюсь, що позитивно працюватиме і те, що і дітей, і жінок теж прийматимуть у сімейних амбулаторіях, бо лікар, який знає не тільки свого пацієнта, а й його дітей і батьків, зможе швидше поставити правильний діагноз, враховуючи, наприклад, спадковість у сім'ї. В ідеалі на кожного сімейного лікаря має припадати не більше півтори тисячі пацієнтів. І він, досліджуючи хворого, зможе враховувати й соціальний стан свого пацієнта. Наприклад, факт його розлучення, звільнення з роботи або зловживання алкоголем. На перехідний період діти будуть під наглядом своїх педіатрів. Гінекологи прийматимуть своїх пацієнток і в жіночій консультації, і в сімейних амбулаторіях. У кожній сімейній амбулаторії будуть ліжка денного стаціонару.
Реформування охорони здоров'я справа не одного дня. Сама програма підготовки сімейних лікарів розрахована на період до 2020 року. Хочу нагадати, що слово «пацієнт» у перекладі з латини означає «той, хто терпить». Звертаюся до всіх учасників цього непростого процесу проявляти витримку, взаємоповагу і терпіння. Спільними зусиллями ми подолаємо всі перешкоди.

Заступник головного лікаря
Братської ЦРЛ
О.О. Кузіна


Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 466 осіб

Надано допомогу 443 особам

Госпіталізовано 109 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку