Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації

В Україні за статистичними даними, від гіпертонічної хвороби страждає близько 12млн. осіб, ще 3-4млн. людей працездатного віку не знають про ії існування у себе.
В Братському районі за 2012 рік захворіло 243 людини  на артеріальну гіпертензію.  Всього на обліку людей з артеріальною гіпертензією  4507осіб.  За 2012 рік захворіло на інсульт – 38 осіб , інфаркти – 9 осіб.  Померло в працездатному віці від хвороб  серцево-судиної системи 17 осіб.
Навіть якщо ви  добре  себе почуваєте контролюйте свій  артеріальний тиск  хоч би 1 раз на рік. Неконтрольована артеріальна гіпертензія вважається одним із найбільш вагомих чинників зменшення тривалості життя населення, ускладнень стану здоров`я  таких як  інсульт та інфаркт, що обертається втратою фізичних здібностей, а інколи і самого життя. Лікування і реабілітація після інсульту тривалі, а профілактика інсульту при гіпертонії може врятувати життя і зберегти здоров’я багатьом пацієнтам з групи ризику людям, у яких артеріальний тиск часто перевищує критичне значення 140/90мм.рт.ст. Світова практика показує, що завдяки одному лише контролю рівня артеріального тиску вдається знизити ризик інсульту на 50%.
Таким чином, удосконалення організації медичної допомоги пацієнтам хворим на гіпертонічну хворобу з використанням сучасних стандартизованих підходів, які ґрунтуються на засадах доказової медицини, має пріоритетне значення для системи охорони здоров’я. Проблема ефективного контролю артеріальної гіпертензії серед населення України потребує подальшої активізації зусиль медичних працівників закладів первинної медико-санітарної допомоги, спрямованих на виявлення у пацієнтів  підвищеного артеріального тиску, створення у пацієнтів мотивації до тривалого, а не епізодичного медикаментозного лікування і корекції супутніх фізіологічних розладів.
Лікувати гіпертонічну хворобу стане дешевше. Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію пілотного проекту по впровадженню державної регуляції цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», здійснюється відшкодування коштів на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, що дасть змогу збільшити кількість громадян, в першу чергу малозабезпечених і соціально- незахищених, які отримують медикаментозну допомогу.
Пілотний проект поширюється на основні групи гіпотензивних препаратів (а саме: еналаприл, лізиноприл, метопролол, бісопролол, небивалол, амлодипін, ніфедипін), які будуть виписуватися за рецептами щомісячно  сімейними лікрями, терапевтами за місцем проживання.
А саме головне – зменшиться число інсультів та інфарктів, смертність від цих ускладнень в працездатному віці.
В кожному аптечному закладі  Братського району, та на ФАПах можна придбати антигіпертинзивні препарати, які підлягають відшкодуванню.
Станом на 01.04.2013 року  хворим на артеріальну гіпертонію виписано 6775 рецептів з яких  відшкодовано 11,2 %.
Підтримуйте  своє здоров’я!  Скористайтеся  можливістю,  яку надає Вам держава.

Головний лікар Братського РЦ ПМСД Т.М. Довбуш

Доступні ліки

dostupni liky

Оперативна інформація

За минулу добу по лінії «103»:

Звернулись за допомогою 466 осіб

Надано допомогу 443 особам

Госпіталізовано 109 осіб

За минулу добу детальніше

За минулий тиждень

 

Фото  УОЗ ОДА

top all hotlines 02

Телефон Урядової «гарячої лінії»

1545

 

dostupni liky

p475228n14

*Брендбук України

vstup

banerBPD 160x60

Останні новини


Анонс подій

До уваги населення

Сімейна медицина


“Сімейна медицина” - це така форма медичного обслуговування, при якій будь-хто з родини звертається за медичною допомогою до одного й того ж лікаря – сімейного.

Детальніше...

Проведення профілактичних щеплень

Перед щепленням проводиться огляд кожної дитини лікарем та консультації вузькими спеціалістами при наявності показів (відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.2011 №296 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 № 48»).

Детальніше...

Безкоштовне медичне обслуговування

Населенню України медична допомога надається мережею амбулаторно-поліклінічних, стаціонарних та спеціалізованих закладів.

Детальніше...

Інформація


для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

Детальніше...

Дякуємо за підтримку